Haber Detayı
24 Ekim 2017 - Salı 12:02
 
Hiçbir CHP'li hak etmediği saati koluna takmaz
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, hiçbir Cumhuriyet Halk Partilinin hak etmediği saati koluna takmadığını belirtirken, "Hiçbir Cumhuriyet Halk Partili haramla kazanmadığı gibi hak etmediği bir parayı yatak odasına saklamaz. Hele hele hiçbir Cumhuriyet Halk Partili yetim hakkı yemediği gibi yetim hakkı olan paraları sıfırlamaz" dedi.
SİYASET Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, AKP tarafından müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesini eleştirdi.

EVLENECEĞİM AMA NİKAHIMI KIYACAK BİRİNİ BULAMADIM DİYENİ GÖRMEDİM

Türkiye'de onca sorun varken müftülere nikâh kıyma yetkisi verilmesinin tartışıldığının önemle altını çizen Milletvekili Köksal, "Ülkemizde onca sorun varken sanki millet evlenmek için sıraya girmiş, kuyruk oluşturmuş gibi müftülüre nikah kıyma yetkisini tartışıyoruz. Türkiye’de 50 bin 292 muhtar, bin 397 belediyede 14 bin çalışan var, bunlar yeterli gelmiyor da 957 müftüye bu yetkiyi verince mi sorun çözülecek? Ben bugüne kadar 'Evleneceğim ama nikâhımı kıydıracak birini bulamadım.' diyen, şikâyet eden bu konuda kimseye rastlamadım. Dolayısıyla, bu yetki ihtiyaçtan dolayı verilmek istenmiyor. Kaldı ki ihtiyaçtan bile olsa sorunun çözümü belli. Evlendirme memurlarının sayısını artırırsınız" dedi.

ASLINDA BU BİR PROJE, TOPLUM İKİYE AYRILACAK

Ulus olmanın koşullarından birisinin yargı ve hukuk birliği olduğunu vurgulayan Köksal, "Peki, niçin müftülere bu yetkiyi veriyorsunuz? Amaç, özellikle Anadolu’da, taşrada toplumsal baskı oluşturarak müftü nikâhını yaygınlaştırıp giderek belediye nikâhının yerine alacak hâle getirmek yani aslında bu bir proje. Toplum zamanla ‘müftüye nikâh kıydıranlar’ ve ‘belediyeye nikâh kıydıranlar’ olarak ikiye ayrılacak ve müftü nikâhını kıydıranların ne kadar dindar olduğu ama belediye nikâhını kıydıranların ise dinsiz olduğu teması işlenecek. Anayasa’nın laiklik ve eşitlik ilkesi hiçe sayılarak hukuk birliği ortadan kaldırılacak, zamanla çok hukukluluk ortaya çıkacak. Hukuk inançlara göre şekillenecek, inanç farklılıklarına dayanan değişik hukukların uygulanması ise ulusal bütünlüğümüzü bozacak. Çünkü ulus olmanın koşullarından biri, yargı ve hukuk birliğidir" ifadelerini kullandı.

MÜSLÜMANIM DİYORLAR, BESMELESİZ ETİ MİLLETE YEDİRMEYE KALKIYORLAR

Köksal konuşmasının devamında şunları söyledi:

"AKP, şimdi bu birliği bozmaya çalışıyor. Bizlerin, müftülerin nikâh kıyma yetkisine karşı çıkışımıza ise ‘Cumhuriyet Halk Partisi İslam’dan ve din görevlilerinden rahatsızlık duyuyor.’ diye beyanat veriyorsunuz. Yıllardır her yerde ‘Dinsiz Cumhuriyet Halk Partisi, bunlara oy vermeyin. Bunlar iktidara gelirse ezanı susturur, camiyi ahıra çevirir, imam hatipleri kapatır.’ diye Cumhuriyet Halk Partisine çamur attınız. Çekin ellerinizi Cumhuriyet Halk Partililerin inançlarından. Bakın, bizim oralarda bir laf vardır;  Para ile imanın kimde olduğu bilinmez. Siz kimsiniz Cumhuriyet Halk Partililerin inançlarını sorguluyorsunuz? Aynada kendinize bakın önce. 'Müslümanım.' diyorsunuz Sırbistan’da besmelesiz kesilen etleri millete yedirmeye kalkıyorsunuz. 'Müslümanım.' diyorsunuz, 'İşi ehlî olana verin.' diyen İslam dinine aykırı olarak işi yandaşa, yoldaşa veriyorsunuz. 'Müslümanım.' diyorsunuz, 'İsraftan kaçının.' diyen dinimize göre değil, bu ülkede en müsrif iktidar olarak tarihe geçiyorsunuz. 'Müslümanım.' diyorsunuz, 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir.' diyor dinimiz ama sizin iktidarınızda bu ülkede binlerce insan aç yatıyor. Çekin ellerinizi Cumhuriyet Halk Partililerin inançlarından. Bakın, size örnek vereyim; Hiçbir Cumhuriyet Halk Partili hak etmediği saati koluna takmaz. Hiçbir Cumhuriyet Halk Partili haramla kazanmadığı gibi hak etmediği bir parayı yatak odasına saklamaz. Hele hele hiçbir Cumhuriyet Halk Partili yetim hakkı yemediği gibi yetim hakkı olan paraları sıfırlamaz."

TOPLUMU AYRIŞTIRMAYIN, ÖTEKİLEŞTİRMEYİN

Köksal, "Bırakın artık toplumu ayrıştırmayı, ötekileştirmeyi. Bırakın artık din istismarını. Biz, Medeni Kanun’un bize sunduğu hakları, kazanımları asla size teslim etmeyeceğiz. Cumhuriyetten asla vazgeçmeyeceğiz. Sizin gücünüz bizlere, özellikle kadınlara verilen hakları almaya hiçbir zaman yetmeyecek" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Hiçbir, CHP'li, hak, etmediği, saati, koluna, takmaz,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
EKREM ŞAMA AFYONKARAHİSAR'A GELİYOR
Başkan KARAGÖZ, Çay esnafını ziyaret etti
MHP ÇAY'DA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 'MUTABIK KALDIĞIMIZ CUMHUR İTTİFAKI'
VEYSEL EROĞLU : Tüm hemşerilerimizi bekliyoruz
VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİ DİNLENDİ
“Emirdağ’da belediye başkan adayımız olacak”
“Köye dön 300 koyunu ve maaşı kap”
Özkal, Haydarlı heyetini kabul etti
SP’li yöneticilerden AGD’ye ziyaret
SON DAKİKA: KILIÇDAROĞLU 790, İNCE 447 OY ALDI!..
HATİCE ÖZKAL :AFYON LOBİSİ GÜÇLENMELİ
AK Gençlik'ten Bozkurt'a ziyaret
Mahmut Koçak ; Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz
İbrahim Yurdunuseven, İhsaniye’de istişarelerde bulundu
Başkan Eser DSİ’i ziyaret etti
Türkiye gelişim ve dönüşüm sürecine girdi
Özkal, kırsaldaki kadının girişimciliği desteklenmeli
GENÇ SAADET AFYONKARAHİSAR İLÇE ZİYARETLERİ
“HÜKÜMETİMİZ IMF DAYATMASINI ORTADAN KALDIRDI”
İTTİFAKIN ARDINDAN MHP’DEN AK PARTİ’YE İLK ZİYARET
Hizmetlerde teşkilat mensuplarımızın da payı var
“Partimizin kapısı halkımıza sonuna kadar açık”
Yurdunuseven hedef koydu
Afyon AK Parti İl Başkanı basın mensupları ile pasta kesti
AFYON SAADET PARTİSİ, İYİ PARTİYİ ZİYARET ETTİ
Özkal; KUDÜS herkesi bekliyor
Özkal, Gazeteciler gününü kutladı !!!
MİLYARLARCA LİRA BÜTÇE AYIRSAK BÖYLE BİR TANITIM GERÇEKLEŞTİREMEYİZ
Başkan Gümüş'ün “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Kutlama Mesajı
SAADET PARTİSİ AFYON AK PARTİ ZİYARETİ
SP’den AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven’e ziyaret
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Erdemli insan, tasaları silkip atandır.


Konfüçyus
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı