Haber Detayı
15 Kasım 2016 - Salı 09:01
 
Emirdağ'da Faaliyet Gösteren Dernek Kapatıldı
İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika FETÖ soruşturmasında 370 dernek kapatıldı. Gelen son habere göre faaliyetlerine son verilen 370 derneğin arasında bir de Emirdağ’dan dernek var.
BELEDİYELER Haberi


İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika FETÖ soruşturmasında 370 dernek kapatıldı. Gelen son habere göre faaliyetlerine son verilen 370 derneğin arasında bir de Emirdağ’dan dernek var. Emirdağ’a Bağlı Köylere Hizmet Götürme Derneği’nin faaliyetlerine İçişleri Bakanlığı'nca, FETÖ, PKK/KCK, DHKP-C ve DEAŞ bağlantılı olduğu gerekçesiyle son verildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, OHAL Kanunu 11. Maddesi kapsamında genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak amacıyla 39 ilde milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen; FETÖ bağlantılı 153, PKK/KCK bağlantılı 190, DHKP-C bağlantılı 19 ve DEAŞ bağlantılı 8, olmak üzere toplamda 370 derneğin faaliyetinin valiliklerle durdurulduğu kaydedildi. Açıklamada, inceleme, değerlendirme çalışmalarının devam ettiği terör örgütleri ile irtibatlı tüm yapı, grup, oluşum, kurum ve kuruluşlarla mücadelenin hız kesmeden kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Kaynak: (Emirdağ) - Emirdağ'ın yaşam platformu Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Emirdağ'da, Faaliyet, Gösteren, Dernek, Kapatıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Haber Yazılımı