Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 09:35
 
Emirdağlı Kanocudan Türkiye Derecesi
Türkiye Kano Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Adana'da yapılan Okullar Arası Durgunsu Kano ve Deniz Kanosu yarışları tamamlandı.
SPOR Haberi


Türkiye Kano Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Adana'da yapılan Okullar Arası Durgunsu Kano ve Deniz Kanosu yarışları tamamlandı. 11 ilden yaklaşık 190 sporcunun mücadele ettiği yarışların birinci gününde 1000 ve 500 m. durgunsu kano, ikinci gününde ise yine 1000 ve 500 m. deniz kanosu yarışları yapıldı. Baştan sona oldukça çekişmeli mücadelelere sahne olan yarışların sonunda sonuçlara göre durgunsu ve deniz kanosu branşlarında okullar arası genel sıralamalar yapıldı.

Deniz Kanosu Genç Erkekler sıralamasında takım olarak 1-Yusufeli Anadolu Lisesi - ARTVİN, 2-Eşrefpaşa Anadolu Lisesi - İZMİR, 3-Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi - ARTVİN ve 4-Eskişehir Eğitimciler Spor Lisesi -ESKİŞEHİR Türkiye sıralamasında yer alırken; Türkiye 4. olan takımda yer alan Emirdağlı genç sporcu Osman Safa Saygın başarısını www.emirdag.gen.tr'ye değerlendirdi: "Takımımızla Eskişehir'de sadece 6 ay çalışarak kazandığımız bir başarıdır. Önümüzdeki dönemde Türkiye birinciliği için daha yoğun bir çalışma içerisine gireceğiz. Emirdağ'dan çıkıp bu branşta başarı elde ettiğim için çok mutluyum." dedi.

Kaynak: (Emirdağ) - Emirdağ'ın yaşam platformu Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Emirdağlı, Kanocudan, Türkiye, Derecesi,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı