Haber Detayı
28 Mayıs 2017 - Pazar 00:06
 
EN BAŞARILI 120 ÖĞRENCİ BİSİKLETLE ÖDÜLLENDİRİLDİ
Afyonkarahisar Belediyesi, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
EĞİTİM Haberi


                Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen ödül törenine, Vali Aziz Yıldırım, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ile Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Vali Yardımcısı Erhan Günay, AKÜ Rektör Yardımcısı Hilmi Uçan, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik ve yarışmada dereceye giren öğrenciler katıldı.

                "GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ"

                İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanabilmeleri ve hem milli, hem de manevi yönden kendilerini geliştirmeleri için bu yarışmayı düzenlediklerini söyledi. Yarışmaya 4 bin öğrencinin katıldığını ve 10 bin kitap dağıtıldığını kaydeden Şube Başkanı Abdullah Çelik, 120 öğrencinin dereceye girdiğini; ancak yarışmaya katılan ve kendilerine verilen kitapları okuyan tüm öğrencilerin yarışmanın kazananı olduğunu ifade etti. Çelik, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'a teşekkür ederek, yarışmayı geleneksel hale getirmek istediklerini kaydetti.

                "KAYBEDENİ OLMAYAN BİR YARIŞMA DÜZENLİYORUZ"

                Kitap okuma yarışmasının bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın da yarışmanın fikrini sunan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi'ne ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür etti. Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa ise kitap okuma yarışmalarının Eğitim Bir-Sen öncülüğünde birçok ilde yapıldığını söyledi. Her yarışmada ayrı bir heyecan yaşadıklarını ifade eden Kolukısa, yarışma sonrası yapılan ödül törenlerinin de temsili olduğunu; çünkü kaybedeni olmayan bir yarışma düzenlediklerini söyledi.

                BAŞKAN ÇOBAN:"ŞİİR EZBERLEME YARIŞMASI DA YAPALIM"

                Yarışmanın, öğrencilerin; hem hayatı öğrenmeleri, hem ülkeyi tanımaları hem de ideal bir insan olarak yetişmeleri adına çok faydalı olduğunu belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Eğitim Bir-Sen'e öncülüğünden dolayı teşekkür etti. Yarışma için okulların kütüphanelerine 10 bin adet kitap dağıtıldığını kaydeden Başkan Çoban, yarışmaya katılan öğrencilerin okudukları kitapları yeniden kütüphaneye bıraktığını, böylelikle bu okullarda okuyan diğer öğrencilerin veya gelecek yıllarda okuyacak öğrencilerin bu kitaplardan sürekli olarak istifade edebileceklerini ifade etti. Yarışmayı geleneksel hale getirmek istediklerini belirten Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik'e destek sözü veren Başkan Çoban, ilave olarak; sadece kitap okuma yarışması değil, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Akif İnan ve Erdem Beyazıt gibi şairleri kapsayan şiir okuma ve ezberle yarışması yapılmasını önerdi.

                120 ÖĞRENCİYE BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ

                Yapılan bu konuşmaların ardından, Kadınana İmam Hatip Okulu 7. Sınıf Öğrencisi Mescid-i Aksa şiirini okudu. Daha sonra Çobanlar Yavuz Selim Ortoakulu Halk Oyunları ekibi bir gösterisi sunarken, ödül töreni öncesinde Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa tarafından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'a yarışmaya verdikleri desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Akabinde, Vali Aziz Yıldırım, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ile Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Vali Yardımcısı Erhan Günay, AKÜ Rektör Yardımcısı Hilmi Uçan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik tarafından yarışmada dereceye giren 120 öğrenciye bisiklet hediye edildi. Ayrıca yarışmada kendi kategorilerinde ilk üç dereceye giren öğrencilere bisikletin yanı sıra birer tane de tablet bilgisayar verildi.

Kaynak: (AB) - Afyon Belediyesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: EN, BAŞARILI, 120, ÖĞRENCİ, BİSİKLETLE, ÖDÜLLENDİRİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ ALACAK
AKÜ'DE YAZ OKULU BAŞLADI
ÖĞRENCİLER BAŞKAN ÇOBAN'A İZLENİMLERİNİ AKTARDI
Afyon Kocatepe Üniversitesi personellerinden 15 Temmuz'a yoğun katılım
Prof. Dr. Mustafa Solak Emirdağ'dan gelen ziyaretçileri kabul etti
AKÜ'DE KÜLTÜR VE EKOLOJİ TEMELLİ DOĞA OKULU BAŞLADI
Emirdağ'da Okuma Saati Projesi
MUSTAFA SOLAK MAKAMINDA KABUL ETTİ
Afyon'da Sınava geç kalan öğrenciyi Polis yetiştirdi
(YKS) ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi
“Sıfır Atık” Konferansı Akü'de yapıldı
AFYON EĞİTİM VAKFI, ÖNEMLİ BİR İŞLEVE SAHİP
Zafer Teknopark 2017 yılı olağan genel kurulu toplantısı yapıldı
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİNDE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerin sorularını cevapladı
2018-YKS SINAVI İÇİN NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIKMI ?
Yedibin Bekçi alımında başvuru tarihi
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen Eğitim siyasete alet edilemez
Ulusal Tales Matematik Yarışmasında “Türkiye Birincisi” ne ödül
CHP Milletvekili Adayı İsmahan Nergiz ÇİFTÇİ DESTEKLERİ KATLANACAK
BURHANETTİN ÇOBAN ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI
AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ HER YÖNÜ İLE ÇIĞIR AÇIYOR
Afyonkarahisar Gençlik Merkezi üyelerine “Proje Yönetim Döngüsü” eğitimi verildi
AYŞEGÜL ARSOY İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ MÜZEYİ GEZDİLER
ŞANSLI ÖĞRENCİLERİ BAŞKAN ÇOBAN BELİRLEDİ
5 Tavsiye: İngilizce Öğrenmeye Nasıl Başlamalıyız?
HİZMET İÇİ EĞİTİMLE KALİTE ARTIYOR
ATSO'DA PAZARLAMA EĞİTİMİ YAPILDI
AFYON İÇME SUYU ARITMA TESİSİNE ZİYARET
AYŞEGÜL ARSOY İLKOKULU’NDAN MUHTEŞEM KEP TÖRENİ
TÜBİTAK 4007 AFYONKARAHİSAR BİLİM ŞENLİĞİ, 9-12 MAYIS TARİHLERİ’NDE YAPILIYOR
Adım Üniversiteleri Birliği 2. Grup Toplantısı
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı