Haber Detayı
28 Kasım 2016 - Pazartesi 09:11
 
HAYDİ ÇOCUKLAR MASAL DÜNYASINA
Çocuklar için müthiş bir proje hazırlayan Afyonkarahisar Belediyesi, şehrin en gözde yerlerinden Uydukent'te oluşturduğu M. Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkını hizmete açtı. Uydukent bölgesinin imarında büyük emekleri olan Belediye eski Başkanlarımızdan Mehmet Sami Hancıoğlu’nun da katıldığı açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.
ÇOCUK Haberi


BELEDİYEDEN VEFA ÖRNEĞİ

MASAL DEĞİL GERÇEK

MEHMET SAMİ HANCIOĞLU MASAL DÜNYASI PARKI AÇILDI

HAYDİ ÇOCUKLAR MASAL DÜNYASINA 

 

          Şehrimizin gelişimine ve özellikle Uydukent’in imara açılmasında büyük hizmetleri olan eski Belediye Başkanlarımızdan Mehmet Sami Hancıoğlu’nun ismi Masal Dünyası Parkı’nda yaşacak. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın seçim projeleri arasında yer alan Mehmet Sami Hancıoğlu Masal Dünyası Parkı, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun katıldığı törenle hizmete açıldı. Belediye Meclisi’nin oy birliği ile Belediye eski Başkanlarımızdan M. Sami Hancıoğlu’nun ismini alan parkta, çocuklarımız masal dünyası kahramanlarını yakından tanıyıp büyük keyif alacak. Uydukent bölgesinin imarında büyük emekleri olan Belediye eski Başkanlarımızdan M. Sami Hancıoğlu’nun da katıldığı açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.

UYDUKENT AFYON’UN GÖZ BEBEĞİ

         Törenin açılış konuşmasını Osmangazi Mahalle Muhtarı Arif  Zenger yaptı. Muhtar Zenger; Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın Uydukent’e yapmış olduğu hizmetleri asla unutamayacaklarını ifade ederek eski Belediye Başkanlarımızdan M. Sami Hancıoğlu’na da ayrıca teşekkür etti. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise M. Sami Hancıoğlu döneminde imar çalışmaları tamamlanarak halkımıza tahsis edilmeye başlanan Uydukent’in, Afyonumuzun göz bebeği olduğunu söyledi.  Konuşmasında Uydukent bölgesinin gelişmesinin nedenlerini de sıralayan Başkan Burhanettin Çoban; “burada yol, otopark, yeşil alan sorunu yok. Her şey güzel planlanmış. Bizde planlanan bu çalışmalara katkıda bulunuyoruz. Bu parkı yaparken Meclis Üyelerimize bu parkın adını hem bu bölgeye, hemde Afyon’a büyük hizmetler vermiş çok değerli Belediye Başkanımız M. Sami Hancıoğlu adını verelim dediğimiz zaman Meclisimiz bu teklifimizi oy birliği ile kabul etti” dedi.

PARKIMIZ AFYON’UN TÜM MAHALLELERİNE HİTAP EDİYOR

           Belediyelerin küçük alanlara park yapmak yerine tematik parklar başladığını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; “ Son üç beş yıldır da Türkiye’nin her yerinde bu tür masal dünyası parkları gündemde yerini almaya başladı. Bizde bundan geri kalamazdık. 2014 seçim kampanyasında bu parkı vaatlerimiz arasına koymuştuk. Parkımıza 4 milyon 100 bin lira para harcadık. Daha buraya birçok aktiviteyi kazandıracağız. Bu parkı Yeşilyurt mahallemizin hudutlarına yaptık ancak bu park tematik bir park olması nedeniyle Afyonumuzun tüm mahallelerine hitap ediyor.   Parkımızla birlikte Nedim Helvacıoğlu parkını da tam anlamıyla bir bulvar haline getirdik.” dedi. 

ÇOK ÖZENDİK, ÇOK EMEK VERDİK

              Masal Dünyası Parkı’nda 60’a yakın masal kahramanının figürü olduğunu söyleyen Başkan Çoban; , Survivor  ve Macera parkurunu da yine bu parkımızın içerisine yaptık. Parkın içerisinde çok güzel bir kayalık vardı. Kayaların etrafını havuz yaparak fıskiye olarak kullandık.Buraya birde gemi şeklinde cafe restoran yapacağız. Buraya çok özendik, çok emek verdik, İçerde gördüğünüz tüm masal dünyası kahramanlarının figürlerini Park Bahçeler Müdürlüğü personeli bizzat kendileri yaptılar. Tasarımından, kalıbına, üretiminden boyanmasına kadar kendi imkânlarımızla oluşturduğumuz masal kahramanlarını piyasaya yaptırsaydık, 1,5-2 milyon lira daha fazlaya yaptıracaktık. Parkın yapımında emeği geçen Park Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederken, ismini bu parka verdiğimiz Değerli Belediye Başkanımız M. Sami Hancıoğlu’na da sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi. 

ŞEHRİMİZ UYDUKENT’E DOĞRU GELİŞİYOR

        Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım ise 1989 yılında geldiği Afyonkarahisar’ da Uydukent bölgesinin boş olduğunu ancak şu anda bölgenin çok güzel bir gelişim içerisine girdiğini söyledi. Vali Yıldırım; “Ben Afyon’u 1989 yılında tanıtım. O yıllarda ilk göreve başladığım zaman Kaymakam adayıydım. Bu bölge boştu. Ama şimdi görüyorum ki; geride kalan yıllarda Belediye Başkanlarımız o kadar güzel planlamalar yapmışlar ki; şehrimiz bu tarafa doğru çok güzel bir şekilde gelişiyor. Şehrin sadece binalardan ibaret olduğunu söylemek doğru değil. Yeşil alanlar, bulvarlar, sosyal mekanlar, okullar, sağlık merkezleri vb. tesisler bu bölgede bunları görmek beni oldukça sevindiriyor” dedi.

“BAŞKANIMIZ VE MECLİS ÜYELERİNDEN VEFA DUYGUSU”

              Belediyeciliğin sadece yol, kanalizasyon, su hizmetlerinden ibaret olmadığının bir göstergesini açılışı yapılan Masal Dünyası parkında gördüklerini söyleyen Vali Yıldırım; “ Artık şehirlerimizi güzelleştirmekte Belediyelerimizin en büyük görevlerinden biri haline geldi. Bu şekilde açılan büyük tematik parklarla hem şehrimizin nefes alması sağlanıyor, hem de şehrimize yeni güzellikler katılıyor.  Bu anlamda Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Bu bölgeyi planlamaya açan M. Sami Hancıoğlu Başkanımızı da tebrik ediyorum. İsmi parka verilen M. Sami Hancıoğlu’na Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Meclis Üyelerinin bir vefa duygusu gösterdiğini söyleyen Vali Yıldırım; “Burada bir vefa duygusunu görüyoruz. Belediye Başkanımız ve Meclis Üyeleri, eski Belediye Başkanımızı unutmamışlar ve onun ismini böylesi güzel bir parkta yaşatmayı arzu etmişler. Bu millet kendisine hizmeti dokunan kimseyi unutmamıştır. Günümüzde memleketimize hizmet eden hiç kimseyi de yine bu milletin unutması mümkün olmayacaktır” dedi.

 

BAŞKANIMIZ VAATLERİNİ VE DAHA FAZLASINI YAPIYOR

            Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise Başkan Burhanettin Çoban’ın seçim vaatlerini tek tek hayata geçirdiğini hatta daha da fazlasını yaptığını söyledi.  Masal Dünyası Parkının açılışına davet edildiğinde büyük heyecan duyduğunu söyleyen Bakan Eroğlu,  “Başkanımızı tebrik ediyorum. Seçim öncesi bir takım vaatlerde bulundu. Bazıları ‘Başkan bunların onda birini tamamlasa vatandaş çok büyük mutluluk duyar dediler. Ama hepsini tamamladı, hatta daha fazlasını yaptı. Yapmaya da devam ediyor. “ dedi.

 

“HANCIOĞLU BÜYÜK DÜŞÜNMÜŞ”

          M. Sami Hancıoğlu’nun  Uydukent’in yapılaşması konusunda büyük düşündüğüne dikkat çeken Bakan Eroğlu;. Şehircililiğin sosyal donatılarıyla yeşil alanlarıyla bir arada düşünülmesi gerektiğini söyledi. Beton yığınlarından şehirler yapmanın yanlış olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu; Afyonkarahisar Belediyesi’nin de e buna özellikle dikkat ettiğini vurguladı.  Geçmişte küçük parkların, şaşalı törenlerle hizmete açıldığını şimdi ise tematik parklar dediğimiz geniş parklar yapıldığını söyleyen Bakan Eroğlu; “ Otellere gelen misafirlerimiz artık şehrin bir çok noktasında vakit geçirebiliyor, gezip görebiliyor.  Masal Dünyası parkımız da bu mekanlar arasında yerini aldı.  Parkın yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban olmak üzere tüm Park Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarını tebrik ediyorum.” dedi. Yapılan konuşmaların ardından açılışa geçildi. Davetliler hep birlikte masal dünyası parkının büyüleyici havasında çocuklarıyla eğlenerek günün tadını çıkardı. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: HAYDİ, ÇOCUKLAR, MASAL, DÜNYASINA,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
9 Ekim Dünya Posta Günü
Minik Öğrencilerden Hayvan Barınağına Ziyaret
Bebekler için Hediye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bebek Sepeti Modelleri ve Fiyatları | www.nildabebek.com.tr
Minik Eylül'den üzücü haber geldi
En Temel İhtiyacımız İslam Kardeşliği
Dinar’da muhteşem bir bale gösterisi sahnelendi
“Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim Projesi
Yapmayın Çocuklar !! Sandıklı'da Tedirginlik
Şuhut'ta “Yetimler Günü” etkinliği düzenlendi
Başkan Çoban; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı yayınladı
MİNİK ÖĞRENCİLER ZAFER KENT ORMANI’NA GİTTİLER
Kampanyanın ünü il sınırlarını aştı
Mehmetçikten Videolu cevap
Mektebim öğrencilerin Afyon Hisar Gazetesine ziyaret
Otistik Çocuklar Yardımlaşma Derneğinden Çoban’a ziyaret
MİNİKLER KÜTÜPHANE HAKKINDA BİLGİ EDİNDİLER
Farkındalık için Vali amcalarını ziyaret ettiler
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ KIŞLACIK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU
MİNİK İTFAİYECİLER İŞ BAŞINDA
Afyonkarahisar çocuk kulübü ile tanıştı
YÜZME KURSLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
YAZ OKULU PROĞRAMINA KATILDILAR
MERKEZİM CAMİDE” PROJESİ
Afyon Kızılay'ı sünnet kayıtlarına başladı
SALAR BİLGİ EVİNİN MİNİK KALPLERİ MEZUN OLDU !!!
36 ÖĞRENCİYE ANKARA GEZİSİ !!
Çevreci öğrencilere tablet bilgisayar
Burhanettin Çoban minik itfaiyecileri ağırladı
Hıdırlıkta, Uçurtmalar gökyüzünü renklendirdi
Afyon'da Uçurtma şenliği heyecanı yarın gerçekleşecek """
Öğrencilerden Gün FM’e anlamlı ziyaret
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Müzik aşkı besteler.


Shakespeare
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı