Haber Detayı
25 Haziran 2016 - Cumartesi 22:07
 
DİNAR'DA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI
Belediye Başkanı Saffet Acar’ın talimatı ile alınarak belediyeye kazandırılan, Mistblower marka çok amaçlı modern ilaçlama makinesi ile ilçemizde ilaçlama çalışmaları devam ediyor.
BELEDİYELER Haberi


Yaz mevsimi nedeniyle, ilçemizin muhtelif yerlerinde bulunan alanların ilaçlama çalışmaları belediye ekiplerince yapılıyor. Belediye Veteriner Hekimi Oğuz Başkaya’nın talimatı ve koordinatları ile belediye ekiplerince durağan suların ve hayvan besihanelerinin ilaçlamaları yapıldı.

 

Sivrisinekler üreyebilmeleri için suya gereksinim duyarlar, yumurta, larva ve pupa dönemleri su ortamında tamamlanır. Bu sular ılık, durgun ve sığ (60cm den az) olmalıdır. Sivrisinekler son derece hızlı ürerler. Bir dişi sivrisinek her seferinde 200-400 adet aralığında yumurta bırakır. Eski lastikler, boş saksılar, saksı altlıkları, boş kutular, kedi köpek su kapları, çiçek sulama kapları, kapakları açık bırakılmış şişeler, kullanılmayan ayakkabı ve botlar, çatı olukları ve giderler, varil ve bidonlar, tuğla ve briket boşlukları, süs ve plastik havuzlar, mazgal ve rögarlar, üstü açık su tankları, su biriken bodrum katlar, inşaat alanları sivrisineklerin üreyebileceği alanlardır.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: DİNAR'DA, İLAÇLAMA, ÇALIŞMALARI, YAPILDI,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı