Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 00:26
 
Galip Şanlı “Milletvekili değil, Milletin Vekili olacağım”
“Halkı temsil eden iyi bir listeyle 6 – 0 yaparız”
SİYASET Haberi


Halkı temsil eden iyi bir listeyle seçimlere gidildiği takdirde seçim sonuçlarının 6 – 0 olabileceğini söyleyen AK Parti Milletvekili Aday Adayı Galip Şanlı,  “Adı üstünde milletvekili değil, Milletin - Vekili olacağım” dedi.

 

Gün FM program yapımcısı İsmail akarın hazırlayıp sunduğu seçime doğru programına katılan AK Parti Milletvekili Aday Adayı Galip Şanlı, dobra dobra açıklamalarda bulundu. Şanlı, FETÖ terör örgütü ile 2012 yıllarından itibaren mücadele etmeye başladığını ve o günlerde bunların hain olduğunu dile getirdiğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişiminden önce 2012 yıllarından itibaren FETÖ terör örgütü ile mücadele ettiğini de ile getiren AK Parti Milletvekili Aday Adayı Galip Şanlı, Afyonkarahisar’da FETÖ’den en fazla mağdur edilen kişilerin başında geldiğini söyledi. FETÖ terör örgütü ile yaşadığı mücadeleyi anlatan Şanlı, “2012 yıllarında FETÖ terör örgütünün bu derece güçlü olduğunu bilmediğimiz dönemlerde bile biz bunların vatan haini, kan emici ve cemaat adı altında dinimizi sömürerek vatandaşları kandırdıklarını biliyorduk. Tabii bu kadar güçlü olduklarını, devletin tüm organlarına bilmiyorduk. 2012 yıllarında bunlarla mücadelemiz başladı. 17 Aralık'tan iki ay sonra emniyetten bir abimiz beni çağırdı. ‘Galip Bey sizin bunlardan muzdarip olduğunuzu, size baskı uyguladığını ve sizi sıkıştırdıklarını biz biliyoruz. Bize yardımcı olur musunuz, bize şahitlik eder misiniz bildiklerinizi anlatır mısınız’ dediğinde ben hiçbir şekilde hayır demeden hemen orada ifademi verdim. Tabii olay adliyeye intikal etti. Savcı bey ifade aldığında en son şikayetçimisin dediğin de evet şikayetçiyim dedim. Ben o davanın tanığı değil,  davanın tarafıyım dedim. Akabinde de en son Savcı Bey şunu sordu;  Galip Bey isminizi gizleyelim mi diye. Bende ismimim gizlenmesini istemedim.  Akabinde de o davanın bir tarafı olduk” dedi.

 

“Hala ben bunlarla uğraşıyorum”

15 Temmuz darbe gecesinde ailesinin yanına değil de, AK Parti binasının önüne gittiğini de anlatan Şanlı, hala daha bunlarla uğraştığını söyledi. Şanlı, “15 Temmuz darbe girişimi başladığında ben hemen partinin önüne gittim. Çünkü aklıma ilk gelen yer orası oldu. Eğer öyle bir şey yapacaklarsa bunların ilk saldıracakları yer AK Parti'nin il binası olur diye düşündüm. Yaklaşık saat 9.30 gibi gittiğimde emniyetten bir polis arkadaşımız vardı ve partili olmayan 3- 4 de vatandaş vardı. Sonra tabii kalabalık çoğaldı. Hala ben bunlarla uğraşıyorum ve hala ben bu davanın bir tarafıyım ciddi şekilde beni mağdur ettiler. Yani maddi kısmı geçtim o taraf çok önemli değil ama manevi olarak bizi psikolojik bir sıkıntıya soktular” diye konuştu.

 

“Milletvekili değil, milletimin – vekili olacağım”

Ülkemize ve Afyonkarahisar’a faydalı olabilmek için bu yola çıktığını söyleyen AK Parti Milletvekili Aday Adayı Galip Şanlı, “Ben milletvekili değil, milletimin vekili olacağım” dedi. Şanlı, “ 5 yılın sonunda vatandaşlarımız ‘Galip Şanlı bu memlekete ne yaptı,  bizi en iyi şekilde temsil etti mi? dediklerinde etti dedirtebilmek lazım. Şimdiye kadar temayül yoklamaları için ilçeler teşkilatlarını geziyoruz. Teşkilatlarda edindiğim izlenim şudur. Teşkilatlar, ‘telefonlarımıza çıkın, bizi unutmayın’ diyorlar. Özellikle broşürlere bakıyorum aday adaylarının telefon numarası yer almıyor. Ben ise kendi cep telefon numaramı yazdırdım. Bu bile teşkilat ve halk tarafından dikkat çekti. Benim için birinci öncelik milletim olacak. Çünkü eğer nasip olursa onların sayesinde ben mecliste yer alacağım. Adı üstünde milletvekili değil. Milletin vekili olacağım” dedi.

 

“Halkı temsil eden listeyle 6 – 0 yaparız”

Halkı temsil eden iyi bir listeyle seçimlere gidildiği takdirde seçim sonuçlarının 6 – 0 olabileceğini de vurgulayan Şanlı, “Liste de olayım ya da olmayayım. İster 1 olmuş, ister olmuş. Benim için bir önemi yok. Kesinlikle 24 Haziran akşamına kadar partimin neferi olarak çalışacağım. Bugüne kadar ticaret gereği aktif siyasette bulunamıyordum. Çünkü partim zarar görür diye. Belediyelerle iş yapıyorsunuz, ihalelere giriyorsunuz ‘Galip bey partinin sayesinde iş aldı’ demesinler diye üye bile olmadım. Seçim sürecinde inşallah AK Parti'yi, milletimizi ve teşkilatımızı temsil eden biri liste olur.  Biz de gururla arkalarında durur çalışırız. Olmasa bile bizim için sıkıntı yok. Ben şunu inanıyorum. Halkı temsil eden çok iyi bir listeyle seçimlere girersek 6-0 yapmak bile işten değil” dedi.

 

“Birilerin adamı değilim, milletimin adamıyım”

Kesinlikle birilerinin adamı olmadığını sadece milletin adamı olduğunu söyleyen Şanlı, temayül yoklamaları biter bitmez hızlı bir şekilde halkın içine gireceğini ifade etti. Şanlı, “Parti içi yoklamaları bitirir bitirmez, hızlı bir şekilde halka ineceğim.  Sivil toplum örgütleri ile mahalle muhtarlarıyla programlar yapıp halkın bizden ne istediğini dinleyeceğiz. Ben halkımızı Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Kesinlikle birilerinin adamı değilim. Ben öncelikle milletimin adamıyım.  Sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızın ve teşkilatımın emrindeyim.  Burada vatandaşın istediği bizden şudur; bize dokunun, bizi unutmayın, bizi telefonla arayın istiyorlar” dedi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Galip Şanlı “Milletvekili değil, Milletin Vekili olacağım”
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
“İbrahim Yurdunuseven Verdiği Sözleri Tutuyor”
TAYTAK’TAN HAYVAN KONTROL İSTASYONU MÜJDESİ
ZEYBEK PROJELERİNİ AÇIKLIYOR !!
SAADET PARTİSİNİN AFYONKARAHİSAR İLÇE VE BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Afyonkarahisar AFJET’lenecek
MHP adaylarını 24 Ocak’ta tanıtacak
Milletvekili Taytak ; Genel Başkan Ateş’i ziyaret etti
Fatih Çetinkaya, “İşi ehline verin”
Hafif raylı sistem ile katlı ve akıllı otoparklar yapacak
İYİ Parti Çay Belediye Başkan Adayı Av. Serdar DÜNDAR oldu
Mehmet Zeybek “Yaptığımız dört yerel seçimin en zoru bu seçim”
“İhalelerde muhataplarım STK’lar olacak”
“Yurdunuseven, Sincan Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti.”
ZEYBEK, ATSO’YU ZİYARET ETTİ
“İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK”
Zeybek, İlim Yayma Cemiyetinin Kongresine Katıldı
Mehmet Taytak, “Emirdağ’a 10 numara 5 yıldız hizmet edilmiş”
“TAYTAK 6 AYLIK BİR SÜREDE ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLERE İMZA ATMIŞTIR”
MEHMET ZEYBEK ÖĞRENCİLERE ÇORBA İKRAM ETTİ
“TİTİZ BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ”
Afyon Milletvekili Taytak'tan 10 Ocak Mesajı
Zeybek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı
“YURDUNUSEVEN CUMHURBAŞKANIMIZIN MÜJDELERİNİ TBMM’DE DİLE GETİRDİ”
Prof. Dr. Haydar Baş’a çirkin iftira ve saldırı
BAŞKANLIĞIMIZ DÖNEMİNDE SICAK YUVALAR, GÜLEN YÜZLER OLACAK
İbrahim Yurdunuseven 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı
AK PARTİ’DEN MHP’YE ZİYARET
MEHMET ZEYBEK VE AK PARTİ TEŞKİLATINDAN ZİYARET
Şimşek, “Belediyeler MHP'ye yakışır“
“Afyonkarahisar’da ittifak yok, Dinar’da görüşme var”
MHP Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, ziyarette konuştu
“Belediye Başkan adayımız Zeybek’in arkasındayız”
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
2019 Mart seçimlerinde, oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?
Özlü Sözler
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı