Haber Detayı
26 Ocak 2016 - Salı 22:36
 
DEVLET TİYATROLARI “ÇİÇU” İLE AFYONKARAHİSAR’DA…
Devlet Tiyatroları, Türk Tiyatrosunun üç çınarını andığı yeni sezonda Aziz Nesin’in kaleminden, kendini yalnızlığa mahkum etmiş, toplumdan ve insanlardan tecrit etmiş bir adamın dramını anlatan; “Çiçu” adlı oyun ile Afyonkarahisar’da seyircileriyle buluşuyor.
SANAT Haberi


İzmir Devlet Tiyatrosu yapımı oyun; Çiçu adını verdiği oyuncak bebeği, kedisi, köpeği ve diğer ev hayvanları ile kendisine bir dünya yaratan, adeta evcilik oynayan “Adam”ın aslında korkularının esiri olduğunu anlatıyor, tıpkı; modern toplumun yalnızlaştırdığı bir çok benzeri gibi…

Oyunu izlerken; Nesin’inde dediği gibi “yüreğimizle beynimizin, birbirinden ayrılamayan iki sevgili düşman gibi hep kavga ederek, hep çatışarak yaşadıklarını” hatırlayacağız.

Eserleriyle bir döneme damgasını vuran Aziz Nesin’in, insanın yaşadığı ikilemi kurgulayarak kağıda döktüğü eserin, rejisörlüğünü İzmir Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Tayfun ERARSLAN üstleniyor, dekor tasarımı, Murat Gülmez, kostüm tasarımları Yıldız İpeklioğlu, ışık tasarımı M. Kemal Gürgün’üne ait oyunda; sanatçımız Arif Yavuz ve yardımcı rollerde Pınar Egeli Karadağ, Bengi Ebru Atakan, Okan Koç gibi genç ve yetenekli sanatçılar rol alıyor.

Oyun, Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezi sahnesinde 26 – 27 Ocak 2016 tarihlerinde saat 20:00 de, sahnelenecektir.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: DEVLET, TİYATROLARI, “ÇİÇU”, İLE, AFYONKARAHİSAR’DA…,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı