Haber Detayı
23 Ekim 2018 - Salı 00:19
 
İŞ BİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
SİVİL TOPLUM Haberi


Geçen yıl açılan ve ilk kayıtta kontenjanın tamamı dolan AKÜ MYO Raylı Sistemler Bölümüne TCDD 7.Bölge Müdürlüğü tarafından hem teorik eğitim-öğretim için meslek öğretmeni görevlendirmesi yapılmış, hem de pratik eğitim-öğretim için Bölge Müdürlüğü işyeri ve Atölyelerinde staj desteği sağlanmıştı.

 

Dönem başında MYO Heyeti bu eğitim-öğretim döneminde de kontenjanların tamamen dolduğu ve Raylı Sistemler Bölümünün öğrenci tercihlerinin odağı haline geldiğini dile getirerek Bölge Müdürü Sivri den geçen yıl yapılan desteklemelerin bu yılda devam etmesi yönünde istek ve dileklerini bildirmişlerdi. TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri de MYO nun Dış Paydaşı olduklarını ve geçen sene olduğu gibi bu senede Raylı Sistemler Bölümüne desteklerinin artarak devam edeceğini, ayrıca yakın zamanda MYO na teknik ziyaret gerçekleştirilmesi kararı alınmıştı.

 

AKÜ Afyon MYO TCDD 7.Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Raylı Sistemler Bölümü öğrencilerinin bilgi ve görgülerinin artırılması amacıyla bir söyleşi programı düzenlendi.

 

Afyon MYO Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde MYO Konferans Salonunda gerçekleşen Söyleşi Programına Konuşmacı olarak; Başta TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri, Bölge Müdür Yrd Uğur Açıkgöz olmak üzere alan uzmanları Demiryolu Bakım Servis Müdürü Teksin Geldi, Demiryolu Modernizasyon Servis Müdürü Yusuf Tetik, Trafik ve İstasyon Yönetimi Servis Müdürü Hulusi Kaçar katılım sağladılar.

 

Söyleşi programına dinleyici olarak Raylı Sistemler Bölümü öğrencileri yoğun olarak katılım sağlarken, MYO Müdürü Doç. Dr. İhsan Cemil Demir, Müdür yrd Öğretim Görevlisi Elif Cönk, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Metin Ersoy ve Bölüm Öğretim Elemanları Dr. Hakan Öztürk, Öğretim Görevlisi Nejla Soner, Öğretim Görevlisi İbrahim Pehlivan, Öğretim Görevlisi Fatma Merve Kılçık, Öğretim Görevlisi Hicri Yavuz da dinleyici olarak hazır bulundular.

 

Söyleşi kapsamında konuşmacılar tarafından; TCDD ve 7.Bölge Müdürlüğünün tanıtılması, Ülkemizde demiryolu taşımacılığının yeri, önemi ve geleceği, demiryolu işletmeciliğinde yapılan faaliyetler ve TCDD organizasyonu, Meslek yaşamında karşılaşılan güçlükler hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Söyleşinin son bölümünde öğrencilerin soru ve görüşleri alınmış, soru-cevap şeklinde son bulan söyleşide öğrencilerin soruları Bölge Müdürü Adem Sivri tarafından kapsamlı olarak cevaplandırıldı.

 

Söyleşi sonunda MYO Müdürü Doç. Dr. İhsan Cemil Demir tarafından Bölge Müdürü Adem Sivri ve alan uzmanı Müdürlere plaket ve Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 

Okul yönetimi ile MYO eğitim ve öğretim alanında incelemeler yapan Bölge Müdürü Sivri, Öğrencilerin görsel eğitimleri için raylı sistemlere ait materyallerin (Ray, Travers ve bağlantı elemanları vb.) sağlanması ve okul alanında belirlenmiş bölüme kurulumlarının yapılması konusunda Bakım Müdürüne talimat verdi. 

 

Bölge Müdürü Adem Sivri MYO dış paydaşı olarak katkı sunmaya her zaman hazır olduklarını MYO Müdürü Doç. Dr. İhsan Cemil Demir ‘e bildirdi. Demir de bu tür etkinliklerin devam edeceğini katkılarından dolayı TCDD 7.Bölge Müdürlüğüne Teşekkür etti. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: İŞ, BİRLİĞİ, DEVAM, EDİYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
MESLEĞİNİZİN POLİSİ OLMAK ZORUNDASINIZ
AFYON CANSUYU'NDAN İYİ PARTİ'YE ZİYARET
Afyonlu Gazetecilerden Belediye Başkanı Saffet Acar’a Nezaket Ziyareti
HÜSNÜ SERTESER’E ÜÇ ZİYARET BİRDEN
AFYON CANSUYU MHP İL BAŞKANINI ZİYARET ETTİ
İş Kadınlarından Birliktir’e ziyaret
ATSO VE GECEK YÖNETİMİ ORTAK TOPLANTI YAPTI
ŞEKERBANK ZİRAAT ODASIYLA PROTOKOL İMZALADI
TEV DENİZLİ’DEN AEV’E ZİYARET
Şuurlu ve Nizami olmak zorundayız
ATSO, KOBİ’LER İÇİN ÖNEMLİ BİR TOPLANTIYA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Yatırımcılar İçin OSB'lerdeki Parsellere Bedelsiz Tahsis Düzenlemesi
ŞEKERBANK PANCAR ÜRETİCİLERİ KOOPERATİFİ İLE PROTOKOL İMZALADI
Ayakkabı tasarımına İzmir damgası
EİB’den Balıkesir Çıkartması
BLOK MERMER FUARI’NA AFYONKARAHİSAR DAMGASI
AFYONKARAHİSAR, İKTİSADİ MÜCADELEDE EN ÖN CEPHEDE OLACAK
Konfeksiyon ihracatçıları bir taşla üç kuş vuracak
TÜRKER, STANDARDİZASYON ZİRVESİ’NE KATILDI
ŞEHRİN MARKALAŞMA GAYRETİ SÜRECEK
Frank Elegar Afyon Basketbol takımına transfer oldu !!
AFYONKARAHİSAR UTEF'DEN VALİ TUTULMAZ'A ZİYARET
LİMİT OKULLARINDAN ESOB’A NEZAKET ZİYARETİ
AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI ESER ESOB’DA AÇIKLADI “ADAY ADAYIYIM”
ATSO KOBİ AKADEMİSİ PROJE TOPLANTISI İSPANYA’DA YAPILDI
İhracat Akademisi ile KOBİ’ler ihracatçı olacak
TÜRKİSTAN KURULTAYI'NDA TÜRKLERİN SÜRÜLMESİ
Semerkand Afyon'da Kermes Açtı
EHKİB’in 9 aylık ihracatı 1 milyar doları aştı
“SİZİ ATSO’YA DAVET EDİYORUZ”
BOLDAV’DAN AHMET KOCA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
“BU ÇALIŞTAY’A ÖNEM VERDİK”
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
İlim, kendini bilmektir.


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı