Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 22:35
 
El Sanatları Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Keçe Sanatçısı Dilek Doğar konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Doğar 6 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’de Afyon Lisesi Konferans Salonu’nda açılacak olan el sanatları sergisine herkesi beklediğini kaydetti.
SANAT Haberi


“Herkesi sanata ve sanatçılara destek olmaya çağırıyorum”

Uzun yıllardır keçe sanatıyla uğraştığını söyleyen Doğar, “Keçecilik geçmişte ilimizin önemli geçim kaynaklarından biriyken sonraki yıllarda ne yazık ki neredeyse unutulmaya yüz tutmuş sanatlardan biri halini aldı. Bizler keçeciliği alışılagelmiş ürünlerin dışında kullanarak yaşatmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar hem ilimizde, hem de ülkemizin diğer illerinde keçe eserlerimi sergiledim. Üretimlerimi sürdürüyorum. Herkesi sanata ve sanatçılara destek olmaya çağırıyorum” diye konuştu.

“Sergimiz 11 Haziran’a kadar açık olacak”

6 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’de Afyon Lisesi Konferans Salonu’nda hem keçe hem de ebruli sanatından eserlerin yer alacağı bir el sanatları sergisi açacaklarını kaydeden Doğar, “Sergimiz 11 Haziran’a kadar açık olacak. Sergide benim eserlerimin yanı sıra Ebru Sanatçısı Ayşegül Kavas’ın da eserleri bulunuyor. Elimizin, gönlümüzün emeği ile hazırlanmış, unutulmaya yüz tutmuş el sanatları sergimize herkesi bekliyoruz. Sergimiz geceleri de açık olacak” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Doğar yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise keçe sanatına olan katkısı dolayısıyla Doğar’ı tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: El, Sanatları, Sergisi, Ziyaretçilerini, Bekliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı