Haber Detayı
02 Mayıs 2017 - Salı 23:25
 
“Demokrasiyi özümseyememişler”
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven anayasa değişiklik referandumu neticesinde CHP’nin yüzde 49’luk oy oranına sahip çıktığını ifade ederek, yüzde 51’i görmezden geldiklerini söyledi.
SİYASET Haberi


“Demokrasiyi özümseyememişler”

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven anayasa değişiklik referandumu neticesinde CHP’nin yüzde 49’luk oy oranına sahip çıktığını ifade ederek, yüzde 51’i görmezden geldiklerini söyledi. 

AK Parti haftalık basın toplantısında konuşan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’nin Genel Başkanı olarak görevine devam edeceğini söyledi.

Geçen hafta yapılan çalışmaları da anlatan Yurdunuseven şöyle konuştu: “Sayın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Afyonkarahisar’da anayasa değişiklik referandumunda ilk üçe giren ilçelerimizi teşekkür ziyaretinde bulunduk. Büyükkalecik beldemiz Türkiye üçüncüsü olmuştur ve ayrıca Afyonkarahisar’da da birinci olmuştur. Onlara hem teşekkür ziyaretinde bulunduk hem de fidan dağıttık. Bazıları çalışmadığımızı söylüyor. ‘Seçimden önce çalışıyorlardı, şimdi çalışmıyorlar’ diyorlar. Biz Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ile birlikte kendi branşı ile ilgili olarak ağaç dikimi ve fidan dağıtımı, ayrıca okul bahçelerinin dizaynı konusunda her ilçemize ve beldemize en az 3000 ile 6000 arasında fidan dağıtımı yaptık. Dolayısıyla Afyonkarahisar için Türkiye için hükümetimiz çalışmaya devam ediyor.”

“Darbe bitti ama farkında değiller”

15 Temmuz darbe girişimi hakkında da konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “15 Temmuz günü bu ülke, bu millet, bu devlet bir işgal girişimi ile karşılaştı ve çok şükür ki halkımızın cesareti ile o darbe girişimi engellendi. Bazıları gece 03.00’a kadar saklandığı için hala darbenin devam ettiğini zannediyorlar. Ben en azından öyle düşünüyorum. Çünkü beyanlarında öyle şeyler söylemişler ki darbenin devam ettiğini ifade ediyorlar. Oysa darbe bitti, bunu bilsinler. O gece saat 00.00 – 01.00’dan sonra halkımızın cesaretiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlılığı ile darbe önlendi. Böyle bir şey yok, uyanmalarını istiyorum. Gece 03.00 da ortaya çıktılar ama sanırım farkında değiller. Halkımız bu darbeyi geçiştirdi” diye konuştu.

“Güzel günleri birlikte yaşayacağız”

Türkiye ve Afyonkarahisar için çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Önümüzdeki dönem içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın AK Parti Genel Başkanlığına geçişi ve Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmemizle birlikte çok güzel günlerin Türkiye'yi beklediğini söyleyebilirim. Bu hem ekonomik hem siyasi anlamda çok güzel günleri birlikte yaşayacağız.”

FETÖ/PDY siyasi ayağı

FETÖ/PDY operasyonların siyasi ayağı konusunda da bir gazetecinin sorusunu yanıtlayan Yurdunuseven, tüm illerde hem il teşkilatlarının hem de belediye başkanlarının kontrolden geçirildiğini ifade etti. “Her biri ayrı ayrı incelendi” diyen Yurdunuseven, “Bildiğim kadarıyla tüm Türkiye için söylüyorum, 4 tane belediye başkanı ihraç edildi. Yine yönetim kurullarında olmaması gereken insanların istifaları alındı ama Afyonkarahisar merkez ve elhamdülillah hiçbir ilçemizde de böyle bir sorunla karşılaşmadık. Biz bu konuda yönetim ve üye kadrolarının FETÖ’ye karşı tavırlarının net olduğunu da biliyoruz. Partide böyle kişilerin kesinlikle barınamayacağını özellikle vurgulamak istiyorum” diye konuştu.

“Bardağın dolu kısmını görmüyorlar”

CHP’nin yüzde 49 olan “hayır” oylarını sahiplendiğini ifade eden Yurdunuseven, “Bildiğiniz gibi 16 Nisan’dan sonra halkımız yarısından fazlası ‘evet’ oyu vermiştir. Bunu birilerine özellikle belirtmek istiyorum. Çünkü 51’den daha fazla yani halkın yarısından fazlası bu sistemi istedi. Yarısından azı ‘hayır’ oyu verdi ama yarısından fazlası bu sistemi beğendiğini, bu sistemle yönetilmek istediğini ifade etti. Ben bunu hatırlatmak istiyorum” dedi.

“Demokrasiyi özümseyememişler”

CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan’ın bir basın açıklamasında “51’in bir önemi yok” ifadelerine de değinen Yurdunuseven, Demirkırkan’a şöyle cevap verdi: “Bu sözler onların demokrasiyi özümseyemediklerini gösterir. Bu yüzde 50 + 1 fazla oy, halkın tercih ettiğini gösterir. Biz burada 51’den fazla oy almışız. Bunu AK Parti olarak değil, ‘evet’ oyları olarak söylüyorum. Dolayısıyla halkımızın yarısından fazlası, ‘biz böyle bir sistemle yönetilmek istiyoruz, böyle bir sisteme geçmek istiyoruz’ diyor. Önce demokrasiyi benimseyip özümsesinler. Demokrasi budur. 50’den bir tane fazla oy alan kazanmıştır.”

Yurdunuseven, yeni bir şehir hastanesi yapımıyla ilgili iddialara da yanıt verdi. “Şu anda bizim hastanemiz küçük bir şehir hastanesi boyutlarında. Bir şehir hastanesinin dörtte üçü kadar. Zaten fizik tedavisi var, kadın doğumu var. Birçok ildeki hastaneye nazaran büyük bir hastaneye sahibiz.” dedi.

Toplantıya AK Parti İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu ve Mustafa Ötken de katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Demokrasiyi, özümseyememişler”,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
İSMAİL ELİBOL İYİ PARTİ'DE DEVAM EDECEK !!!
ÖZKAL : DEZAVANTAJLI HERKESİN YARALARINI SARIYOR
MHP SEÇİM KOMİSYONU ŞUHUT’TA
CHP'DE İLÇE SEÇİMLERİ YAPILMAYA DEVAM EDİYOR !!!
İSCEHİSAR İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI NECMİ ÖZSARI OLDU
ASIL ENGELLİ OLANLAR ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ ENGEL OLARAK GÖRENLERDİR
Afyonkarahisar'da İyi Partiye Okşan Ulusoy Efe getirildi
Buradan el ele, kol kola çıkacağız
Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir
“CHP’nin Afyon’da umudu olmaya adayım”
Hükümete desteğimiz tam ve kesintisiz sürecektir
Yurdunuseven : “Vatandaşımızın menfaati ön planda”
STK yöneticileri ayrıştırıcı olmamalı
MUHALEFET OLMAK İÇİN DEĞİL, İKTİDAR OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK
Veysel Eroğlu Esnaf Ziyaretinde Bulundu
KÖKSAL : Vatandaşlarımız gelecek için kaygılı
CHP Cumhuriyeti Gençlerle Kutladı
Ülkemizin her bir gencine güveniyoruz
Özkal, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum
ESKİ BAKAN AKCAN VE ESKİ BAŞKAN BARUT
KÖKSAL: ŞEHİTLERİMİZ ARASINDA BİLE AYRIMCILIK YAPIYORLAR
AFYONKARAHİSAR’DA TEŞKİLATLANIYOR
Emirdağ'da Chp Kongre yapacak
İŞTİ TAM LİSTE !!!
ÇOKER, İL BAŞKANLIĞINDAN AYRILDI
Hiçbir CHP'li hak etmediği saati koluna takmaz
Başkan Acar, tanıtım günlerine katıldı
AK Parti Sandıklı Kongresi gerçekleşti
“İnşallah sağlığına kısa sürede kavuşur”
Milletvekili Ali Özkaya sözünü tuttu.
“Devletin bekası sıkıntıya girmesin diye İdlip’teyiz”
“Amacımız çatışmaları tamamen önlemek”
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı