Haber Detayı
23 Ocak 2016 - Cumartesi 11:55
 
ÇOCUKLAR "HAYDİ NAMAZA" İLE NAMAZA BAŞLAYACAK
AFYONKARAHİSAR İL MÜFTÜLÜSÜ ŞÜKRÜ KABUKÇU 2016 YILI GELENEKSEL “HAYDİ NAMAZA” KAMPANYASI BASIN AÇIKLAMASI
YAŞAM Haberi


25 Ocak-05 Şubat 2016 tarihleri arasında Müftülüğümüzce düzenlenen 7-15 yaş arası çocuklara yönelik “Haydi Namaza Kampanyası” bu yıl da devam edecektir.

Belirtilen etkinliğe katılan öğrencilere cami derneklerince ödüllendirme yapılacaktır. Çocukların namaza alıştırılması ve namaza karşı toplumsal duyarlılığın artırılması için yapılacak olan faaliyette; erkeklerin günde en az üç vakit , kızların ise en az iki vakit namazı camide cemaatle kılmaları, diğer vakitleri de evlerinde kıldıklarına dair veli beyanlarının dikkate alınmasıyla şubat tatili boyunca öğrencilere namazın sevdirilmesi hedeflenmiştir.

Etkinliğin sonunda, 6 Şubat 2016 Cumartesi günü İlimiz Merkez Uydukent Selçuklu Camiinde öğle ve ikindi namazları arasında final programı gerçekleştirilecektir. Programda Nasrettin Hoca ve Keloğlan gösterisi de yapılacaktır.

Gelenekselleşen “Haydi Namaza” etkinliğinin halkımız ve yavrularımız için hayırlara vesile olmasını ve toplumun geleceği olan çocuklarımızın Allahın evlerinde maddi - manevi ikramlarla daha güzel yetişmeleri için hep birlikte bu güzel çabaya katkı ve destekte bulunulmasını temenni ediyor, şartları uyan tüm çocuklarımızı söz konusu etkinliğe katılmak üzere camilerimize bekliyoruz.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: ÇOCUKLAR, "HAYDİ, NAMAZA", İLE, NAMAZA, BAŞLAYACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı