Haber Detayı
17 Şubat 2017 - Cuma 08:26
 
Dinar Belediyesinden Ücretsiz Bilgisayar Kodlama Eğitimi
QNB Finansbank, Habitat Derneği, Microsoft Türkiye ve Dinar Belediye Başkanlığı tarafından
BELEDİYELER Haberi


QNB Finansbank, Habitat Derneği, Microsoft Türkiye ve Dinar Belediye Başkanlığı tarafından çocukların programlama ve analitik düşünme yeteneklerini geliştirmek üzere hayata geçirilen Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi 25-26 Şubat 2017 ve 4-5 Mart 2017 tarihlerinde Dinar Belediyesi Meclis Salonunda ilçemizde bulunan 8-12 yaş arası öğrencilerimize ücretsiz olarak uzman eğitmenler tarafından kodlama eğitimi verilecektir.

Proje, Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Edirne, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kütahya, Rize, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van olmak üzere 25 farklı ilde 5 bin çocuk ile buluşacak. Eğitimlere katılan çocuklar, kendi ürettikleri projeleri değerlendirme şansı da bulacak. KODU ile program yazan ve tüm Türkiye çapında KODU Cup’a katılmak için başvuruda bulunan ve projelerini paylaşan adaylara ait projeler, oluşturulacak bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek. Dereceye girecek ilk 10 projenin sahipleri, 2017 yılında düzenlenecek KODU Cup Ödül Töreni’ne davet edilecek.

25-26 Şubat 2017 ve 4-5 Mart 2017 tarihlerinde Dinar Belediyesi Meclis Salonunda 8-12 yaş arası kodlama eğitimine katılmak isteyen öğrencilerimiz Dinar Belediye Başkanlığı Kültür Müdürlüğümüze başvurmaları ya da 353 60 53-118 numaralı telefonu aramaları gerekmektedir, kontenjanımız sınırlıdır tüm halkımıza duyurulur.

Dinar Belediyesi Kodlama Eğitimi

Tarih : 25-26 Şubat 4-5 Mart

Yer : Dinar Belediyesi Meclis Salonu

Ayrıntılı Bilgi : Dinar Belediyesi Kültür Müdürlüğü

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Dinar, Belediyesinden, Ücretsiz, Bilgisayar, Kodlama, Eğitimi,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı