Haber Detayı
07 Mart 2016 - Pazartesi 19:19
 
“GÖNÜLLÜ GENÇLER PROJE YAZMAYI ÖĞRENİYOR” PROJESİ
Afyonkarahisar Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak Çarşı Merkezinde Kurra Cami Karşısında hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi proje çalışmalarını hibe programlarının desteği ile sürdürmeye devam ediyor.
EĞİTİM Haberi


Afyonkarahisar Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak Çarşı Merkezinde Kurra Cami Karşısında hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi proje çalışmalarını hibe programlarının desteği ile sürdürmeye devam ediyor.

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Proje Kulübünde yer alan gençlerin, gençlik liderleri ile birlikte hazırlamış oldukları “Gönüllü Gençler Proje Yazmayı Öğreniyor” adlı proje Sayın Valimiz Hakan Yusuf Güner’in katkılarıyla Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı tarafından başarılı projelerin arasında kabul edilerek desteklenmesi uygun görülmüştür.

Proje kapsamında proje uzmanı Necmettin YEMİŞ tarafından 5-12 Mart 2016 tarihleri arasında gençlik merkezinin proje kulübü bünyesinde 25 gönüllü gence, 40 saat “Proje Yazma ve Yürütme” Eğitimi verilecektir. Eğitimde; kalkınma ajansları, ulusal ve uluslararası hibe programı hakkında katılımcılara bilgi verilerek proje döngüsü yönetimi, paydaş analizi, mantıksal çerçeve, bütçe oluşturulması, başvuru formunun doldurulması konularında eğitim verilecektir.

Katılımcılar beser kişilik gruplara ayrılarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Hibe Programları, Kalkınma Ajansları, AB Hibe Programları, İçişleri Başkanlığı Hibe Programları, Büyükelçilik Hibe Çağrıları gibi Ulusal ve Uluslararası Hibe Programlarına beş adet örnek projenin eğitimci desteğiyle yazılması sağlanarak uygulamalı proje yazma ve yürütme eğitimi tamamlanmış olacaktır. Eğitimlerde günlük yoklama alınarak, eğitime en az % 80 devam sağlayanlara katılım belgesi verilecektir.

Faaliyetimizin tamamlanmasıyla proje döngüsü eğitiminde başarılı olan gençlerimiz Afyonkarahisar Gençlik Merkezi bünyesinde proje kulübü kurarak aktif olarak proje yazma ve yürütme faaliyetleri yapacaklardır. Eğitim sonrasında gençler proje kulübü bünyesinde, ulusal ve uluslararası düzeyde hibe programlarına gençlik alanında proje yazma ve yürütme çalışmaları yürüteceklerdir.

5 Mart 2016 tarihinden Afyonkarahisar Gençlik Merkezimizde düzenlenen ve Projemizin açılış programına Vali Yardımcılarımız Sn.Kamil KICIROĞLU, Sn. Erhan GÜNAY, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sn. Dr. Yunus TORTOP, Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Müdürümüz Sn. Ahmet ERTÜRK, Zafer Kalkınma Ajansı yetkilileri, Gençlik Liderleri, Gençlik Merkezi gönüllü Gençleri katılmışlardır.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: “GÖNÜLLÜ, GENÇLER, PROJE, YAZMAYI, ÖĞRENİYOR”, PROJESİ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol…


Hacı Bektaşı Veli
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı