Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 02:15
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 'Bizim geleneğimizde takiye yoktur'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize mitinginde yaptığı konuşmada, “Bizim geleneğimizde takiye yoktur. Bizim karakterimizde doğuda başka, batıda başka konuşmak yoktur. Bizim siyaset ahlakımızda yapamayacağı şeylerin sözünü vermek yoktur. Bizim siyasetimiz birlik, dirlik ve bolluk siyasetidir” dedi
GÜNDEM Haberi


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Rize mitingine katıldı. Rize Valiliği önünde gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

 

“OVİT TÜNELİ’YLE, TÜRKİYE’Yİ BİR HAYALİYLE DAHA BULUŞTURDUK”

 

Rize’ye sadece seçim mitingi yapmak ve hemşehrileri ile kucaklaşmak için gelmediğini, aynı zamanda Karadeniz bölgesinin 1,5 asırdır hayalini kurduğu Ovit Tüneli’nin açılışını yaptıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tünelin hayırlı olmasını diledi ve yapımında emeği bulunanlara teşekkür etti.

 

“Birileri kekle, pastayla, muhallebiyle uğraşırken; hamdolsun biz Türkiye’yi bir hayaliyle daha buluşturduk” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisinin cumhurbaşkanı adayı, Edirne’deki terörist destekçisini yargıdan kurtarmanın hesabını yaparken, kendilerinin Rizeli, Erzurumlu ve Trabzonlu vatandaşları yol eziyetinden kurtardığını söyledi.

Ana muhalefet partisinin cumhurbaşkanı adayı ABD’den gelecek yeni telefonu beklerken, kendilerinin Türkiye’yi bölgenin enerji merkezine dönüştüren TANAP projesini hayata geçirdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muhalefet şehir hastanelerini, üçüncü havalimanını kapatmanın vaadini verirken; biz 2018’in ilk çeyreğinde ekonomimizi yüzde 7,4 oranında büyüttük” diye ekledi.

“MUHALEFET NE KADAR VİZYONER OLURSA, ÜLKE SİYASETİNİN KALİBRESİ DE O DERECE YÜKSEK OLUR”

Güçlü demokrasinin en önemli şartının, güçlü muhalefet olduğunu vurgulayarak, “Muhalefet ne kadar kaliteli, ne kadar vizyoner olursa, bir ülkenin siyasetinin kalibresi de o derece yüksek olur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin en büyük açığının muhalefet açığı olduğunu söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Maalesef Türkiye’de bu konuda ciddi bir eksiklik yaşanıyor. Biz, Allah’ın izniyle cari açığı filan hallederiz. Ülkemizin şu an en büyük açığı muhalefet açığıdır, bunu da halledeceğiz. Ülkemizin 16 yılda müspet yönde mesafe alamadığı tek alan muhalefetin kalitesi ve kalibresidir. Çapsız muhalefet bırakın milletimizin ufkunu açmayı, sürekli paçasından çekiyor. Açık söylüyorum; Türkiye bütün amacı yıkmak, sabote etmek, durdurmak olan bir muhalefeti hak etmiyor. Milletimiz, sürekli yasakların, darbelerin, anti demokratik güçlerin yanında saf tutan bir muhalefet anlayışını da hak etmiyor.”

 

Yaptığı konuşmalara dikkat çekerek, ana muhalefet partisi cumhurbaşkanı adayının, milliyetçi, muhafazakâr ve mütedeyyin kesime şirin görünmeye çalıştığı değerlendirmesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu adayın, vatandaşın özgürlük alanlarını genişleten tüm düzenlemelere en fazla karşı çıkan, en çok tepki gösteren vekillerden biri olduğunu vurguladı.

 

“BU ÜLKENİN ÇOCUKLARININ EŞİT ŞARTLARDA ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRMESİNİN ÖNÜNDE DİKİLENLER BUNLARDI”

 

2008 yılında Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte, 411 milletvekilinin oyuyla kamuda başörtüsü yasağını kaldırdıklarını; ancak söz konusu adayın da içinde yer aldığı 122 milletvekilinin kararın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dönemin Anayasa Mahkemesi de maalesef teamülleri ve hukuku hiçe sayarak, tamamen ideolojik bir tavırla CHP’nin başvurusunu kabul etti ve düzenlemenin iptaline karar verdi. Biz beş yıl sonra sorunu kökten çözene kadar, Bay Muharrem’in imzası dolayısıyla başörtülü kardeşlerim çile çekmeye devam etti. Aynı şekilde imam hatip ve meslek liselerine uygulanan katsayı zulmünü kardırdığımızda da yine en büyük muhalefeti Meclis’te bu zat yaptı. Bu ülkenin çocuklarının diğer akranlarıyla beraber eşit şartlarda üniversite sınavına girmesinin önünde set gibi dikilenler yine bunlardı. O gün başörtüsü özgür olmasın diye imza atan Bay Muharrem, bugün seçim meydanlarında olmadık taklalar atıyor. O gün yasakların devamı için Anayasa Mahkemesinin kapısında nöbet tutan Bay Muharrem, bugün meydanlarda özgürlükten bahsediyor.”

 

Bu tutumun siyaset değil ikiyüzlülük olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ’cü taktiklerle, Pensilvanya’dan aldığınız akılla vatandaşlarımızın aklını çelebileceğini zannetmek, tamamen beyhude bir uğraştır. Bu millet takiyecilere nasıl 15 Temmuz’da meydanı bırakmadıysa, onların çakmalarına da 24 Haziran’da meydanı bırakmaz” şeklinde konuştu.

 

“ÇİFT DİLLİ VE İKİYÜZLÜ SİYASETİ PARTİMİZİN KAPISINDAN İÇERİ SOKMADIK”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar miting meydanlarında ne söylediyse Meclis’te de aynısını söylediğini, Diyarbakır’da, Hakkâri’de neyi savunduysa Rize, Giresun ve Adana’da da aynısını savunduğunu vurguladı ve şunları ekledi: “Çift dilli, çift kimlikli, ikiyüzlü siyaseti asla partimizin kapısından içeri sokmadık. Üç-beş oy uğruna değerlerimizden, ilkelerimizden taviz vermedik. Bizim geleneğimizde takiye yoktur. Bizim karakterimizde doğuda başka, batıda başka konuşmak yoktur. Bizim siyaset ahlakımızda yapamayacağı şeylerin sözünü vermek yoktur. Bizim siyasetimiz birlik, dirlik ve bolluk siyasetidir.”

 

Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşımanın sancısını yaşadıklarını; şehirler, ilçeler ve vatandaşlar arasında ayrım yapmadan 81 milyona hizmet etmek için geceyi gündüze katarak çalıştıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen 16 yılda Rize’ye 16,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını hatırlattı.

 

RİZE’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR

 

Bu yatırımların arasında; 1783 yeni dersliğin, 4472 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurtlarının,  400 yataklı Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile 250 yataklı Rize Devlet Hastanesi’nin de içinde olduğu 26 sağlık tesisinin, 640 milyon liralık sosyal yardımın ve 2267 konutun olduğunu da aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında bugüne kadar yapılan, hâlen yapılmakta olan ve yakın dönemde yapılacak olan proje ve yatırımlardan da örnekler verdi.

 

800 yataklı şehir hastanesinin inşasına yakında başlanacağını, millî tarım projesi kapsamında Rize’de organik çay tarımını yaygınlaştırmak için çalışmaların sürdüğünü, fındık konusunda yaşanan sıkıntıları, üreticileri mağdur etmeden çözüme kavuşturacaklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın dönemde Rize’de gelişen tabiat turizmini daha da geliştirmek için çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.

“MİLLETİN TERCİHİ; YIKIMDAN DEĞİL, İNŞADAN VE İHYADAN YANA”

24 Haziran’da iki farklı zihniyetin yarıştığını; bir tarafta durdurmaktan, kapatmaktan, çürümeye terk etmekten bahseden bir yıkım ekibinin, diğer tarafta Türkiye’yi yeni projeler, yeni eserler ve yeni hizmetlerle şahlandırmak isteyen AK Parti’nin olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bir tarafta Afrin kahramanlarına dil uzatan pespaye bir anlayış var, diğer tarafta mücadelemizi yeni zaferlere taşımaya çalışan kararlı bir duruş var. Bir tarafta istismar ve korku siyaseti var, diğer tarafta hizmet siyaseti var.”

 

Milletin tercihinin yıkımdan değil, inşadan ve ihyadan yana olduğunu gördüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran Türkiye’de yeni bir dönemin ilk adımıdır. 24 Haziran Türk demokrasinin bayram günü olacaktır. 24 Haziran büyük ve güçlü Türkiye’nin müjdesidir. Ülkemizin gelecek asrının şekilleneceği bu kritik seçimlerde bir an olsun rehavete kapılamayız” sözlerine yer verdi.

 

Hangi sebeple olursa olsun sandıkların boş bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” vurgusunda bulundu ve “İşte bunu ihya edebilmek için; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” diye ekledi.

 

AK PARTİ RİZE İL BAŞKANLIĞI İFTAR PROGRAMI

Mitingin ardından Rize Valiliği’ni ziyaret ederek, şehirde yürütülen çalışmalara ilişkin Vali Erdoğan Bektaş’tan bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra AK Parti Rize İl Başkanlığı tarafından Yakamoz Restoran'da düzenlenen iftar programına katıldı.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN, 'Bizim, geleneğimizde, takiye, yoktur',
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir Kurban Bayramı mesajı
Salih Sel'in Kurban Bayramı Mesajı
BURHANETTİN ÇOBAN´DAN YERLİ CEP TELEFONU ÇAĞRISI
Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı'ndan Rektöre veda ziyareti !!!
Selden Zarar Gören Belde ve Köyler Ziyaret Edildi
BOLVADİN VE HEMŞERİLERİMİZE GEÇMİŞ OLSUN DİLİYORUZ..!
Espark'ta Tavuklar ve yumurta sergisi açıldı
Afyon'da Helikopter Acil iniş yaptı !!!
BURHANETTİN ÇOBAN DİYANET VAKFI´NA BAĞIŞ YAPTI !!!
Hatfanın Hutbesi
Afyon'lu gurbetçinin aracı kül oldu !!!
Afyonkarahisar Valiliği : Kimse Mağdur Edilmeyecek
Milletvekili Mehmey Taytak ‘Askıda Ekmek’ projesine destek verdi
AFYON – SANDIKLI – DİNAR ARASI MİLLİ DEMİRYOLU SİNYALİZASYON PROJESİ
AFYON KAHVECİLER ODASI GİRİŞİMCİLİK KURSU AÇIYOR
TCDD 7.Bölge Müdürlüğünde Sözleşme imzalandı
REKTÖR SOLAK BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU
BELEDİYE BAŞKANI ÇOBAN BASIN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
AFYONKARAHİSAR BELEDİYE MECLİSİ 1 AĞUSTOS´DA TOPLANACAK
AFYONKARAHİSAR'DA PİYANGO BİLETİ SATAN ŞÜKRÜ ÖRNEK OLUYOR !!!
Afyonkarahisar’a modern toplu ulaşım araçları Anadolu Isuzu’dan
Coşkun Sabah'ın Afyon konseri bugün !! Sakın kaçırmayın !!!
Bedelli askerlere izin müjdesi !!
AFYON'DA YENİ DÖNEM YARIN BAŞLIYOR
BOLVADİN'DE ŞENLİK VAR, AMA GÖKYÜZÜNDE !!!
Afyonkarahisar'da Temmuz Ayı Halk Günü Toplantısı yapıldı
Afyon Valiliği Halk Toplantısı bugün !!!
AFYON 15 TEMMUZ "BİR DİRİLİŞ DESTANI"
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARI ŞAD OLSUN - AFYON KENT HABER
Recep Tayyip Erdoğan’dan son dakika bedelli askerlik açıklaması
AK PARTİ AFYON İL BAŞKANI SEZEN 15 TEMMUZ MESAJI YAYINLADI
Erdoğan, TBMM Başkanı Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası tevdi etti
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı