Haber Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 17:34
 
Genç Çiftçilerimize Toplam 9 milyon 210 bin TL Hibe Desteği
İlimiz Desteklenecek Genç Çiftçi Projesi Kapsamında Yine İlk Üçte” Genç Çiftçilerimize Toplam 9 milyon 210 bin TL Hibe Desteği Verilecek
EKONOMİ Haberi


İlimiz 2016 yılında da ülkemiz genelinde genç çiftçilerimize sağlanan destek miktarı kapsamında ilk üç il arasında yer almıştır. 


İlimiz 2017 yılında 18-40 yaş arasında köyde ikamet eden çiftçilerimize Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 30 bin TL’ye kadar hibe desteklemesi verilecektir. Bu kapsamda verilecek hibe miktarı ile ilimiz ilk üç il arasında yer almaktadır. 


Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin ARAP; Bakanlığımız Kırsal Kalkınma Desteklemeleri kapsamında genç çiftçilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynakların oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak, kırsal alandaki bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitkilerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik genç çiftçilere 30 bin TL’ye kadar hibe yoluyla destekleme sağlanacaktır.


İlimiz genelinde yaklaşık 4 bin genç çiftçimiz proje başvurusu yapmıştır projesi uygun görülen 307 genç çiftçimize 9 milyon 210 bin TL karşılıksız hibe desteklemesi yapılacaktır. dedi.                                                                                             


Hüseyin ARAP
Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürü

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Genç, Çiftçilerimize, Toplam, 9, milyon, 210, bin, TL, Hibe, Desteği, ,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı