Haber Detayı
23 Mayıs 2016 - Pazartesi 20:20
 
"ESNAFIMIZ İÇİN HİÇBİR ZAMAN GERİ DURMADIK"
Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 2016 Ahilik Haftası nediyle Vali Yardımcısı Adem Uslu başkanlığındaki Ahilik Komitesini Afyon Belediyesinde bulunan makamında kabul etti.
GÜNDEM Haberi


         Ziyarette Ahilik kültürünün önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ahilik teşkilatının, Anadolu'nun sosyal ve kültürel yapısında ve eğitiminde önemli bir rolü olduğunu söyledi.

         Afyonkarahisar'ın kadim bir şehir olduğunu söyleyen Başkan Çoban, unutulmaya yüz tutmuş birçok el sanatlarının Afyonkarahisar'da devam ettirildiğini ifade etti. Kent müzelerinin en önemli bölümlerini, kentle ilgili el sanatlarının sergilendiği bölümler oluşturduğunu kaydeden Başkan Çoban, bu durumun; esnaf ve sanatkarların bir şehir için ne kadar önemli olduğunun göstergesi olduğunu dile getirdi.

         "ESNAF ODALARIYLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞTIK"

         Göreve başladığı 2009 yılından bu yana, esnaf odalarının tamamıyla her konuda işbirliği içinde çalıştıklarını vurgulayan Başkan Burhanettin Çoban, "Esnafımızın yaşaması ve daha çok kalkınması için elimizden gelen bir şey varsa hiçbir zaman geri durmadık" dedi. Başkan Çoban, tüm esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftası'nı kutlayarak, bu haftanın esnaflar arasındaki birlik ve beraberliği arttırması temennisinde bulundu.    

         Ahilik Komitesi adına kısa bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Adem Uslu ise Afyonkarahisar'ın her geçen gün büyüyen bir potansiyele sahip olduğunu belirterek her bir esnaf ve sanatkarın, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağladığını söyledi. Esnaflar arasındaki dayanışma ve birliktelik duygusunun geliştirilmesi açısından Ahilik Haftası son derece önemli olduğuna dikkat Çeken Uslu, esnaf ve sanatkarlara verdiği desteklerden dolayı Başkan Çoban'a teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: "ESNAFIMIZ, İÇİN, HİÇBİR, ZAMAN, GERİ, DURMADIK" ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı