Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 14:41
 
HAYATIMIZIN HER NOKTASINDA SUYA VERİLEN ÖNEM
Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, Sultandağlı hemşerimiz öğretmen Filiz Durmuş koordinatörlüğünde, Avrupa Birliği Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında ‘Water-Formula , Life, Poesy’ konulu projesinin final toplantısı için Letonya'ya gidiyor.
BELEDİYELER Haberi


Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, Sultandağlı hemşerimiz öğretmen Filiz Durmuş koordinatörlüğünde, Avrupa Birliği Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında ‘Water-Formula , Life, Poesy’ konulu projesinin final toplantısı için Letonya'ya gidiyor.

 

Ulusal Ajansın (www.ua.gov.tr)  katkılarıyla düzenlenen proje, Letonya’nın koordinatörlüğünde Letonya, Almanya, Fransa, İtalya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Portekiz ve Türkiye arasında gerçekleştiriliyor.

Proje kapsamında, suyun fiziksel yapısı, kimyasal yapısı, kirli su, temiz su, sert su, yumuşak su, gıdalarda su ve üretimde su, su ve sanat, suyun mucizeleri, suyun felaketleri, iklim değişikliği, küresel ısınma ve kuraklık, edebiyatta  dinde ve folklorde su, suyun korunması ve su tüketiminde bilinçlenme konuları araştırıldı.

 

10 ÜLKE ÖĞRENCİLERİ ORTAK ÇALIŞIYOR

Proje, ülkelere paylaştırılmış konular ve okul yönetimlerinin desteğiyle,  sunum, deney, çizim  yaparak, fotoğraf çekip, afiş ve broşür hazırlayarak, şarkılar ve şiirler söyleyerek, geziler yapıp tesis ve kurumlar ziyaret ederek, her bir ülkede öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştiriliyor.

Ülkeler arası yapılan toplantı, gezi ve çalışmalardaki birliktelik farklı kültürlerin birbirini tanımasını, kültürel alışverişi, kaynaşmayı, kültürel gelişimi ve yabancı dil kullanımının geliştirilmesini, kişilerin bulundukları sınıf ortamından çıkarak farklı düşünceleri yerinde görmesi, kabuğunu kırması, yeni bakış açıları kazanmasını sağlamakta ayrıca fizik, kimya, biyoloji ve coğrafya gibi derslere olan ilgiyi artırıyor.

 

YENİ ARKADAŞLIKLAR EDİNİLİYOR

Öte yandan, toplantıya katılan öğrenci ve öğretmenler kurdukları arkadaşlık ve dostuklarının toplantı sonraları, sosyal medya aracılığı ile sıcak ilişkilerini devam ettiriyor.

İkinci yılını tamamlamak üzere olan projenin final toplantısı  koordinatör ülke olan Letonya’da 5-11 haziran tarihleri arasında öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Projeye katılan öğrenciler ise "Projemizle suyun hayatımızın her noktasında bizimle olduğunu daha iyi fark ettik. Bizler Avrupa vatandaşları  olarak Dünya’nın ve canlıların geleceği için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeli, suyu korumalı ve bilinçli tüketmeli ve bu bilinci herkese aktarmalıyız" diye konuştular.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: HAYATIMIZIN, HER, NOKTASINDA, SUYA, VERİLEN, ÖNEM,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı