Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 11:56
 
GENÇ SAADET'İN SİYASET OKULU SONA ERDİ
Saadet Partisi Afyonkarahisar Gençlik Kolları'nın düzenlemiş olduğu siyaset okulu, 4. hafta derslerinin işlenmesi ile sona erdi.
SİYASET Haberi


Ahlak - Siyaset ilişkisi, Adil Düzende hukuk, İslam iktisadının temel ilkeleri, Çağdaş Siyasal Akımlar, Eleştirel Düşünme, Makale Müzakereleri, Ahlak sosyoloji ilişkisi gibi derslerin işlendiği Siyaset Okulu, Yrd Doç Dr. Mücahit Gültekin tarafından verilen, Eleştirel düşünme dersi ile sona erdi.

 

Afyonkarahisar dışından, Saadet Partisi YİK üyesi Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yazar Ali Haydar Haksal gibi isimlerin katıldığı Siyaset Okulu'na, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nden çeşitli hocalarımızda katılarak öğrencilere ders verdi. Kapanışta öğrencilere verilen sertifikanın ardından bir konuşma yapan ,

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar Gençlik Kolları Bşk Yasin Kara,

"40 yıl önce, Önce Ahlak ve Maneviyat" diyerek yola çıkan büyüklerimiz gibi, önce Ahlak dersleri ile başladığımız bu okulu, Bilge Kumandan Aliya İzzetbegoviç'in "ben olsam müslüman doğudaki bütün mekteplere ders olarak koyardım dediği Eleştirel düşünme dersi ile bitirmiş bulunuyoruz.

 

Gençlerin siyasete katılmasını, siyasetin içerisinde yer almasını önemsiyoruz. Niçin siyasetin içerisinde yer almasını önemsiyoruz? Çünkü kötülükleri önlemek, iyilikleri hakim kılmak için etkili bir yoldur siyaset. Sadece şiir yazarak, okul okuyarak, ilim öğrenerek, nasihat dinleyerek veya nasihat ederek, veya çeşitli sosyal aktivitelerde bulunarak kötülükler önlenemez. Bu eylemleri küçümsediğimizden değil; fakat iyi insanlar da kötülüğü yenmek, ve iyiyi güzeli doğruyu adaleti hakim kılmak için organize olmak zorundadırlar. Yoksa fert fert toplumun yüzde 90'ı iyi de olsa, kalan yüzde 10u daha iyi organize olabiliyorsa, bu yüzde 10'a göre toplum şekillenir. Bu yüzden hem iyi olmaya, hem organize olmaya, teşkilatlı olmaya mecburuz.

Peki siyasette gençlerin olmasını niçin önemsiyoruz? çünkü gençler bir toplumun büyük enerji kaynağıdır. İnanmış ve eğitimli gençler, daha büyük enerji kaynağıdır. Bir toplumda birşey değişecekse, büyüklerimizin bilgeliği, ve gençlerimizin aksiyonu ile değişir. Bir büyüğümüzün de dediği gibi,

"Gençler! Siz zannediyorsunuz ki bu ümmeti hocalar kurtaracak.Tarih boyunca ne olduysa bir avuç gencin eliyle oldu. Eğer yeniden tarih yazılacaksa o tarihi yine bir avuç inanmış genç yazacak." inşaallah. Gençlerin siyasetin içerisinde yer almasını önemsediğimiz gibi, siyasetin içerisinde yer alan gençler, nitelikli olmaya da mecburdur. Yoksa makamca en büyük siyasetçi de olsak, kötü bir yönetim sergilemeye veya kandırılmaya müsait oluruz. bu yüzden, bu siyaset okulu çalışmasını ortaya koyduk.

 

Ben böyle güzel bir çalışma için emeği geçen, başta gençlik kolları yüksek öğretim birim başkanımız Ercan Ketenci olmak üzere, bütün teşkilatımıza, ve maddi manevi destek veren abilerimize kardeşlerimize ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

Afyonkarahisar Siyaset Okulu Bşk Ercan Ketenci ,

"Bu okulu açmamızda ve buraya kadar getirmemizde emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Başta hocalarımız, Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Ali Haydar Haksal, Yrd. Doç. Dr. Mücahit Gültekin, Prof. Dr. Kasım Turhan, Doç Dr. Kamil Güngör, Yrd. Doç. Dr. Enes Taş, Doç. Dr. Abdülkerim Çalışkan, Dr. Münir Yaşar Kaya, Yrd. Doç Dr. Bedir Sala'ya,

Bizden Maddi Manevi desteğini esirgemeyen; İl başkanımız Adnan Şenel , Hasan Karataş,Ali Hazer,Hamza Gümüşkanat, Erhan Akpınar, Bayram Dalmuk, Mehmet Çapan, Mustafa Taşkapı, Ahmet Demir, Hüseyin Ayva, Yaşar Karakaya, Ethem Öncül, Hakkı Sakarya, Gökhan Akın, Ali Akkaş, İbrahim Keskin, Şükrü Eşme ağabeylere, bu okulu beraber organize ettigimiz, Erhan Epli, Hasan Hüseyin Poyraz, Oğuzhan Turgut ve gençlik kollarından dava arkadaşlarıma, ve destek veren il başkanlığımıza teşekkürü bir borç bilirim. Tabi ki bir de siz değerli öğrencilere. Böyle bir okulun açılmasına en büyük vesile de, siz oldunuz."

 

Genç Saadet'in siyaset okulu, plaket takdimi ve öğrencilere verilen sertifikanın ardından nihayete erdi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: GENÇ, SAADET'İN, SİYASET, OKULU, SONA, ERDİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Diğer Haberler
MERDİVENCİ VE SERTESER’DEN YURDUNUSEVEN’E TEŞEKKÜR
CHP’ye ‘Milletvekili transferi ihanettir’ sözünü hatırlattı
HATİCE ÖZKAL 23 NİSAN NEDENİ İLE MESAJ YAYINLADI
Mustafa Göbeş, Liberal Demokrat Partisin'den istifa etti
Serkan Koyuncu, Emirdağ Olarak Seçime Hazırız
"Apameia Antik Kenti'ndeki neden tamamlanamadı"
Özkal’dan anlamlı ziyaret
Erbakan Vakfında çalışmalarına devam ediyor
Nefes kredisi esnafa nefes verecek
Milletvekili Özkal, kadın kolları kongrelerine katıldı
“Yöresel lezzetler tesislerde yer alacak”
“İttifak dayatmalarını yaşamaktayız”
Milletvekili Hatice Özkal, “Regaib Kandili tüm Müslümanlar için hayırlara vesile olsun”
Milletvekili Özkal, Kızılören ve Evciler ilçe kadın kolları kongrelerine katıldı
SAADET PARTISI AFYON ŞEKER FABRİKASI ZİYARETİ
MHP 12. Kurultayı Pazar günü Ankara ‘ da gerçekleştirildi.
Yurdunuseven’den CHP’ye Afrin tepkisi
Şükran ve minnetle anıyorum
Başkan Mehmet Baybağan güven tazeledi
“KİMSENİN MAĞDUR OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”
Yurdunuseven: “Son 15 yılda şehirde ciddi gelişmeler yaşandı”
Milletvekili Ali Özkaya, Kadınlar gününü kutladı
SAADET PARTİSİ ŞUBAT AYINI DEĞERLENDİRDİ
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDA GÖREV DEĞİŞİMİ
İYİ Parti İl Başkanlığı ve Yönetim Kurulu hafta sonunu dolu dolu geçirdi
MHP MERKEZ İLÇE NURİBEY KASABASINDA
CHP IŞIKLAR KASABASINDA
Şuhut AK Parti ilçe yönetimi kahvaltıda bir araya geldi
Teşkilatlanma çalışmalarımız devam ediyor
YURDUNUSEVEN, GENÇLİK KOLLARI’NIN VEDA YEMEĞİNE KATILDI
Hocalı katliamının 26. Yıl dönümü
EKREM ŞAMA AFYONKARAHİSAR'A GELİYOR
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı