Haber Detayı
04 Mart 2016 - Cuma 17:11
 
GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNDE BELEDİYE-KOSGEB İŞBİRLİĞİ
İş kurmak isteyenlere hibe ve faizsiz kredi imkanı sağlanacak 'uygulamalı girişimcilik eğitim programı' Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile KOSGEB Afyonkarahisar İl Müdürü Mustafa Çanakçı arasında imzalanan protokolle resmen başladı.
EKONOMİ Haberi


GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNDE BELEDİYE-KOSGEB İŞBİRLİĞİ

                İş kurmak isteyenlere hibe ve faizsiz kredi imkanı sağlanacak 'uygulamalı girişimcilik eğitim programı' Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile KOSGEB Afyonkarahisar İl Müdürü Mustafa Çanakçı arasında imzalanan protokolle resmen başladı.

                Başkanlık makamında imzalanan protokolde, eğitim programıyla ilgili genel bir değerlendirme yapan KOSGEB İl Müdürü Mustafa Çanakçı, projenin en önemli amacının istihdam oluşturmak olduğunu söyledi. Devletin, 2023 vizyonu olarak açıkladığı hedeflere ulaşmak adına bu tür projeler hazırladığını ifade eden Çanakçı, "İşsizlik oranlarının yüzde 5'in altına çekilmesi, kişi başına düşen milli gelirin 25 bin dolar seviyesine çıkartılması ve dünyanın en büyük 10 ekonomisine girmek devletimizin ekonomik anlamdaki hedeflerinden bazıları. İşte bu destekleme projeleri o hedeflere ulaşmak için atılan adımlardan bir tanesi' dedi.

                Eğitim programına katılacak girişimci adayların 70 saat eğitim sonrası desteklerden yararlanabileceklerini ve kendi işlerini kurabileceklerini kaydeden Çanakçı, "Kendi işlerini kuran girişimcilere, 50 bin lirası hibe, 100 bin lirası geri ödemeli olmak üzere toplam 150 bin lira destek verilecek. Gençler için bu rakamın 250 bin lirayı bulabileceğini belirten Çanakçı, kadın girişimcilere de ayrıcalık tanınacağını ifade etti. Çanakçı, ilk kez bir projede Afyonkarahisar Belediyesi ile birlikte çalıştıklarını belirterek, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür etti.

                "İŞ KURMAK İSTEYENLER İÇİN KAÇIRILMAYACAK BİR FIRSAT"

                1 Kasım seçimleri sonrası devletin istihdamı arttırmaya yönelik destekleri önemli oranda arttırdığını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise KOSGEB ile ilk kez böyle bir destekleme programına katıldıkları için mutlu olduklarını söyledi. Diğer belediyelere de bu protokolün örnek olmasını dileyen Başkan Çoban, belediyelerin halkla iç içe olması nedeniyle insanların bu tür projelere ulaşımını kolaylaştırdığını ifade etti.

                İş kurmak isteyenler için bu projenin kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu vurgulayan Başkan Çoban, "Hükümetimiz bu projeyi açıkladıktan sonra bize iş başvurusunda bulunanları ben bu eğitim programına yönlendiriyorum. Çünkü gerçekten verilen destekler çok iyi. Geçenlerde bir kardeşimiz geldi, yeni bir icadı olduğunu, ancak hayata geçirecek parası olmadığını söyledi. Kendisine bu projeden bahsettim. Dolayısıyla inşallah hemşerilerimiz ve yurttaşlarımız bu projeden faydalanırlar" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: , GİRİŞİMCİLİK, EĞİTİMİNDE, BELEDİYE-KOSGEB, İŞBİRLİĞİ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı