Haber Detayı
16 Eylül 2017 - Cumartesi 19:54
 
İLLER BANKASINA BORÇ BİTTİ
2000 yılı öncesi ülkemizin içinde bulunduğu kriz dönemleri hafızalarda dururken, AK Parti iktidarıyla birlikte ekonomik anlamda güçlenen Türkiye, kriz dönemlerini atlatarak IMF’ye olan borcunu sıfırlamıştı. Ülkemizin başarısının yanında Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın akıllı politikalarıyla Afyonkarahisar Belediyesi de İller Bankası’na olan borç defterini kapatmanın haklı gururunu yaşıyor.
BELEDİYELER Haberi


YILLARIN BORCUNU ERİTTİK

BELEDİYE İLLER BANKASINA BORÇLULUK DÖNEMİNE SON VERDİ  

         Afyonkarahisar Belediyesi son sekiz yıldır izlenen akıllı politikalar sayesinde ‘borçsuz belediye’ unvanını almanın mutluluğunu yaşıyor.Belediye Başkanı Burhanettin Çoban dönemiyle birlikte borçlanmadan yapılan milyonlarca liralık yatırımın yanında İller Bankası’na olan ve geçmiş dönemlerden kalan borcun son taksitini 15 Eylül’de ödedi.  

ŞEHRİN GELECEĞİNİ İPOTEK ALTINA ALMADIK

       Şehrimizin geleceğini ipotek altına almadan hizmet kalitesini artırarak adeta şaha kalkan ve son iki dönemdir altın çağını yaşayan Afyonkarahisar Belediyesi, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile birlikte büyük çoğunluğu İller Bankası’na ait olan geçmişe dönük, 70 milyon lira civarında borcu ödemenin ve bunun yanında hizmet kalitesini arttırmanın haklı gururunu yaşıyor.

      Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın göreve geldiği 2009 yılında belediyenin mâli durumu hiç de iç açıcı değildi. Kasasında 325 bin lira para, buna karşın 48 milyon lira civarında da iller bankasına ve piyasaya borcu olan Afyonkarahisar Belediyesi, faizleriyle 70 milyon  TL civarında ödeme yaparak hem borçlarını sıfırlayarak hemde milyonlarca lira yatırıma imza atarak Türkiye’ye örnek bir başarıya imza attı.

          İller Bankasına olan borcun kapatılmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 15 Eylül 2017 tarihinin Afyonkarahisar Belediyesi için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Başkan Çoban Belediye’nin mali yapısının düzeltilerek borcun kapanması ve bu güne kadar şehrimize milyonlarca liralık yatırım yapılması konusunda emeği geçen başta takım arkadaşları olmak üzere tüm belediye personeline teşekkür etti.

3,5 YILDA 209 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK

          Geçmişte belediye’nin mali durumuna kısa bir göz atalım.  2008 yılında 52 milyon lira gelire sahip olan Belediye, 2016 yılında 214 milyon TL. gelire sahipti. 2008 yılında 17 milyon lira yatırım yapan Belediye, 2016 yılında bu rakamı 78 milyon liraya ulaştırdı.  Dönemin Belediye Başkanı Hayrettin Barut beş yılda 22 milyon lira yatırım yaparken yine dönemin Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, 41 milyon lira, Başkan Çoban ise ilk döneminde 252 milyon lira yatırım yaptı.  Başkan Çoban, ikinci dönemi olan 3,5 yıllık süreçte ise tam 209 milyon lira değerinde yatırıma imza attı.   

          Afyonkarahisar Belediyesi ; ‘İkinci Çoban’ dönemine geçiş yapılan 2014 yılında kasasında 15 milyon lira civarında para bulundururken, yine “İkinci Çoban” döneminde Belediye’nin İller Bankası ve piyasaya olan borcu 28 milyona kadar gerilemişti. Geride kalan 3,5 yıllık sürede İller Bankası’na olan 28 milyon liralık borç 15 Eylül tarihi itibariyle son taksiti ödenerek sıfırlandı. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Afyonkarahisar Belediyesi’nin piyasaya bir kuruş borcunun olmadığı bildirildi.

Kaynak: (AB) - Afyon Belediyesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: İLLER, BANKASINA, BORÇ, BİTTİ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
SANDIKLI YARGI HEYETİ, SERTESER’İ ZİYARET ETTİ
MOTOKROSTA SEZON FİNALİ AFYONKARAHİSAR´DA
Dinar Belediye Bandosu The Bodrum Cup’ta Sahne Aldı
YAŞAYAN KUŞLAR SERGİSİ AÇILDI
AKIL TOPLANTISINA ATSO'DA KATILDI !!
Dinar asfaltlanıyor !!
AFYON SORACAK BAŞKAN ÇOBAN CEVAPLAYACAK
BURHANETTİN ÇOBAN A HABER’İN CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK
Dinar’da Ölçü ve Tartı Aletleri Denetlendi
Başkan Acar PTT’nin 178. Yılında Personelle Yemekte Buluştu
TİCARET BAKANI PEKCAN’DAN YILIN AHİSİNE ONUR PLAKETİ
Muhtarlar, Dinar belediyesini ziyaret etti
BURHANETTİN ÇOBAN’DAN MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
JANDARMA KOMUTANI HAMZA ÇÖMEZ’DEN BAŞKAN ÇOBAN’A ZİYARET
Başkan Acar’a Lise Arkadaşlarından Ziyaret
23. Dönem POMEM Adayları İçin Ücretsiz Eğitim Parkuru
Muharrem Ayı ve Deprem Şehitleri İçin Aşure Dağıtıldı
Yükümlülere Afetle Başa Çıkma Semineri Verildi
AFYON'DA İTFAİYE HAFTASI DOLU DOLU GEÇTİ
Dinar'da Vatandaşlar 5 Tona Kadar Su Yükleyebilecekler
Buhurcular Huzur Evinde Aşure ve Keşkek
İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği yüz güldürdü
KORUMA KURULU SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
BURHANETTİN ÇOBAN´A TEŞEKKÜR PLAKETİ
ASKERALMA BÖLGE BAŞKANI ÇOBAN'I ZİYARET ETTİ !!
Dinar Sanayisi Asfalta Kavuşuyor
BAŞKAN ÇOBAN VE EŞİ GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR
Şuhut'ta İçme suyu çalışmaları sürüyor
Başkan Acar 55 Uzman Çavuşu Eğitim Yerlerine Uğurladı
ŞİFALI AŞURE'NİN DUASI YAPILDI
Başkan Saffet Acar’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
AFYON MASTERLERİ'NDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı