Haber Detayı
18 Haziran 2016 - Cumartesi 01:23
 
Gün Fm'de LYS öncesi son uyarılar konuşuldu
LYS öncesi son uyarılar Gün FM’de yayınlanan Gündem programında konuşuldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayının konuğu Afyon Doğa Okulları Lise Müdür Yardımcısı Deniz Dikbaş oldu.
EĞİTİM Haberi


“Sınavdan önce bütün sosyal medya araçlarından uzak durun”

Öğrencilere sınavdan bir gün önce yapmaları gerekenlerle ilgili bilgiler veren Dikbaş, “Ders çalışmayı sınavdan bir gün önce bırakın önerisi gibi klasik bir öneri vardır ancak bu herkes için geçerli değildir.  Örneğin sınava kadar olan süreçte eğitim öğretim hayatı boyunca sınavdan bir gün önce çalıştığınız konular sizi paniklettiyse veya kafa karışıklığına sebep olduysa, tabii ki bir gün önce çalışmayı bırakın. Ancak sınavdan 5 dakika önce baktığınız bir konu veya okuduğunuz bir cümle sınavda işinize yarayacağına yönelik bir düşünce içerisindeyseniz istediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya ailenizle sınav üzerine hafif sohbetler dışında ağır sohbetlere girmekten mutlaka kaçının. Bütün sosyal medya araçlarından uzak durun.  Ayrıca dışarıda yemek yemeyin. Evde de daha önce denemediğiniz bir yemeği yemeyin. Son olarak uyku konusunda sakın kendinizi zorlamayın. Normal düzenizin dışına çıkmayın ve kesinlikle uykunuzu getirmesi için ilaç, bitki çayları gibi içecekleri denemeyin” diye konuştu.

“Bir soruda tıkandığınızda soruyla ilgili yaptığınız her şeyi silip baştan başlayın”

Sınav anıyla ilgili de uyarılarda bulunan Dikbaş, “Bir soruda tıkandığınızda soruyla ilgili yaptığınız her şeyi silip baştan başlayın. Yani yanlış yolda debelenmek yerine yeni bir başlangıçla en baştan başlamak daha doğrudur. Sınav anında gerçekten tükendiğinizi hissederseniz kafanızı yavaşça hayata kaldırıp derin nefesler alarak, 1 sakinim, 2 sakinim diye 10’a kadar sayıp gözlerinizi açarak soru çözmeye devam edin.  Mutlaka sınav günü rahat bir kıyafet seçin.  Sınava tüm girecek olan öğrencilerimize hak ettikleri emeklerinin karşılıklarını alacakları bir sınav diliyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Gün, Fm'de, LYS, öncesi, son, uyarılar, konuşuldu,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı