Haber Detayı
28 Nisan 2017 - Cuma 00:10
 
Emirdağ Günü etkinlikleri
Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi, Emirdağ Kent Konseyi ile Afyonkarahisar Emirdağlılar Derneği tarafından düzenlenen Emirdağ Günü etkinlikleri, Halk Ozanı Fakı Edeer konseri ile sona erdi.
SANAT Haberi


Afyon Lisesi konferans salonunda düzenlenen konser büyük beğeni topladı. Gece, Emirdağ’ın yerel sanatçıları, Hamza Halaç ve Pınar Halaç’ın seslendirdiği türkülerle başladı. Daha sonra sahne alan Halk Ozanı Fakı Edeer güzel sesiyle geceye damga vurdu. Emirdağ ve Afyonkarahisar yöresine ait seslendirdiği türküleriyle kimi zaman duygulu anlar yaşattı, kimi zamanda hareketli parçalarıyla konukları coşturdu.

"KÜLTÜREL FAALİYETLERİMİZ GEÇMİŞLE KIYASLANAMAZ"

Program öncesi Belediye Başkanı Burhanettin Çoban bir konuşma gerçekleştirdi. Afyonkarahisar Belediyesi’nin özellikle 2011 yılından bu tarafa şehrin kültür ve sanatına dair geçmişle asla kıyaslanamayacak güzel faaliyetlere imza attığına dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban, “Geçmişte elbette Belediye Başkanlarımız şehrimiz için kültürel faaliyetler, kitaplar bastılar, konferanslar, cd’ler yayınladılar, belgeseller düzenlediler. O gün ki imkânlar onlara elveriyordu. Bizim en son yayınladığımız Tamburi Cemil Bey eserleri, Türkiye çapında ses getiren bir projeydi. Sadece bu projenin bütçesi Afyonkarahisar Belediyesi'nin 80 yıl kültür ve sanatına harcadığı bütçeden iki, üç kat fazlaydı. 2011 yılından bu tarafa şehrin kültür ve sanatına dair geçmişle asla kıyaslanamayacak güzel faaliyetlere imza atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz. Bu anlamda özellikle Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüze teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

AFYONKARAHİSAR KÜLTÜR VE SANAT ANSİKLOPEDİSİ HAZIRLANIYOR
Afyon Kocatepe Üniversitesi ile işbirliği halinde hazırlıkları süren yeni bir projeyi daha açıklayan Başkan Çoban konuşmasına şöyle devam etti; “ Üniversitemizle çok güzel bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Afyonkarahisar Kültür ve Sanat Ansiklopedisini yapıyoruz. 6 ciltten oluşacak. Çok da ciddi bir bütçeye sahip olacak. Burada Afyonumuzun tarihi ve kültürünün yanı sıra ninnileri, hikâyeleri, masalları, gelenekleri, türkülerimiz, şarkılarımız şiir ve destanlarımız altı cilt halinde çok güzel bir çalışma olacak. Bu çalışmaya ilaveten TRT arşivinde sanatçılarımız çok güzel Afyon Türkülerini okudu ancak, farklı makamlarda farklı saz ekipleriyle toplanmış cd’den oluşan eserler manzumesi var elimizde. Tek saz ekibinin çaldığı teke tek solistlerin olduğu koroların okuduğu çalışmayı da üniversitemizle başlatacağız. Burada tabii sadece Afyonumuzun merkezinin değil ilçelerimizi de çalışmamızı hem Ansiklopedi de hemde yapacağımız Afyon türküleri cd’si de onları da buluşturacağız” diye konuştu. 

BAŞKAN ÇOBAN'A ONUR PLAKETİ
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye Milletvekili Burcu Köksal, Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, MHP İl Başkanı Mehmet Karagöz, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü E. Emel Sarlık, Afyonkarahisar Emirdağlılar Dernek Başkanı Necati Sarı, Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları, Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Üyeleri ile çok sayıda Emirdağ, Afyonkarahisar ve Eskişehirden davetli katıldı.

Afyonkarahisar Emirdağlılar Dernek Başkanı Necati Sarı, gecenin sonunda böylesi güzel bir organizasyonun yapılması konusunda öncülük eden Başkan Burhanettin Çoban’a teşekkür ederek onur plaketi takdim etti. Kanal-3 Televizyonundan canlı olarak yayınlanan programın ülkemizin yanı sıra gurbetçilerimiz tarafından da ilgiyle izlendiği bildirildi.

Kaynak: (Emirdağ) - Emirdağ'ın yaşam platformu Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Emirdağ, Günü, etkinlikleri,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
2018 yılının en iddialı Aşk şarkısı Neslihan'dan !! Yar Mısın Yara Mısın ?
Cihan Tuna Arslan gerçekte kimdir?
AFYON ŞEHİR TİYATROSU OYUNCULARINI ARIYOR
Ayhan Kalkan’ın İz Bırakanlar Kitabı Okurlarıyla Buluştu
"RENGİGÜL" KİTABI TANITILDI
HAMM´DA AFYON FIRTINASI !!!
Sanatçı Hasan Yılmaz, Sünnet Şölenine geliyor
AFYON HIDIRLIK YAZ AKŞAMLARINDA FİNAL YAPILDI
Afyon Hıdırlık Yaz akşamlarında Aydilge var !!!
COŞKUN SABAH AFYON'DA TARİHİ KALABALIĞA KONSER VERDİ
AFYON’DA ÇEKİLEN FİLM DÜNYANIN 35 ÜLKESİNDE GÖSTERİLDİ
AFYON HIDIRLIK YAZ AKŞAMLARI BAŞLIYOR
Afyon Radyo Lojik etkinlik düzenledi !!!
Gala'da bu kez filmin adı “Geçerken Uğradım”
Dinar Belediye Bandosu, Bando Astsubay Okuluna Öğrenci Hazırlıyorlar
2018 SURVİVOR ŞAMPİYONU ADEM KILIÇCI OLDU !!!!
Dj Yaren Afyon Radyo Lojik'te yayınlarına başlıyor !!!
AFYON TİYATRO EKİBİNE ÖZEL İFTAR
Afyon Kocatepe Üniversitesinde iki ayrı sergi
Afyonkarahisar Caz Festivali 27 Nisan-10 Mayıs Tarihleri Arasında yapılacak
Afyon Serban Belediyesin'de tel kırım kursuna yoğun ilgi
Altın Kalem Ödülü Erdi Akbulut'a Verildi
Afyon Yöresel Yemek Yarışması Çarşamba günü
Ünlü Blogger Serdar Sezer Afyonkarahisar’daydı
Afyonkarahisar 17'inci Klasik Müzik Festivali
"BANA BİR ŞEYHLER OLUYOR" İZLEYİCİYLE BULUŞTU
AKÜ'DE “LEKE” RESİM SERGİSİ AÇILDI
DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
OYUNCU UĞUR ASLAN, AKÜ'DE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU
Şiir Okuma Yarışması İl Birinciliği Finali yapıldı
GENÇLER ARASI TÜRK MÜZİĞİ YARIŞMASI AFYONKARAHİSAR İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI
ETEM TEM FOTOĞRAF YARIŞMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı