Haber Detayı
11 Mayıs 2016 - Çarşamba 14:02
 
" HER TÜRLÜ HİZMETİ VERECEKSİNİZ AMA TRAFİĞİ DENETLEYEMEYECEKSİNİZ"
Emirdağ Belediyesi tarafından kent merkezinde bulunan yollarda şerit düzenleme çalışmaları yapılıyor.
BELEDİYELER Haberi


Emirdağ Belediyesi tarafından kent merkezinde bulunan yollarda şerit düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Emirdağ Belediyesi Zabıta Amirliği ekiplerinin denetiminde yapılan yol şerit düzenleme çalışmalarının, şehir trafiğinin daha düzenli olmasını sağlamak amacıyla yapıldığı bildirildi.

Yaz aylarının gelmesiyle trafik sıkıntısının hat safhaya çıkan Emirdağ ilçesinde Belediye olarak kendilerinin Trafik Denetleme veya Trafik Düzenleme gibi bir yetkilerinin olmadığına işaret eden Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, trafiği biraz olsun rahatlatma ve düzenli hale getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Belediye olarak yol ve kavşak yapımı, trafiğin güvenliğini sağlamak amacıyla her türlü, ışıklı veya değil trafik levhalarını koymanın belediyenin görevini olduğunu hatırlatan Başkan Kargın, "Trafiğin rahatlaması için bize verilen kanuni her türlü hizmeti belediye olarak veriyoruz. Bunun yanında yine belediye kanununda 'Belediyeler görev verilen hizmetlerin denetimi dışında, trafiği denetleyemez ve hiçbir halde trafik suç ve ceza tutanağı düzenleyemezler' denilmektedir. Her türlü hizmeti vereceksiniz ama trafiği denetleyemeyeceksiniz. Kanunlarımız maalesef böyle. Denetleme görevi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine ait. Ekipleri yeterli mi değil. Hiç olmazsa yaz aylarında artan trafiğimizi rahatlatma adına Emirdağ'a geçici trafik ekiplerinin verilmesi gerekir" dedi.

Kent merkezinde yapılan şerit düzenleme ve duba çalışmalarının devam edeceğini belirten Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, vatandaşlardan da yapılan çalışmalara sahip çıkmalarını ve dubalara zarar vermemelerini istedi. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: ", HER, TÜRLÜ, HİZMETİ, VERECEKSİNİZ, AMA, TRAFİĞİ, DENETLEYEMEYECEKSİNİZ", ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı