Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 11:35
 
EKMEK BÜFESİNE ASTIĞI YAZI DİKKAT ÇEKTİ !!
Afyonkarahisar Belediyesinde yıllardır görevini başarılı bir şekilde sürdüren ve herkesin takdirini kazanan Mesut Arslan bu seferde ekmek büfesine astığı yazı ile dikkat çekti
GÜNDEM Haberi


Afyon Belediyesine ait ekmek  büfesindeki yazı bizimde dikkatimizi çekti.  Herkes tarafından sevilen ve görevini en iyi şekilde yapan Mesut Arslan'ı büfenin içerisine astığı yazıdan dolayı Afyon Kent Haber ailesi olarak tebrik ettik. 

 

Mesut Arslan; Birinin ardından, olumsuz yanlarını başkalarına söylemeye gıybet denir  Gıybet bilindiği üzere haramdır. Hucurat suresinde de belirtildiği üzere dedikodu yapılan kişinin, ölü haldeki etinin yenilişindeki haramın şiddeti, dedikoduya eş tutulmuştur denildiği açıkça ortadadır. .

 

Gıybet, bir müslümanın diğer bir müslüman kardeşinin arkasından konuşarak, duyduğunda üzüleceği veya utanacağı bir kusurundan bahsetmesidir dedi. Allah Teâlâ, insanoğluna öyle büyük bir şeref atfetmektedir ki, onun kusurlarının gıyâbında söylenmesini dahî dînen ağır bir suç olarak îlân etmiştir. Bu keyfiyet, rahmeti gazabına gâlip olan Rabbimizin, günahkâr ve kusurlu olan bir kulunu dahî koruyup himâye ettiğini gösterir dedi. 

 

Bu nedenle bu yazıyı ekmek büfesi içerisine astığını belirten Arslan, günde yüzlerce kişi bu hayır kapısına uğruyor. Burada ki amaç ekmeğimizi paylaşmak. Buraya Afyonkarahisar'lıların yanında Suriyeli ve Afganlı kardeşlerimizde ekmek almaya geliyor. Biz din, dil, ırk ayrımı yapmadan adaletli şekilde burada ekmeğimizi dağıtıyoruz dedi. 

 

Bu nedenle "Bu işletmeye, dedikodu ve gıybet giremez" yazısı astığını belirten Arslan , astığı yazının herkes tarafından ilgi gördüğünü ve kendinisinin takdir edildiğini söyledi. Biz; yazıda da belirtildiği gibi Dedikodu ve Gıybet'i bu hayır kapısından içeriye asla almayacağız, İhtiyaç sahiplerine de ekmek dağıtmaya devam edeceğiz dedi.

 

Bizde Afyon Kent Haber ailesi olarak , örnek davranışından dolayı Afyonkarahisar Belediyesi'nin başarılı personeli Mesut Arslan'ı tebrik eder, güzel ve sağlıklı bir ömür dileriz . 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: EKMEK, BÜFESİNE, ASTIĞI, YAZI, DİKKAT, ÇEKTİ, !!, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
En büyük ibadet topluma hizmet etmetir…


Hacı Bektaşı Veli
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Arşiv
Haber Yazılımı