Haber Detayı
11 Kasım 2018 - Pazar 23:53
 
HALİL İBRAHİM SEVİM BOLVADİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
HALİL İBRAHİM SEVİM 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Bolvadin Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatını yaptı
SİYASET Haberi


Öncelikle Bolvadin tarihinde, ilçemiz için gecesini gündüzüne katarak hizmet etmiş tüm Belediye Başkanlarını şükran ve minnetle anıyorum, ahirete göç etmiş olanları rahmetle yâd ediyorum. Elim bir trafik kazasında rahmeti rahmana uğurladığımız Musa Emek ve Satılmış Atmaca ağabeylerime yüce Allah’tan rahmet diliyorum.Dün akşam saatlerinde Hakkari Şemdinli’de topçu bataryasında elim bir kaza sonucunda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum….

Kıymetli Bolvadinliler…

Ak dava bir gönül hareketidir,

Türkiye siyasetinde ismiyle müsemma, yani isminin anlamıyla siyaset yapmayı başaran tek siyasi hareketin mensubu olmaktan dolayı gurur ve şeref duyuyorum. Cumhuriyet tarihinde 79 yılda yapılamayanları, bu milletten esirgenen yaklaşımları, yatırımları 16 yıla sığdırmış bir gönül hareketinden, bir davadan bahsediyoruz. Tarihin ender kaydettiği bu başarının sırrı, bu hareketin kalbi, samimi olması ve hak ekseninde bulunmasıdır. Ak Parti’nin davası Türkiye davasıdır, Ak Parti’nin davası Afyonkarahisar davasıdır Ak Parti’nin davası Müslümana’nın Kalenin Bekirağa’nın Konağın, Kaymazın, Hisarın, İmaretin, Erkmen’in, Cirit’in, Ağılönü’nün davasıdır, BOLVADİNİN DAVASIDIR.

Türk siyasi hareketinde yerel yönetim anlayışını tahlil ettiğimizde 1994 yılı bir mihenk taşıdır. Bu süreç âdeta bir devri kapatmış yeni bir devri açmıştır. Davamızın temellerini atan genel başkanımız Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan ,o dönem ekonomik ve icra anlamında adeta bir bataklığı andıran İstanbul’un cehresini değiştirmiş, dünyada parmakla gösterilen bir metropol haline getirmiştir. Yerel yönetimler ve belediyecilik kavramları bu tarihten sonra adeta Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği adlı bir terim kazanmıştır. Ülkemizin tamamında Ak belediyeler şehirlerimizin çehresini değiştirmiştir…

Kıymetli kardeşlerim…

Ak parti olarak kuruluşumuzdan bu yana toplam 3 yerel seçim tecrübesi edindik 2004 ve 2014 yerel seçimlerinde kadim kentimiz tercihini Ak Belediyecilikten yana kullandı. Ak Belediyeciliğin kadim kentimizde ne anlam ifade ettiği hepimizin malumu. Bu davada görev tevdi edilen tüm dava arkadaşlarım layık görülen görevleri emanet bilir.

Bu teşkilat kardeşlik, fedakârlık ve özveri ile kavrulmuştur. Bizler yola çıktığımız ilk günden bugüne dostluğu ve kardeşliği büyüttük. Bu teşkilattan hiçbir fitneci güruha ekmek çıkmadı çıkmayacakta Allah’ın izni ile. 

Ak Parti milletin partisidir, bu hak davanın gerçek sahibi millettir.Bizler,bulunduğumuz  görev ve vazifelerin birer emanetçisiyiz. Ak Parti siyasi hareketinde her vazife olduğu gibi Belediye Başkanlığı da bir bayrak yarışından ibarettir. Bugün bulunduğumuz noktada genel merkezimiz mevcut Belediye Başkanımızla devam etme kararı alabilir ya da kadim kentimizde yapmış olduğu araştırmalar neticesinde bir kan değişimine ihtiyaç duyabilir. Bizler,bu bayrağı daha ileriye taşıyacağımıza yürekten inandığımız için bu kan değişimine talibiz. Şunun altını bilhassa çizmek istiyorum, bizler rakip değil, refikiz.Birbirimize rekabet değil ancak refakat ederiz.Ak Partinin tek rakibi yine Ak Partidir.Genel merkezimiz Bolvadin’imizde partimizden belediye başkanı adayı olarak her kime karar verirse versin bizler bu davanın birer neferi olarak gecemizi gündüzümüze katacağız. Çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmayacağız. Kişisel egolara siyasi hırslara en önemlisi de nefsimize yenilmeden çalışacağız. Çünkü Bizler iyi biliyoruz ki ilçemizi 2023 vizyonuna ancak AK belediyecilikle taşıyabiliriz.

Sevgili kardeşlerim…

Bugün talip olduğumuzu sizlerin huzurunda beyan ettiğimiz bu kutlu görev,şahsıma tevdi edildiğinde,Etiket için değil memleketimize katma değer sağlayacak her biri konusunda uzman güzel bir meclis profili çizeceğiz. Bolvadin kadim bir şehir olmasının yanında çok kıymetli insan stoğuna sahip bir ilçedir. Bu kapsamda gerek bürokraside gerekse iş dünyasında bir çok başarıya imza atmış bu kadim kente gönül borcu vefa borcu olan onlarca hemşerimiz var. Bu kardeşlerimiz ağabeylerimiz uzman oldukları alanlarla ilgili ilçemize sunacakları katma değer ile bu vefa borcunu ödeme arzusundalar. Sosyal medyada Aday adaylığımı ilan ettiğim dakikadan itibaren bu hemşerilerimizin birçoğu bizimle iletişime geçip memleketimizde birlikte oluşturabileceğimiz sinerjiden dolayı duydukları heyecanı paylaştılar.

         Partimizin kurulduğu 2001 yılından bu yana neferi olduğum bu kutlu davada Rabbim bana Bolvadin gibi kadim bir şehirde, doğup büyüdüğüm, doyduğum, ekmeğimi kazandığım memleketimde, Ak Parti ilçe başkanlığı gibi kutsal bir görevi nasip etti.2014 ve 2017 yılları arasında icra etmiş olduğum ilçe başkanlığı dönemimde memleketimizdeki birçok yatırıma Milletvekillerimizle il başkanlığımızla bürokrasi ile uyum içerisinde çalışarak vesile olduk. Bolvadinimize 1600 kişi kapasiteli cezaevi kazandırdık, inşaatı önümüzdeki yıl tamamlanacak olan cezaevi faaliyete geçtiğinde ilçemiz için adeta bir bacasız fabrika olacak. Eski devlet hastanemizin bulunduğu alana Selçuklu mimarisinde bir adliye sarayı inşa ediyoruz. Yeni emniyet müdürlüğü binamız faaliyete geçti. Milli eğitim bakanlığı kapsamında Bolvadin’imizi yapamaz dedikleri Zorunlu eğitim bölgesine aldırdık. Bu sayede ilçemizin branş öğretmeni eksiği büyük ölçüde tamamlandı. Bir yandan eğitim kalitesi artarken, bir yandan da ilçemize atanan öğretmenlerimiz ekonomimizi canlandırdı. 

Bizim bir idealimiz var. Belediyecilik anlayışımızda Bolvadin’de yeni doğmuş bir bebeğin de 90 yaşına gelmiş bir hemşerimizin de hayatını kolaylaştıracak yaşam konforunu arttıracak toplumun 7 den 70 e her kesimini ilgilendiren detaylı projelerimiz var, bu hedefimize hepinizi ortak etmeye davet ediyoruz. Adaylık sürecinde tüm detaylarını sizlerle paylaşacağımız bu projelerimiz için şimdilik sadece şunu söyleyebilirim ki,asli görevlerimizin dışında gönül belediyeciliğini inşa edeceğiz.Bir yandan kadim kentimizi modernize ederken biryandan da nesillerimizi imar edeceğiz.İnşallah bizim dönemimizde hiç kimse Bolvadin’de çalıştığı halde il merkezinde oturma ihtiyacı hmeyecek. Bolvadin’de çocuklar sevinecek, gençler sevinecek, öğrenciler sevinecek, ev hanımları, çalışan anneler, esnaf, sanayici, çiftci sevinecek, kısacası BOLVADİN SEVİNECEK BOLVADİN GELİŞECEK.

Değerli hemşerilerim, ilçemiz adına adeta altın bir dönemin içerisindeyiz, bugün belki de Cumhuriyet tarihinde ilk kez, aynı anda görevde bulunan Bolvadinli iki bakan yardımcısına sahibiz. İlçe teşkilatımız, il teşkilatımız, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ile bir arada omuz omuza ilçemizin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeliyiz. Uyum içerisinde hizmet üretmeliyiz. Kaybedecek zamanımız yok.

Bir Olacağız,

İri Olacağız,

Diri Olacağız,  Hep birlikte Bolvadin Olacağız.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: HALİL, İBRAHİM, SEVİM, BOLVADİN, BELEDİYE, BAŞKAN, ADAY, ADAYLIĞINI, AÇIKLADI,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı