Haber Detayı
25 Temmuz 2016 - Pazartesi 18:06
 
Göl ve Göletlerimiz Balıklandırıldı
İl Müdürlüğümüzce Balıklandırma Programı çerçevesinde İlimizde bulunan göl ve göletlerimiz için tahsis edilen 130.000 adet balık İlçe Müdürlüklerimize teslim edilerek göl ve göletlerimize bırakılması sağlandı.
SİVİL TOPLUM Haberi


İl Müdürlüğümüzce Balıklandırma Programı çerçevesinde İlimizde bulunan göl ve göletlerimiz için tahsis edilen 130.000 adet balık İlçe Müdürlüklerimize teslim edilerek göl ve göletlerimize bırakılması sağlandı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Hüseyin ARAP;

İl Müdürlüğü olarak doğal göllerimiz ile göletlerimizdeki balık faunasının sürekliliği bizim için önemlidir. Bu amaçla her yıl düzenli olarak ve ihtiyaç duyulan yerlerin balıklandırılması için program yapılmakta ve balıklandırılmaktadır. Bu yıl Ahmetpaşa, Akyuva, Üçlerkayası, Tazlar, Değirmenayvalı, Gezler, Kocaöz, Döğer, Bayat Göletleri ile Eber, Karamık ve Karakuyu Göllerine 130.000 adet yavru sazan bırakılmıştır.

Biz Bakanlık ve İl Müdürlüğü olarak balık neslinin sürekliliği için elimizden gelen her türlü tedbiri alıyoruz. Halkımıza düşen ise boy ve zaman yasaklarına uymalarıdır. Unutulmamalıdır ki göl ve göletlerimizdeki balık neslinin devamı halkımızla ortak hareket etmemize bağlıdır. Boy ve zaman yasaklarına uyulmaması, küçük balıkların avlanması ve özellikle üreme dönemlerinde bilinçsiz olarak kıyıya yanaşan anaçların avlanması balık neslinin sürekliliğine vurulan bir darbedir. Bu nedenle balık avcılığı yapan amatör avcılarımızın bu bilinçte olması gerekmektedir.

            Ayrıca, buradan amatör avcılarımıza ve halkımıza sesleniyorum. Hiç kimse İl Müdürlüğümüzün izni ve bilgisi dışında her ne türde olursa olsun başka kaynaklardan balık getirerek atmasın. Özünde iyi niyetli gibi görünen bu hareket balığın atıldığı göldeki diğer balık türlerinin baskılanmasına ve hatta yok olmasına neden olabilmektedir dedi.

 

                                                                                                          Hüseyin ARAP

                                                                                              Gıda Tarım ve Hayvancılık

                                                                                                              İl Müdürü

 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Göl, ve, Göletlerimiz, Balıklandırıldı,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı