Haber Detayı
20 Mart 2016 - Pazar 21:08
 
Demirkırkan:"Cumhuriyet, kurucu felsefesine dönmeli"
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılan CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu felsefesine dönmesi gerektiğini belirtti.
SİYASET Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılan CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu felsefesine dönmesi gerektiğini belirtti.

 

CHP Genel Merkezi tarafından Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı Antalya'da düzenlendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkanı Yardımcısı Tekin Bingöl'ün de katıldığı toplantıda Afyonkarahisar'ı, CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan temsil etti. Toplantıyı değerlendiren CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, "Uzun zamandan beri ilk kez yapılan İl Başkanları toplantısının hem partimiz hem de ilimiz açısından oldukça verimli geçtiğini düşünüyorum. Özellikle alanda yaşadığımız sorunları Genel Başkanı iletme fırsatı bulduk. Bu toplantıların her iki ayda bir yapılacağını ve 2016 yılı için 6 toplantının planlandığı bizlere iletildi. 2 gün süren bu toplantıların sonucunda hem genel merkezimiz hem de il başkanlarımız Türkiye Cumhuriyeti'nin bir an evvel kurucu ayarlarına ve kurucu felsefesine dönmesi gerektiği konusunda fikir birliğine vardı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çok uzun yıllar önce söylediği 'Yurtta barış cihanda barış' ilkesini terk edersek yönümüzü çağdaş medeniyetten ortadoğu'ya, hatta Arap yarımadasına çevirirsek bugün yaşadığımız sorunlardan kurtulmanız mümkün değildir" dedi.

 

ÖRGÜTLER SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, "Terör örgütünün bugün şehirleri silah deposu haline getirmesini sağlayan temel aktör AKP yöneticileridir, dönemin başbakanı şimdiki bakan ve başbakanlarıdır. Her bir il başkanımdan rica ediyorum, gideceksiniz Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacaksınız. İçinde yaşadığımız şartlar sorunun sadece CHP’nin sorunu olmadığını bize net olarak gösteriyor. Sorun artık Türkiye sorunudur. Dolayısıyla bizim sorunun çözümü konusunda görevi üstlenen organının sadece CHP değil, Türkiye’nin aydınlık geleceğini düşünen bütün organların ortak hareket etmesi gereken bir süreçtir" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Demirkırkan:"Cumhuriyet,, kurucu, felsefesine, dönmeli",
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı