Haber Detayı
28 Mayıs 2017 - Pazar 00:06
 
EN BAŞARILI 120 ÖĞRENCİ BİSİKLETLE ÖDÜLLENDİRİLDİ
Afyonkarahisar Belediyesi, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
EĞİTİM Haberi


                Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen ödül törenine, Vali Aziz Yıldırım, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ile Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Vali Yardımcısı Erhan Günay, AKÜ Rektör Yardımcısı Hilmi Uçan, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik ve yarışmada dereceye giren öğrenciler katıldı.

                "GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ"

                İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanabilmeleri ve hem milli, hem de manevi yönden kendilerini geliştirmeleri için bu yarışmayı düzenlediklerini söyledi. Yarışmaya 4 bin öğrencinin katıldığını ve 10 bin kitap dağıtıldığını kaydeden Şube Başkanı Abdullah Çelik, 120 öğrencinin dereceye girdiğini; ancak yarışmaya katılan ve kendilerine verilen kitapları okuyan tüm öğrencilerin yarışmanın kazananı olduğunu ifade etti. Çelik, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'a teşekkür ederek, yarışmayı geleneksel hale getirmek istediklerini kaydetti.

                "KAYBEDENİ OLMAYAN BİR YARIŞMA DÜZENLİYORUZ"

                Kitap okuma yarışmasının bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın da yarışmanın fikrini sunan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi'ne ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür etti. Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa ise kitap okuma yarışmalarının Eğitim Bir-Sen öncülüğünde birçok ilde yapıldığını söyledi. Her yarışmada ayrı bir heyecan yaşadıklarını ifade eden Kolukısa, yarışma sonrası yapılan ödül törenlerinin de temsili olduğunu; çünkü kaybedeni olmayan bir yarışma düzenlediklerini söyledi.

                BAŞKAN ÇOBAN:"ŞİİR EZBERLEME YARIŞMASI DA YAPALIM"

                Yarışmanın, öğrencilerin; hem hayatı öğrenmeleri, hem ülkeyi tanımaları hem de ideal bir insan olarak yetişmeleri adına çok faydalı olduğunu belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Eğitim Bir-Sen'e öncülüğünden dolayı teşekkür etti. Yarışma için okulların kütüphanelerine 10 bin adet kitap dağıtıldığını kaydeden Başkan Çoban, yarışmaya katılan öğrencilerin okudukları kitapları yeniden kütüphaneye bıraktığını, böylelikle bu okullarda okuyan diğer öğrencilerin veya gelecek yıllarda okuyacak öğrencilerin bu kitaplardan sürekli olarak istifade edebileceklerini ifade etti. Yarışmayı geleneksel hale getirmek istediklerini belirten Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik'e destek sözü veren Başkan Çoban, ilave olarak; sadece kitap okuma yarışması değil, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Akif İnan ve Erdem Beyazıt gibi şairleri kapsayan şiir okuma ve ezberle yarışması yapılmasını önerdi.

                120 ÖĞRENCİYE BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ

                Yapılan bu konuşmaların ardından, Kadınana İmam Hatip Okulu 7. Sınıf Öğrencisi Mescid-i Aksa şiirini okudu. Daha sonra Çobanlar Yavuz Selim Ortoakulu Halk Oyunları ekibi bir gösterisi sunarken, ödül töreni öncesinde Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa tarafından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'a yarışmaya verdikleri desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Akabinde, Vali Aziz Yıldırım, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ile Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Vali Yardımcısı Erhan Günay, AKÜ Rektör Yardımcısı Hilmi Uçan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik tarafından yarışmada dereceye giren 120 öğrenciye bisiklet hediye edildi. Ayrıca yarışmada kendi kategorilerinde ilk üç dereceye giren öğrencilere bisikletin yanı sıra birer tane de tablet bilgisayar verildi.

Kaynak: (AB) - Afyon Belediyesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: EN, BAŞARILI, 120, ÖĞRENCİ, BİSİKLETLE, ÖDÜLLENDİRİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
FATİH ANADOLU LİSESİ YİNE PORTEKİZ’DE!
Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun Açılışına Bakan Soylu'da katıldı
EKREM YAVUZ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN ANLAMLI YARDIM.
MİNİKLERİN SİNEMA KEYFİ
REKTÖR SOLAK GSF ATÖLYELERİNİ YERİNDE İNCELEDİ
BİTKİSEL ATIK YAĞLAR MİNİK ELLER TARAFINDAN TOPLANIYOR
2018-KPSS ÖNLİSANS SINAVINDA NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK
AKÜ EV SAHİPLİĞİNDE TURİZM KONGRESİ BAŞLADI
İHSANİYE TURİZM MESLEK LİSESİ’NDEN AŞURE ETKİNLİĞİ
Fatih Anadolu Lisesi STEM eğitiminin merkezi olacak...
KPSS SINAVINI SANİYELERLE KAÇIRDI !!
AKÜ'DEN TÜBİTAK BİGG DESTEK PROGRAMI
“Eleştirel Düşünme ve Eleştirel Medya Okuryazarlığı Eğitimi”
Tıbbi ve aromatik bitkilerde Afyonkarahisar örneklemi önemli
TEKNOPARK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
AFYONKARAHİSAR'DA OKUL SERVİSLERİ DENETLENDİ
İngiltere ve İngiltere dil okulları
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ BASIN AÇIKLAMASI
PTT Öğrencileri sevindirdi
Afyon Anadolu İmam Hatip Lisesinin YKS başarısı
Ankara Erkek Yurdu
AFYON'DA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI
DİNAR'DA ÖĞRENCİLERE 500 TİŞÖRT VE ŞAPKA DAĞITILDI
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ ALACAK
AKÜ'DE YAZ OKULU BAŞLADI
ÖĞRENCİLER BAŞKAN ÇOBAN'A İZLENİMLERİNİ AKTARDI
Afyon Kocatepe Üniversitesi personellerinden 15 Temmuz'a yoğun katılım
Prof. Dr. Mustafa Solak Emirdağ'dan gelen ziyaretçileri kabul etti
AKÜ'DE KÜLTÜR VE EKOLOJİ TEMELLİ DOĞA OKULU BAŞLADI
Emirdağ'da Okuma Saati Projesi
MUSTAFA SOLAK MAKAMINDA KABUL ETTİ
Afyon'da Sınava geç kalan öğrenciyi Polis yetiştirdi
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı