Haber Detayı
17 Ağustos 2016 - Çarşamba 01:02
 
Gurbetçiye Çile devam ediiyor !!!
Avrupa’daki Türk işçileri gurbetçiler yaz tatillerini memleketlerinde geçirdikten sonra dönüşe geçti. Yaklaşık 5 haftalık tatilin ardından dönüşler nedeniyle gümrük kapılarında yoğunluk arttı.
BELEDİYELER Haberi


Avrupa’daki Türk işçileri gurbetçiler yaz tatillerini memleketlerinde geçirdikten sonra dönüşe geçti. Yaklaşık 5 haftalık tatilin ardından dönüşler nedeniyle gümrük kapılarında yoğunluk arttı. Karayoluyla yaşadıkları ülkelere gitmek isteyen Türk işçilerinden Kapıkule Sınır Kapısı'nı tercih edenler gümrük içerisinde uzun kuyruklar oluşturdu. Bulgaristan’ın işlemleri yavaş yapması nedeniyle kısa sürede gümrük sahası dolarken, araç kuyrukları dışarı taşarak yaklaşık 3 kilometreye ulaştı. 

Almanya’ya dönmek için Kapıkule’ye geldiklerini ancak çıkış için kuyrukta beklemek zorunda kaldıklarını gümrük kapısına ulaşmak için bir saatten fazla beklediğini kaydeden gurbetçi Türk şunları söyledi;

Hollanda’ya dönmek için yola çıkan Hasan Demir ise "Tatili İstanbul’da geçirdim. Şimdi gümrüğe gelebilmek için 1 saattir kuyrukta bekliyoruz. Her yıl oluyor, gurbetçilerin çilesi alışkanlık yaptı. Artık bu normal değil, buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Buradan çıkmamız akşam olur. Bulgaristan ve Sırbistan’ı gece geçeriz. Devletimize teşekkür ederiz bu hizmetinden dolayı" diye konuştu.

Kaynak: (Emirdağ) - Emirdağ'ın yaşam platformu Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Gurbetçiye, Çile, devam, ediiyor, !!!,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı