Haber Detayı
26 Ocak 2016 - Salı 22:42
 
Hatice Özkal'dan Tokat gibi cevap geldi
İlimiz Afyonkarahisar'da, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Zübeyde Hanım’ın isimlerinin kaldırıldığına dair açıklamaları üzüntü verici buluyorum.
SİYASET Haberi


Atatürk Stadyumu ve Atatürk Kapalı Spor Salonu halen kullanılmaktadır. İlimizi başarıyla temsil eden spor kulüplerimizden Afjet Afyonspor müsabakalarını halen Atatürk Stadyumu’nda oynadığı gibi, Afyon Belediyespor voleybol ve basketbol takımlarımız da müsabakalarını Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda oynamaktadır.

Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ise, devlet hastanemizin yanındaki yeni binasına taşınması ve hastanelerimizin birleştirilmesinden dolayı Afyonkarahisar Devlet Hastanesi adı altında hizmet vermektedir. Zübeyde Hanım'ın ismi halen Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi'nde yaşamaktadır. Hastanelerin birleşmesinden kaynaklanan bu durumun kasıtlı yapıldığını iddia etmek çok iyi niyetli bir tutum olmasa gerek.

 

Tarihi ve manevi değerlerimize sahip çıkmak konusunda Partimizin duruşu tüm milletimiz tarafından bilinmektedir. Milletimiz için gece gündüz demeden çalışarak hizmete sunduğumuz dev eserleri konuşmak yerine, bu eserlerin isimleri üzerinden eleştiri yapmak muhalefet açısından da talihsiz bir durumdur.

 

Unutulmamalıdır ki; Parti olarak koyduğumuz; 2023 ve 2071 hedefleri sıradan tarihleri temsil etmemektedir. Kuruluşundan bu yana her seçimden milletimizin teveccühü sonucu zaferle çıkan Partimizin tarzı, laf değil hizmet üretmektir.

 

Ziya Paşa'nın ifadesiyle; “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” prensibi ile hareket ediyoruz. Milletimizle 15 yıldır aynı dili konuşmaktayız. Onlar bizi anlıyor, biz onları anlıyoruz. Enerjimizi kelimeler üzerinden polemik yapmak yerine, hizmet üretmekte kullanıyoruz.

 

Sözde değil özde Cumhuriyetçi, sözde değil özde Atatürkçü, sözde değil özde Milliyetçiyiz.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Hatice, Özkal'dan, Tokat, gibi, cevap, geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı