Haber Detayı
24 Ekim 2017 - Salı 12:02
 
Hiçbir CHP'li hak etmediği saati koluna takmaz
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, hiçbir Cumhuriyet Halk Partilinin hak etmediği saati koluna takmadığını belirtirken, "Hiçbir Cumhuriyet Halk Partili haramla kazanmadığı gibi hak etmediği bir parayı yatak odasına saklamaz. Hele hele hiçbir Cumhuriyet Halk Partili yetim hakkı yemediği gibi yetim hakkı olan paraları sıfırlamaz" dedi.
SİYASET Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, AKP tarafından müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesini eleştirdi.

EVLENECEĞİM AMA NİKAHIMI KIYACAK BİRİNİ BULAMADIM DİYENİ GÖRMEDİM

Türkiye'de onca sorun varken müftülere nikâh kıyma yetkisi verilmesinin tartışıldığının önemle altını çizen Milletvekili Köksal, "Ülkemizde onca sorun varken sanki millet evlenmek için sıraya girmiş, kuyruk oluşturmuş gibi müftülüre nikah kıyma yetkisini tartışıyoruz. Türkiye’de 50 bin 292 muhtar, bin 397 belediyede 14 bin çalışan var, bunlar yeterli gelmiyor da 957 müftüye bu yetkiyi verince mi sorun çözülecek? Ben bugüne kadar 'Evleneceğim ama nikâhımı kıydıracak birini bulamadım.' diyen, şikâyet eden bu konuda kimseye rastlamadım. Dolayısıyla, bu yetki ihtiyaçtan dolayı verilmek istenmiyor. Kaldı ki ihtiyaçtan bile olsa sorunun çözümü belli. Evlendirme memurlarının sayısını artırırsınız" dedi.

ASLINDA BU BİR PROJE, TOPLUM İKİYE AYRILACAK

Ulus olmanın koşullarından birisinin yargı ve hukuk birliği olduğunu vurgulayan Köksal, "Peki, niçin müftülere bu yetkiyi veriyorsunuz? Amaç, özellikle Anadolu’da, taşrada toplumsal baskı oluşturarak müftü nikâhını yaygınlaştırıp giderek belediye nikâhının yerine alacak hâle getirmek yani aslında bu bir proje. Toplum zamanla ‘müftüye nikâh kıydıranlar’ ve ‘belediyeye nikâh kıydıranlar’ olarak ikiye ayrılacak ve müftü nikâhını kıydıranların ne kadar dindar olduğu ama belediye nikâhını kıydıranların ise dinsiz olduğu teması işlenecek. Anayasa’nın laiklik ve eşitlik ilkesi hiçe sayılarak hukuk birliği ortadan kaldırılacak, zamanla çok hukukluluk ortaya çıkacak. Hukuk inançlara göre şekillenecek, inanç farklılıklarına dayanan değişik hukukların uygulanması ise ulusal bütünlüğümüzü bozacak. Çünkü ulus olmanın koşullarından biri, yargı ve hukuk birliğidir" ifadelerini kullandı.

MÜSLÜMANIM DİYORLAR, BESMELESİZ ETİ MİLLETE YEDİRMEYE KALKIYORLAR

Köksal konuşmasının devamında şunları söyledi:

"AKP, şimdi bu birliği bozmaya çalışıyor. Bizlerin, müftülerin nikâh kıyma yetkisine karşı çıkışımıza ise ‘Cumhuriyet Halk Partisi İslam’dan ve din görevlilerinden rahatsızlık duyuyor.’ diye beyanat veriyorsunuz. Yıllardır her yerde ‘Dinsiz Cumhuriyet Halk Partisi, bunlara oy vermeyin. Bunlar iktidara gelirse ezanı susturur, camiyi ahıra çevirir, imam hatipleri kapatır.’ diye Cumhuriyet Halk Partisine çamur attınız. Çekin ellerinizi Cumhuriyet Halk Partililerin inançlarından. Bakın, bizim oralarda bir laf vardır;  Para ile imanın kimde olduğu bilinmez. Siz kimsiniz Cumhuriyet Halk Partililerin inançlarını sorguluyorsunuz? Aynada kendinize bakın önce. 'Müslümanım.' diyorsunuz Sırbistan’da besmelesiz kesilen etleri millete yedirmeye kalkıyorsunuz. 'Müslümanım.' diyorsunuz, 'İşi ehlî olana verin.' diyen İslam dinine aykırı olarak işi yandaşa, yoldaşa veriyorsunuz. 'Müslümanım.' diyorsunuz, 'İsraftan kaçının.' diyen dinimize göre değil, bu ülkede en müsrif iktidar olarak tarihe geçiyorsunuz. 'Müslümanım.' diyorsunuz, 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir.' diyor dinimiz ama sizin iktidarınızda bu ülkede binlerce insan aç yatıyor. Çekin ellerinizi Cumhuriyet Halk Partililerin inançlarından. Bakın, size örnek vereyim; Hiçbir Cumhuriyet Halk Partili hak etmediği saati koluna takmaz. Hiçbir Cumhuriyet Halk Partili haramla kazanmadığı gibi hak etmediği bir parayı yatak odasına saklamaz. Hele hele hiçbir Cumhuriyet Halk Partili yetim hakkı yemediği gibi yetim hakkı olan paraları sıfırlamaz."

TOPLUMU AYRIŞTIRMAYIN, ÖTEKİLEŞTİRMEYİN

Köksal, "Bırakın artık toplumu ayrıştırmayı, ötekileştirmeyi. Bırakın artık din istismarını. Biz, Medeni Kanun’un bize sunduğu hakları, kazanımları asla size teslim etmeyeceğiz. Cumhuriyetten asla vazgeçmeyeceğiz. Sizin gücünüz bizlere, özellikle kadınlara verilen hakları almaya hiçbir zaman yetmeyecek" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Hiçbir, CHP'li, hak, etmediği, saati, koluna, takmaz,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Kanun Teklifi TBMM Adalet Komisyonunca Kabul Edildi
SAADET PARTİSİ İL STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI ZİYARETLERİ
MEHMET TAYTAK TBMM’DE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KONUŞTU
H.Nermin ERBAKAN Lokalinde yapılan Manalı Köşe hk.
En büyük kriter ‘Recep Tayyip Erdoğan’ belediyeciliği
HALİL İBRAHİM SEVİM BOLVADİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
TAYTAK BÜYÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI TBMM’DE DİLE GETİRDİ
Yurdunuseven’den Afyonkarahisarlı iş adamları ve sanayicilere ihracat teşekkürü
ORGAN BAĞIŞINA SAADET PARTİSİDE KATILDI
Hüseyin Sezen’den ilçe başkanlarına uyarı ve tavsiye
Ak Parti Basın Toplantısı !! Adaylık süreci başladı
Dr. Fatih ERBAKAN’dan beklenen açıklama geldi..
Afyon Ak Parti Basın Toplantısı yaptı !!!
MİLLETVEKİLİ MEHMET TAYTAK MAĞDURLAR İÇİN KANUN TEKLİFİ VERDİ
MHP MİLLETVEKİLİ TAYTAK CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI
TAYTAK: “10 BİN DEKAR ARAZİ TARIMA AÇILMALIDIR”
Milletvekili Köksal’dan sözleşmeli personel için kanun teklifi
16 yıl öncesinin 10 katı bir bütçe
22.Dönem Milletvekili Dr.Mahmut Koçak'a ziyaret
Afyon Milliyetçi Hareket Partisi Basın Toplantısı yaptı
“Muhtarlarımız köprü vazifesi görüyor’’
Sezen “Muhtarlarımızın hizmetleri saymakla bitmez”
AK Parti Başmakçı İlçe Başkanı Elaziz oldu
“Bir kesimin kadrolu omurgasızları”
BÜLENT ESER BELDE BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
BÜLENT ESER ÇAYIRBAĞ’DA
Afyon Ak Parti Basın Toplantısı
SAADET PARTİSİNDEN NEZAKET ZİYARETİ
AKPARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI BÜLENT ESER 'KOORDİNELİ ÇALIŞACAĞIZ'
“Muhtarlarımızın sorunları tarihe gömüldü”
“Şehrimize yeni kazanımlar sağlayacaklardır”
AK Parti Afyonkarahisar İlçe Başkanları yerel seçim kampında
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı