Haber Detayı
23 Ekim 2018 - Salı 00:19
 
İŞ BİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
SİVİL TOPLUM Haberi


Geçen yıl açılan ve ilk kayıtta kontenjanın tamamı dolan AKÜ MYO Raylı Sistemler Bölümüne TCDD 7.Bölge Müdürlüğü tarafından hem teorik eğitim-öğretim için meslek öğretmeni görevlendirmesi yapılmış, hem de pratik eğitim-öğretim için Bölge Müdürlüğü işyeri ve Atölyelerinde staj desteği sağlanmıştı.

 

Dönem başında MYO Heyeti bu eğitim-öğretim döneminde de kontenjanların tamamen dolduğu ve Raylı Sistemler Bölümünün öğrenci tercihlerinin odağı haline geldiğini dile getirerek Bölge Müdürü Sivri den geçen yıl yapılan desteklemelerin bu yılda devam etmesi yönünde istek ve dileklerini bildirmişlerdi. TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri de MYO nun Dış Paydaşı olduklarını ve geçen sene olduğu gibi bu senede Raylı Sistemler Bölümüne desteklerinin artarak devam edeceğini, ayrıca yakın zamanda MYO na teknik ziyaret gerçekleştirilmesi kararı alınmıştı.

 

AKÜ Afyon MYO TCDD 7.Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Raylı Sistemler Bölümü öğrencilerinin bilgi ve görgülerinin artırılması amacıyla bir söyleşi programı düzenlendi.

 

Afyon MYO Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde MYO Konferans Salonunda gerçekleşen Söyleşi Programına Konuşmacı olarak; Başta TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri, Bölge Müdür Yrd Uğur Açıkgöz olmak üzere alan uzmanları Demiryolu Bakım Servis Müdürü Teksin Geldi, Demiryolu Modernizasyon Servis Müdürü Yusuf Tetik, Trafik ve İstasyon Yönetimi Servis Müdürü Hulusi Kaçar katılım sağladılar.

 

Söyleşi programına dinleyici olarak Raylı Sistemler Bölümü öğrencileri yoğun olarak katılım sağlarken, MYO Müdürü Doç. Dr. İhsan Cemil Demir, Müdür yrd Öğretim Görevlisi Elif Cönk, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Metin Ersoy ve Bölüm Öğretim Elemanları Dr. Hakan Öztürk, Öğretim Görevlisi Nejla Soner, Öğretim Görevlisi İbrahim Pehlivan, Öğretim Görevlisi Fatma Merve Kılçık, Öğretim Görevlisi Hicri Yavuz da dinleyici olarak hazır bulundular.

 

Söyleşi kapsamında konuşmacılar tarafından; TCDD ve 7.Bölge Müdürlüğünün tanıtılması, Ülkemizde demiryolu taşımacılığının yeri, önemi ve geleceği, demiryolu işletmeciliğinde yapılan faaliyetler ve TCDD organizasyonu, Meslek yaşamında karşılaşılan güçlükler hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Söyleşinin son bölümünde öğrencilerin soru ve görüşleri alınmış, soru-cevap şeklinde son bulan söyleşide öğrencilerin soruları Bölge Müdürü Adem Sivri tarafından kapsamlı olarak cevaplandırıldı.

 

Söyleşi sonunda MYO Müdürü Doç. Dr. İhsan Cemil Demir tarafından Bölge Müdürü Adem Sivri ve alan uzmanı Müdürlere plaket ve Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 

Okul yönetimi ile MYO eğitim ve öğretim alanında incelemeler yapan Bölge Müdürü Sivri, Öğrencilerin görsel eğitimleri için raylı sistemlere ait materyallerin (Ray, Travers ve bağlantı elemanları vb.) sağlanması ve okul alanında belirlenmiş bölüme kurulumlarının yapılması konusunda Bakım Müdürüne talimat verdi. 

 

Bölge Müdürü Adem Sivri MYO dış paydaşı olarak katkı sunmaya her zaman hazır olduklarını MYO Müdürü Doç. Dr. İhsan Cemil Demir ‘e bildirdi. Demir de bu tür etkinliklerin devam edeceğini katkılarından dolayı TCDD 7.Bölge Müdürlüğüne Teşekkür etti. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: İŞ, BİRLİĞİ, DEVAM, EDİYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
GİRİŞİMCİLİK MÜLAKATI TAMAMLANDI
Burhanettin Çoban’dan Birliktir’e ziyaret
ENGELSİZ KAFE VE SANAT EVİ AÇILACAK
EMNİYET MÜDÜRÜ GÜRSEL YILDIZ ATSO'YU ZİYARET ETTİ
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ BEYYAZI’DA GENÇLERLE BULUŞTU
TCDD TÜBİTAK YAZILIM EĞİTİMİ İÇİN AFYONKARAHİSARDA TOPLANDI
Vali Tutulmaz’dan AFSAYAD’a tam destek
FERTILLIFE AFYON’DAN SERTESER’E ZİYARET
’Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına Hazırlık Kitabı’’
BOLDAV AFYON DERNEK ve VAKIFLARINI ZİYARET ETTİ.!
MÜŞTEREK MESLEK KOMİTESİ TOPLANTISI YAPILDI
YABANCI DİL VE DİJİTALLEŞME ALANINDA KENDİNİZİ GELİŞTİRİN
KOBİ HASTANESİ PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI
ACAR VE BAĞIRKAN, SERTESER’İ ZİYARET ETTİ
HAYATA DEĞER KAT PROJESİ BAŞLADI
OCAK AYI İHRACATI ARTTI
AFYON DEFTERDARLIK’TAN AEV’E ZİYARET
Derneklere Uyarı !!
AFYON İCRA KOMİTELERİ SEÇİMLERİ TAMAMLANDI
TCDD BÖLGE MÜDÜRÜNDEN ÜNİVERSİTEYE ZİYARET
EMLAK YETERLİLİK BELGESİ İÇİN MÜRACAAT ATSO’YA
ESOB’DA POŞET VE SIFIR ATIK PROJESİ KONUŞULDU
1001 çocuk 1001 Dilek Projesi 17.yılında
ATSO KOBİ AKADEMİSİ’NİN 2019’DAKİ İLK EĞİTİMİ VERİLDİ
GAZLIGÖL HAKKINDA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR
ESOB AYLIK TOPLANTISINDA SGK VE İŞ KUR İL MÜDÜRLERİ BİLGİ VERDİ
“SIFIR ATIK PROJESİ’Nİ UYGULUYORUZ”
AK PARTİDEN ESOB’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
ATSO'YA 3 KURUMDAN ZİYARET !!
ATSO KOBİ AKADEMİSİ’NİN 2019 YILI EĞİTİM TAKVİMİ BELİRLENDİ
ESOB Başkanı Konak, 2 ilçeye ziyarette bulundu
8.Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı