Haber Detayı
15 Eylül 2016 - Perşembe 19:22
 
HASTANE DEĞİL EZİYETHANE
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Acil Servisine ,Bayram dolayısı ile başvuran hastalar Acil Servis önünde işkenceye maruz kalıyorlar.
SAĞLIK Haberi


Yaz aylarının yavaş yavaş etkisini yitirdiği bu günlerde özellikle soğuk algınlığı şikayeti ile Bayramda Afyonkarahisar Devlet Hastanesine giden hastalar daha muayyene olmadan işkenceye maruz kalıyorlar. Hastaların ilk müracat ettikleri hasta kabuldeki çalışanlar bir form için başka bölüme gönderilip form getirmesini istedikleri, bazı ayakta duramayacak hastaların bir oraya bir buraya gitmelerine bir türlü anlam veremiyorlar. Vatandaşlar bir kağıt için "müracaat yerine" başka bir yere yönlendirilmelerini işkence olarak nitelendirdiler.

 

Daha önceden tek bir yerden hasta kabul olduğunu belirten vatandaşlar bayramda insanlar acil servise gidiyorsa zaten durumları acildir, bir form için başka yere yönlendirilip tekrar danışmaya geleceksiniz demelerini bir türlü anlamadıklarını, bu işkenceden sonra çoğu hastanın daha muayyene bile olmadan reçete yazılıp gönderilmelerini ise Doktorluk mesleğine etik bir davranış olmadığını kaydettiler.

Kaynak: (AYB) - Afyon Yerel Basın Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: HASTANE, DEĞİL, EZİYETHANE,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı