Haber Detayı
28 Nisan 2016 - Perşembe 18:09
 
İLK ADAY SEMAİ KAYA
Ülke ekonomisinden, ticari hayata, sosyal güvenlikten, vergi sistemine ve daha sayamayacağım kadar geniş yelpazede kamu kurum ve kurumlarına hizmet ederek, Türkiye geneli de 101 bin üyesi, ilimizde 600’e yakın üyesi ve stajyeri bulunan bu büyük camianın bir üyesi olmaktan şeref duyduğum Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Oda Başkanlığına adayım.
SİVİL TOPLUM Haberi


Afyonkarahisar Mali Müşavirler Odasının kuruluşundan itibaren oda başkanlığı görevini yaklaşık 26 yıldır sürdürmekte olan sayın başkanımızın 3568 sayılı yasa gereği 2 dönem görevine ara vermesi gerektiğinden dolayı birçok meslek mensubumuzun, arkadaşımızın eş ve dostlarımızın tarafıma göstermiş olduğu büyük tevazu, desteği, ilgisi aday olmama sebep oldu. Sayın oda başkanımızın 26 yıldır yapmış olduğu hizmetler camiamız tarafından yakinen bilinmekte ve takip edilmektedir. Öz verili çalışmalarından dolayı bir oda üyesi olarak kendisine teşekkürlerimi sunarım.

 

Siyasi birikimimiz ve meslekteki tecrübemizi birleştirerek, meslektaşlarımıza daha iyi hizmet yapmak için yola çıktık. Meslektaşlarımızın şahsıma gösterdiği teveccüh ve birlikteliği bizleri son derece memnun etti. Bu vesile ile Afyonkarahisar Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Oda Başkanlığına aday olduğumuzu açıklıyoruz. Birikimlerimizi ve tecrübelerimizi meslektaşlarımızın sorun ve taleplerine çözüm bulma yolunda harcayacağız. Bazı kesimlerin siyasi bir kimliğimizin olması hasebiyle işe siyaset karıştırmaya çalıştıklarını duydum ve buna çok üzüldüm. Benim için biraz önce bahsettiğim gibi mensubu olmaktan gurur duyduğum, rızkımı temin ettiğim mesleğim ve meslektaşlarım her şeyden önce gelir. Ben siyasete girmeden önce de bu mesleği icra ediyordum ve hale mesleğimi serbest olarak icra ediyorum

 

Camiamızın sesini en yüksek platformlarda bile dile getirmek için sorun ve düşüncelerimizi, taleplerimizi en etkili ağızlara, makamlara iletmek için tüm imkanlarımı seferber edeceğiz. İlimizde tüm resmi daireler, sivil toplum örgütleri ile işbirliği ve koordinasyon içinde olup, meslek odamızın hak ve menfaatleri doğrultusunda çalışacağımızı ifade etmek istiyorum. İnşallah çıkmış olduğumuz bu yolda muvaffak oluruz. Üstlenmiş olduğumuz vazifenin hakkını veririz. Tüm Meslek taşlarımızın desteğini bekliyorum ve seçimlerin mesleğimize, camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

Semai KAYA,

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler

Odası Başkan Adayı

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: İLK, ADAY, SEMAİ, KAYA,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı