Haber Detayı
15 Şubat 2016 - Pazartesi 22:33
 
EN BAŞARILI İL AFYON BELEDİYESİ
Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye'de ilk kez düzenlenen 'Golden City Awards 2016' Yarışmasında, halk oylamasına göre, 'En Başarılı İl Belediyesi' ödülüne layık görüldü.
GÜNDEM Haberi


Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye'de ilk kez düzenlenen 'Golden City Awards 2016' Yarışmasında, halk oylamasına göre, 'En Başarılı İl Belediyesi' ödülüne layık görüldü.

            Dünya şehircilik ve kentsel tasarım projeleri alanında profesyonel yarışmalardan biri olan 'Golden City Awards 2016' ödülleri, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende sahiplerini buldu.

            Türkiye'de bugüne kadar düzenlenen tüm yarışmalardan tamamen farklı içerik ve etkinliklerle dolu olan yarışma, halk memnuniyeti, şehircilik, kentsel dönüşüm ve hizmet projeleriyle ön plana çıkan şehirleri bir araya getirdi.

            Halkın verdiği oylarla gerçekleştirilen yarışmada, 'En Başarılı İl Belediyesi' ödülüne Afyonkarahisar Belediyesi layık görülürken Afyonkarahisar Belediyesi adına ödülü, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın Danışmanı Doç. Dr. Abdülkerim Çalışkan aldı.

            Afyonkarahisar Belediyesi'nin 2009 yılından bu yana Burhanettin Çoban başkanlığında çok önemli hizmetlere imza attığını belirten Doç. Dr. Abdülkerim Çalışkan, jürisinin halk olduğu bir yarışmada, 'En Başarılı İl Belediyesi' seçilmenin kendilerini mutlu ettiğini ve doğru işler yaptıklarının bir ispatı olduğunu ifade etti.

            Yarışmada,''En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı'' kategorisinde; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin seçilirken, ''En Başarılı İl Belediye Başkanı'' ise Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı olarak seçildi. ''En Başarılı İlçe Belediye Başkanı'' İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın seçildiği yarışmada, en başarılı kent valisi ise Bursa Valisi Münir Karaloğlu oldu. Yarışmada ayrıca birçok kategoride ödül almaya hak kazanan diğer belediye başkanları da ödüllerini aldı. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: EN, BAŞARILI, İL, AFYON, BELEDİYESİ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı