Haber Detayı
24 Eylül 2018 - Pazartesi 10:46
 
İngiltere ve İngiltere dil okulları
Avrupa’nın batısında, Büyük Britanya Adası’nda yer alan İngiltere, Birleşik Krallık’ı meydana getiren 4 ülkeden en büyüğüdür.
EĞİTİM Haberi


Köklü bir geçmişi, zengin kültürü ve yaşam kalitesi son derece yüksek olan ülke, Avrupa’nın yakın olmasının da etkisiyle gelişmiş bir yapıya sahiptir. Londra ve Oxford kentleri başta olmak üzere ülkenin diğer tüm kentlerinde alt yapı sorunu bulunmamakta, ulaşım imkanları geniş ve ülkenin ekonomisi dünya ülkelerine göre ileri seviyededir. Eğitim alanında önemli bir yere sahip olan ülke, sahip olduğu üniversite ve dil okulları ile dünyanın her yerinden öğrencileri kendine çekmektedir. Uluslararası öğrencilere sunulan haklar ve yaşam değerleri, ülke vatandaşları ile eşit seviyededir. Her öğrencinin kendi bütçesine göre bir üniversite veya dil okulu tercihi yapabileceği çok sayıda kurumunun olması, ülkenin eğitim alanında daha fazla tercih edilmesini etkilemektedir. 12,000 civarında dil okuluna sahip olan ülkede, yaklaşık 10.000 kadar dil okulu British Council tarafından onaylanmıştır. Bazı okullar da English UK, Quality English, IALC, The English Network tarafından akredite edilmektedir. İngiltere dil okulları arasında tercih yaparken çoğunluğunun onaylanmış olmasına karşın yine de onaylı olup olmadığını kontrol etmek ve araştırmak İngilizce dil eğitimi için önemli bir araştırma sayılmaktadır. Burada eğitim gören öğrenciler, sadece eğitim alanında değil, ülkenin diğer değerlerini de yaşama fırsatı elde etmektedir, bu da daha gelişmiş bir eğitim sistemi ile kaliteli yaşamı bir arada tutmak için yeterli gelmektedir.

 

İngiltere’de konaklama seçenekleri

 

Bir ülkede eğitim almak veya herhangi bir nedenden dolayı yerleşmek için konaklama seçeneklerini iyi araştırmak gerekiyor. İngiltere’de okul okuyan kişiler için fazlasıyla seçenek bulunmaktadır. Aile yanı konaklama, yurtta konaklama, pansiyonda konaklama, ev kiralamak veya oda kiralamak gibi seçenekler mevcuttur. Ancak bunların her birini ayrı değerlendirmek ve gözlemlemek gerekiyor. Yurtlar, genellikle okul denetimi ve devlet denetimi altında oldukları için hem daha temiz hem de daha güvenilir yerlerdir. Aile yanı konaklama seçeneği de değerlendirilebilecek bir seçenek olup aileye bağlı olarak rahat olabilir veya olmayabilir. Daha önce bir ailenin yanında kalmış birinden fikir edinmek en doğrusu olacaktır. Ev kiralamak veya oda kiralamak gibi seçeneklerin de bulunduğu İngiltere’de belki de en çok dikkat edilmesi gereken detaydır. Ev kiralamak kolay olsa da beklediğiniz veya hayal ettiğiniz gibi bir eve denk gelemeyebilirsiniz, kiralık evler genellik bakımsız olabiliyor ve bu da ek bir masraf yapmanıza neden olabilir. Oda kiralama işi ev kiralamadan biraz daha zordur. Nedeni ise ortak kullanılan banyo, tuvalet veya mutfağın size göre olmayabilir olmasıdır. Neticede dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerin bir arada kaldığı ve ortak kullanım alanlarının olduğu bir yerden çok da bir şey beklememek gerek. Ama İngiltere dil okulları tercihi için en güzel konaklama seçeneğinin oda olduğunu düşünüyorsanız da tavsiyemiz ensuite odalarda kalmanızdır.

 

Planınızı doğru yapın

 

İngiltere’de dil eğitimi veya üniversite eğitimi almadan önce kalacağınız yer, gideceğiniz şehir ve tercih edeceğiniz okul ile ilgili detaylı bilgi almanız ve bu doğrultuda hareket etmeniz en doğrusu olacaktır. Tüm bu bilgilere ulaşmak ve tercihinizi doğru şekilde yapmak için sitemizin ilgili bölümlerini inceleyebilir, İngiltere dil okulları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Kariyere giden yolu doğru belirlemek için yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan da bilgi edinebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için https://www.bogaziciedu.com/ingiltere-dil-okullari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: İngiltere, ve, İngiltere, dil, okulları,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
KÖKSÜZ AĞAÇ MEYVE VERMEZ - Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU
Muhammed Rıdvan Sadıkoğlu - GENÇLERİN "SESSİZ" ÇIĞLIĞI
Afyon Eğitim Yardımı !! Afyon Valiligi açıkladı !!
BİLMİYORUM HANGİSİ DAHA AĞIR ! Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU
Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU - HESAP İÇİN AĞARSIN EBEDİ SABAHLAR...
Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU "NEYE LAYIKSANIZ"
Eğitim-Bir-Sen Pakistan'da Yetimlerle Buluştu
Seo Backlink Paketleri
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KLAVYE YARIŞI SONUÇLANDI
Şuhut Belediye Başkanı Bozkurt, Karne Sevincine Ortak Oldu
HTMl Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?
Afyon'da okullar tatil edildi !!!
Beylikdüzü Anaokulu
Sıfır Atık On Binlerce Çocuğa Ulaştırılacak
Tek bir rapor ile kişinin tüm yeteneklerini öğrenebilirsiniz
Bu Proje Uyum Ve Fedakarlığın Eseridir
Küresel dünyaya entegre olmaya devam ediyoruz
“Çevreyi Koru Doğayı Sev”
Afyon Çeviri Bürosu
BİLİRKİŞİLİK VE KONKORDATO KOMİSERLİĞİ EĞİTİMİ KATILIM BELGESİ DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÇOBAN'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
AFYON'DA HER OKULA BİR BİLGİSAYAR, BİR TELEVİZYON KAMPANYASI
Doç. Dr. TURAN AKKOYUN DEĞERLENDİRDİ !!!
FATİH ANADOLU LİSESİ YİNE PORTEKİZ’DE!
Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun Açılışına Bakan Soylu'da katıldı
EKREM YAVUZ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN ANLAMLI YARDIM.
MİNİKLERİN SİNEMA KEYFİ
REKTÖR SOLAK GSF ATÖLYELERİNİ YERİNDE İNCELEDİ
BİTKİSEL ATIK YAĞLAR MİNİK ELLER TARAFINDAN TOPLANIYOR
2018-KPSS ÖNLİSANS SINAVINDA NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK
AKÜ EV SAHİPLİĞİNDE TURİZM KONGRESİ BAŞLADI
İHSANİYE TURİZM MESLEK LİSESİ’NDEN AŞURE ETKİNLİĞİ
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Anketler
2019 Mart seçimlerinde, oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?
Özlü Sözler
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı