Haber Detayı
27 Mart 2016 - Pazar 21:49
 
Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın "Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması" Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde düzenlendi.
SANAT Haberi


Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın "Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması" Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde düzenlendi.

 

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü , tarafından yapılan yarışmada sesine ve sahne performansına güvenen gençler yeteneklerini sergiledi.
Gençlerin, Türk müziğine olan ilgilerinin artması amacıyla düzenlenen organizasyon, "Sahne Sırası Sende" sloganıyla 14 - 29 yaş arasında tüm gençlerin yarışmaya ilgi göstermesi ise yetkilileri sevindirdi. İl, grup birinciliği ve Türkiye finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirilen yarışmada gençler, solo kız- erkek, ses ve solo çalgı dallarında yarışarak, Yarışmanın Mayıs ayında yapılacak Türkiye finaline gitmeye hak kazanmış oldu.

 

Afyonkarahisar elemeleri Pazar günü yapıldı,Akademisyenler Yıldırım Aktaş , Alper Soybilgen ,Hanife Gülnaz Jüri olarak seçmelerde bulundu , Kadir Elçi'nin yapmış olduğu katkılar ile çoşkulu bir şekilde geçen yarışma sonrası Gençlik Merkezi Müdür'ü Gökhan Gürbüz; Genç lider Özlem Göktaş , Müslüm Sönmez'e ve arka plandaki tüm ekibe teşekkürlerimi sunarım; dedi.

HABER : AHMET UÇMAK ( A HABER AJANS )

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Gençlik, Merkezleri, Arası, Türk, Müziği, Yarışması,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı