Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 11:56
 
GENÇ SAADET'İN SİYASET OKULU SONA ERDİ
Saadet Partisi Afyonkarahisar Gençlik Kolları'nın düzenlemiş olduğu siyaset okulu, 4. hafta derslerinin işlenmesi ile sona erdi.
SİYASET Haberi


Ahlak - Siyaset ilişkisi, Adil Düzende hukuk, İslam iktisadının temel ilkeleri, Çağdaş Siyasal Akımlar, Eleştirel Düşünme, Makale Müzakereleri, Ahlak sosyoloji ilişkisi gibi derslerin işlendiği Siyaset Okulu, Yrd Doç Dr. Mücahit Gültekin tarafından verilen, Eleştirel düşünme dersi ile sona erdi.

 

Afyonkarahisar dışından, Saadet Partisi YİK üyesi Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yazar Ali Haydar Haksal gibi isimlerin katıldığı Siyaset Okulu'na, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nden çeşitli hocalarımızda katılarak öğrencilere ders verdi. Kapanışta öğrencilere verilen sertifikanın ardından bir konuşma yapan ,

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar Gençlik Kolları Bşk Yasin Kara,

"40 yıl önce, Önce Ahlak ve Maneviyat" diyerek yola çıkan büyüklerimiz gibi, önce Ahlak dersleri ile başladığımız bu okulu, Bilge Kumandan Aliya İzzetbegoviç'in "ben olsam müslüman doğudaki bütün mekteplere ders olarak koyardım dediği Eleştirel düşünme dersi ile bitirmiş bulunuyoruz.

 

Gençlerin siyasete katılmasını, siyasetin içerisinde yer almasını önemsiyoruz. Niçin siyasetin içerisinde yer almasını önemsiyoruz? Çünkü kötülükleri önlemek, iyilikleri hakim kılmak için etkili bir yoldur siyaset. Sadece şiir yazarak, okul okuyarak, ilim öğrenerek, nasihat dinleyerek veya nasihat ederek, veya çeşitli sosyal aktivitelerde bulunarak kötülükler önlenemez. Bu eylemleri küçümsediğimizden değil; fakat iyi insanlar da kötülüğü yenmek, ve iyiyi güzeli doğruyu adaleti hakim kılmak için organize olmak zorundadırlar. Yoksa fert fert toplumun yüzde 90'ı iyi de olsa, kalan yüzde 10u daha iyi organize olabiliyorsa, bu yüzde 10'a göre toplum şekillenir. Bu yüzden hem iyi olmaya, hem organize olmaya, teşkilatlı olmaya mecburuz.

Peki siyasette gençlerin olmasını niçin önemsiyoruz? çünkü gençler bir toplumun büyük enerji kaynağıdır. İnanmış ve eğitimli gençler, daha büyük enerji kaynağıdır. Bir toplumda birşey değişecekse, büyüklerimizin bilgeliği, ve gençlerimizin aksiyonu ile değişir. Bir büyüğümüzün de dediği gibi,

"Gençler! Siz zannediyorsunuz ki bu ümmeti hocalar kurtaracak.Tarih boyunca ne olduysa bir avuç gencin eliyle oldu. Eğer yeniden tarih yazılacaksa o tarihi yine bir avuç inanmış genç yazacak." inşaallah. Gençlerin siyasetin içerisinde yer almasını önemsediğimiz gibi, siyasetin içerisinde yer alan gençler, nitelikli olmaya da mecburdur. Yoksa makamca en büyük siyasetçi de olsak, kötü bir yönetim sergilemeye veya kandırılmaya müsait oluruz. bu yüzden, bu siyaset okulu çalışmasını ortaya koyduk.

 

Ben böyle güzel bir çalışma için emeği geçen, başta gençlik kolları yüksek öğretim birim başkanımız Ercan Ketenci olmak üzere, bütün teşkilatımıza, ve maddi manevi destek veren abilerimize kardeşlerimize ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

Afyonkarahisar Siyaset Okulu Bşk Ercan Ketenci ,

"Bu okulu açmamızda ve buraya kadar getirmemizde emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Başta hocalarımız, Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Ali Haydar Haksal, Yrd. Doç. Dr. Mücahit Gültekin, Prof. Dr. Kasım Turhan, Doç Dr. Kamil Güngör, Yrd. Doç. Dr. Enes Taş, Doç. Dr. Abdülkerim Çalışkan, Dr. Münir Yaşar Kaya, Yrd. Doç Dr. Bedir Sala'ya,

Bizden Maddi Manevi desteğini esirgemeyen; İl başkanımız Adnan Şenel , Hasan Karataş,Ali Hazer,Hamza Gümüşkanat, Erhan Akpınar, Bayram Dalmuk, Mehmet Çapan, Mustafa Taşkapı, Ahmet Demir, Hüseyin Ayva, Yaşar Karakaya, Ethem Öncül, Hakkı Sakarya, Gökhan Akın, Ali Akkaş, İbrahim Keskin, Şükrü Eşme ağabeylere, bu okulu beraber organize ettigimiz, Erhan Epli, Hasan Hüseyin Poyraz, Oğuzhan Turgut ve gençlik kollarından dava arkadaşlarıma, ve destek veren il başkanlığımıza teşekkürü bir borç bilirim. Tabi ki bir de siz değerli öğrencilere. Böyle bir okulun açılmasına en büyük vesile de, siz oldunuz."

 

Genç Saadet'in siyaset okulu, plaket takdimi ve öğrencilere verilen sertifikanın ardından nihayete erdi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: GENÇ, SAADET'İN, SİYASET, OKULU, SONA, ERDİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar








































Yorumlar
Diğer Haberler
Özkal, kırsaldaki kadının girişimciliği desteklenmeli
GENÇ SAADET AFYONKARAHİSAR İLÇE ZİYARETLERİ
“HÜKÜMETİMİZ IMF DAYATMASINI ORTADAN KALDIRDI”
İTTİFAKIN ARDINDAN MHP’DEN AK PARTİ’YE İLK ZİYARET
Hizmetlerde teşkilat mensuplarımızın da payı var
“Partimizin kapısı halkımıza sonuna kadar açık”
Yurdunuseven hedef koydu
Afyon AK Parti İl Başkanı basın mensupları ile pasta kesti
AFYON SAADET PARTİSİ, İYİ PARTİYİ ZİYARET ETTİ
Özkal; KUDÜS herkesi bekliyor
Özkal, Gazeteciler gününü kutladı !!!
MİLYARLARCA LİRA BÜTÇE AYIRSAK BÖYLE BİR TANITIM GERÇEKLEŞTİREMEYİZ
Başkan Gümüş'ün “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Kutlama Mesajı
SAADET PARTİSİ AFYON AK PARTİ ZİYARETİ
SP’den AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven’e ziyaret
Vatandaşları dinledi, esnafı ziyaret etti
MHP İKTİDARININ AYAK SESLERİ
TAŞERON İŞÇİLERDEN YURDUNUSEVEN’E ZİYARET
PARSAK : ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM !!
YURDUNUSEVEN ; “Her zaman esnafın yanındayız”
AKP “EKMEK YOKSA PASTA YESİNLER” DİYOR
İbrahim Yurdunuseven, Meclis toplantısına katıldı
GENÇ SAADETTE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Yurdunuseven’den kurumlara nezaket ziyareti
Halkla bağımızı koparmadık”
Hak-İş’ten Yurdunuseven’e nezaket ziyareti
Acımız büyük. İçimiz kan ağılıyor
DEVLET MİLLET EL ELE, MİLLİYETÇİ HAREKET GEL HELE
İYİ PARTİ SULTANDAĞI KURUCULAR KURULU TOPLANDI
“Sizin adınız ak. Bizim alnımız ak.”
Afyon AK Parti Merkez ilçe kurum ziyaretlerine devam ediyor
İSMAİL ELİBOL İYİ PARTİ'DE DEVAM EDECEK !!!
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir…


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı