Haber Detayı
14 Ocak 2016 - Perşembe 22:19
 
Girişimcilik Eğitimi MÜSİAD’da başlıyor
Girişimcilik Eğitimi MÜSİAD’da başlıyor
EĞİTİM Haberi


MÜSİAD ve KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi MÜSİAD dernek binasında başlıyor.

 

Girişimcilik Eğitimi hakkında bilgi veren MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Neoldum “MÜSİAD olarak, 2016 yılında sosyal içerikli projelerle Afyonkarahisar’a faydalı olmak için, KOSGEB Afyonkarahisar Müdürlüğü ile birlikte bir proje gerçekleştiriyoruz.

 

Buna istinaden gerekli duyurular yapılarak bu kursun açılacağı Afyonkarahisar halkına duyurulmuştur. 30 kişilik bir sınıf açarak 18 Ocak 2016’da Uygulamalı Girişimcilik Kursu Dernek Binasında başlayacak” dedi.

 

TECRÜBELERDEN FAYDALANILACAK

 

Neoldum şunları söyledi: “Ayrıca, Sivil Toplum Kuruluşu olarak kişiler arasında ayırım yapmaksızın şehrimize devletin verdiği imkânları aktif kullandırtmayı hedefledik.

 

Bünyemizde hazırlanan, KOSGEB destekli bu kursu başarı ile tamamlayan kursiyerler kendi işlerini kurmak istediklerinde hibe ve faizsiz kredi kullanma imkânına sahip olacaklardır. Buradaki hedefimiz, küçükte olsa işletmelerin kurulmasına yardımcı olmak onların işlerinin MÜSİAD aracılığı ile geliştirilmesini sağlamak, bu kursiyerlerin iş kuracakları alanlarda MÜSİAD Sanayici ve işadamlarının tecrübelerinden faydalandırılmalarını planlamaktayız.” Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Girişimcilik, Eğitimi, MÜSİAD’da, başlıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı