Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 14:21
 
CHP’ye ‘Milletvekili transferi ihanettir’ sözünü hatırlattı
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında erken seçim ve CHP’den İYİ Parti’ye milletvekili geçişleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. CHP Genel Başkanını taşıyıcı anneye benzeten Yurdunuseven, CHP’yi, Kılıçdaroğlu’nun daha önce yaptığı bir konuşma ile hedef alarak, ‘Milletvekili transferi ihanettir’ sözünü hatırlattı.
SİYASET Haberi


AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında erken seçim ve CHP’den İYİ Parti’ye milletvekili geçişleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. CHP Genel Başkanını taşıyıcı anneye benzeten Yurdunuseven, CHP’yi, Kılıçdaroğlu’nun daha önce yaptığı bir konuşma ile hedef alarak, ‘Milletvekili transferi ihanettir’ sözünü hatırlattı.

 

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya Medya Tanıtım Başkanı M. Zahit Özer, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan katıldı.

 

Samsat halkına geçmiş olsun dileklerini iletti

 

Toplantıda ilk olarak Adıyaman’ın Samsat ilçesinde gece saatlerinde yaşanan deprem ile ilgili geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Yurdunuseven, “Samsat ilçesinde 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremde can kaybı yaşanmazken, 35 kişi yaralandı. Yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Adıyaman halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Devletimiz gerekli müdahaleyi yapmıştır. Allah bir daha böyle olayları yaşatmasın inşallah” dedi.

 

Geçtiğimiz hafta yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaptı

 

Başkan Yurdunuseven geçtiğimiz hafta AK Parti’nin çalışmaları hakkında da bilgilendirme yaptı. Yurdunuseven konuşmasında, “İlimizde ilk kez kitap fuarı düzenlendi. ‘Kitap fuarına sahip çıkalım kültür şölenine dönüşsün’ sloganı ile kitapseverlerin ziyaretine açılan fuara Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte katıldık.  Kurumları, evleri ziyaret ettik. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine katıldık. Cumhuriyet'i kuran ve bugüne kadar gerek 15 Temmuz'da gerek güvenlik kuvvetlerimizin operasyonlarında bu vatan bu bayrak bu millet için şehit olanlara Allah'tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz. AK Parti İl Kadın Kolları 5. Olağan Kongresine katıldık. Mevcut İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk kongrede güven tazeledi. Ben bir kez daha Ferda Hanım ve ekibine başarılar diliyorum. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak bütün kongrelerimizi tamamladık. Son olarak Kadın Kolları kongremizi gerçekleştirdik. Orman ve Su İşleri bakanımız Veysel Eroğlu da bu kongreye katıldı. Buradan yeniden göreve seçilen yeni yönetim kuruluna, göreve devam eden tüm üyelerimize başarılar diliyorum. Tekrar tebrik ediyorum. Biz şu anda hem seçimlere, hem de büyük kongremize hazır durumdayız. Bugün de arkadaşlar gördüğünüz gibi hem Kadın Kollarımız hem de Gençlik Kollarımız ile sizlerin karşısındayız. Biz AK Parti Afyonkarahisar İl teşkilatı olarak hem Kadın ve Gençlik Kollarımızla ve ana kadememizle seçimlere hazırız” ifadelerine yer verdi.

 

“Sahada olan tek parti AK Parti’dir”

 

“Geçen hafta Salı öğleden sonra başlayan bir süreç içerisinde Türkiye yeniden bir seçim takvimine girdi” diyen Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “24 Haziran Pazar günü sandık başına gideceğiz. Burada iki seçim gerçekleştirilecek. Biri Cumhurbaşkanlığı diğeri ise milletvekilliği seçimleri. Biz AK Parti Afyonkarahisar il Başkanlığı olarak temel prensibimiz olan seçimden sonra bir sonraki seçime hazırlık sürecini başlatmış bulunuyoruz ve şu halimizle de seçimlere hazırız. Şu anda gördüğünüz üzere Afyonkarahisar'da sahada olan tek parti AK Partidir. Büyük ve yeni Türkiye hedefiyle çıkılan 2023 yolundaki sistem değişikliği erkene alınmıştır.”

 

Erken seçim ile belirsizliklerin aşılması hedefleniyor

 

Seçim tarihinin erkene alınmasının sebebini de açıklayan Yurdunuseven, “Suriye'de yürüttüğümüz sınır ötesi operasyon, Suriye ve Irak merkezli olarak bölgemizde yaşanan tarihi önemli olaylar. Türkiye'nin bir an önce belirsizlikleri aşmasının zorunlu hale gelmesine bağlıdır. Yani seçim konusu bu tür ciddi olayların masamızda iken bir an önce ülkemizin gündeminden çıkarılması gerekiyordu. Seçimlere MHP ile ittifak içerisinde gireceğiz. Bu ittifaka Büyük Birlik Partisi de katılacak. Sayın Bahçeli ile yapılan istişareler neticesinde 24 Haziran 2018 pazar günü bu seçim yapılacak” dedi. 

 

“YSK, İYİ Parti’nin seçime girebileceğini açıklamıştı”

 

“Türkiye son birkaç gün de yeni bir siyasi hareketlilik yaşadı” diyen Yurdunuseven, “Bu hareketliliğin sebebi de Cumhuriyet Halk Partisi'nden İYİ partiye geçen 15 milletvekili oldu. Aslında buna gerek yoktu. Zaten Yüksek Seçim Kurulu İYİ Parti'nin seçime girebileceğini açıklamıştı” şeklinde konuştu.

 

“Kılıçdaroğlu ‘milletvekili transferi ihanettir’ diyerek tükürdüğünü yaladı”

 

Başkan Yurdunuseven konuşmasında, “İYİ parti ülkücülerin partisi diyenler, bu partinin PKK-YPG ve PYD terör örgütlerine sahip çıkan CHP'nin arka kapısı haline gelmesini nasıl hazmedecektir? 15 CHP’li vekil bir günde nasıl ülkücü olmuştur? FETÖ’yü içine sindirenlerin bütün değerlerine düşman olan CHP’yi nasıl sindireceği ise merak konusu. Bizler tıpta taşıyıcı anneyi biliyorduk fakat taşıyıcı genel başkanı da bu hülle ile öğrenmiş olduk. CHP’nin İngilizlerin damadı konusunda bir düşünceleri var mıdır? Bütün bunlar bir yana Afyonkarahisar’da CHP’ye oy veren seçmen hesap sormayacak mı? CHP için oy isteyenler seçmenlerinin yüzüne nasıl bakacak? Bu bir milletvekili transferidir.  İki yıl önce ‘milletvekili transferi ihanettir’ diyen Kılıçdaroğlu’nun tükürdüğünü yalamak konusunda üzerine kimse çıkamayacak” ifadelerine yer verdi.

 

“CHP milletvekilleri asillerin muvafakatini almış mıdır?”

 

Tutarsız ve ilkesiz siyaset anlayışının bir kez daha ortaya çıktığını anlatan Yurdunuseven, “Siyasette ilkeden bahsedenlerin millet iradesini nasıl pazara çıkardığı ayan beyan ortadadır. Sürekli millet iradesi ve demokrasiden söz eden CHP’liler İP"e geçerken kendilerini seçen asillerin muvafakatini almamaları da ayrı bir hezeyandır. Hatırlayın Akşener ne demişti: ‘Sırf aday olabilmek için grup kurmak gibi abidik, gubidik bir işimiz olmayacak. 100 bin seçmenin dilekçesi ile aday olacağım.’ Bu durum tükürdüğünü yalamak anlamına gelir. Kurdukları ittifakın adını da kendileri böylece koymuş oldu” şeklinde konuştu.

 

“Akşener’e parti kurma talimatı FETÖ’den geldi” sözünü hatırlattı

 

Yurdunuseven, “Unutulmamalıdır ki Meral Akşener'in FETÖ ile irtibatı olabileceğini de bizler değil, şu an da bu partinin çatısı altında siyaset yapan Koray Aydın söylemişti ve demişti ki: ‘Meral Akşener'e parti kurma talimatı Fetö'den geldi.’ Merak edilen asıl soru işe şudur:  Resmi ittifakların yapılabilmesine olanak varken neden hülle yapılma gereği duyuldu? Kimler neyin pazarlığını yaptı? Bu pazarlığın talimatı nereden geldi? Kısaca 2019 tarihinde yapılması belirlenen seçim tarihine kadar yapmayı planladıkları tüm  pislikleri, hainlikleri şimdi 60 güne sığdıracaklar” dedi.
 

“Biz zaten her zaman sahadaydık”

 

Toplantıda bir açıklama yapan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de,  “Ben bu seçimin ilimize memleketimize hayırlar getirmesini diliyorum. Biz zaten bütün kongrelerimizi tamamladık ve tazeledik. Seçimler için hazırız. Genel merkezimizin talimatlarını bekliyoruz. Biz sahalardan hiç ayrılmadık. Zaten hep sahadaydık. Ziyaretlerimiz zaten devam ediyordu. Bundan sonra daha hızlı bir şekilde bu iki ayı değerlendireceğiz ve inşallah en güzel şekilde sonuçlandıracağız. Hepimize tekrar hayırlı olsun” dedi.

 

Gençlik kolları hazır

 

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da konuşmasında, “İl Başkanımızın ve Kadın Kolları başkanımızın da söylediği gibi Allah'ın izniyle bizler seçime hazırız. Zaten bizler sahadaydık. Bundan sonra da her gün sahada olmaya ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Ben göreve geleli yaklaşık 50 gün oldu ve bu 50 günü programsız ziyaretsiz geçirmedim. Her gün bir program ve her gün ziyaretlerimiz oldu. Bundan sonra aynı gayret ve azimle teşkilatımız için partimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Gençlik Kolları olarak 24 Haziran'da yapılacak seçimlere hazırız” ifadelerine yer verdi.  

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: CHP’ye, ‘Milletvekili, transferi, ihanettir’, sözünü, hatırlattı,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Hüseyin Sezen “İlimizde 1807 sandık kurulacak”
RAMAZAN AKGÖZ "RANTİYEYE DEĞİL EMEKLİYE"
AFYON SAADET PARTİSİ EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ
Mehmet Zeybek “ÇALIŞIP KANACAĞIZ”
Yurdunuseven “Teröristle oyları bir olacak”
Safa Şenel "Esnafın Hakkını Arıyoruz"
Hüseyin Sezen “AK Parti’nin alternatifi yok”
Hüseyin Sezen “Siyasi temsilcileri de bu saldırının failleridir”
“Mazlumların umudu olmaya devam edeceğiz”
GÜLTEKİN UYSAL, KİMİN BEKA SORUNU VAR BİLİYORUZ
Şuhut Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı Bayram Mesajı
İbrahim Yurdunuseven “Ramazan birlikteliğin pekişmesidir”
Hüseyin Sezen “Mazlumlara el uzatmak Müslüman olarak görevimizdir”
Milletvekili Hatice Özkal, Ramazan Bayramı mesajı yayınladı
HER HANEYE 1000 TL AİLE MAAŞI
UYSAL "ÜLKEMİZDEKİ KUTUPLAŞTIRMAYI KALDIRACAĞIZ"
Yundunuseven ; “Bir yanda hızlı tren, diğer yanda kara tren…”
SAFA ŞENEL VE HALİT KUŞ SULTANDAĞI'NDA VATANDAŞLA BULUŞTU.
Hatice Dudu Özkal, Fransa'da seçim çalışmalarını sürdürüyor
MEHMET ZEYBEK “24 HAZİRAN’DA DESTEĞİNİZİ TALEP EDİYORUZ”
Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti
SAADET PARTİSİ AFYON MİLLETVEKİLLERİ ADAY TANITIM PROGRAMI YAPILDI
“Kadir Gecesi tüm Müslümanların kurtuluşuna vesile olsun”
GÜLTEKİN UYSAL "İNSANLARIMIZDA MÜTHİŞ BİR HASRET VAR"
Okşan Ulusoy Efe “BU İKTİDARI KADINLARIMIZ GETİRDİ, KADINLARIMIZ GÖTÜRECEK”
Şuhut Ak Parti İlçe Kadın Kolları çalışmalarını hızlandırdı
"SEÇİM GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ ENDİŞE TAŞIYORUZ"
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Sanayi Esnafı ile birlikte
Gültekin Uysal seçim çalışmaları kapsamında Gebeceler'de
Recep Tayyip Erdoğan, Külliye’deki inşaat çalışmalarını inceledi
Gültekin UYSAL , Esnafların derdini dinledi
Eroğlu; Eskişehir’deki toplu temel atma törenine katıldı
Modül 5
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
75
0
7
3
24
34
2
Fenerbahçe
72
0
4
9
21
34
3
Medipol Başakşehir
72
0
6
6
22
34
4
Beşiktaş
71
0
5
8
21
34
5
Trabzonspor
55
0
9
10
15
34
6
Göztepe
49
0
11
10
13
34
7
Demir Grup Sivasspor
49
0
13
7
14
34
8
Kasımpaşa
46
0
14
7
13
34
9
Kayserispor
44
0
14
8
12
34
10
Evkur Yeni Malatyaspor
43
0
13
10
11
34
11
Teleset Mob. Akhisarspor
42
0
14
9
11
34
12
Aytemiz Alanyaspor
40
0
16
7
11
34
13
Bursaspor
39
0
17
6
11
34
14
Antalyaspor
38
0
16
8
10
34
15
Atiker Konyaspor
36
0
16
9
9
34
16
Osmanlıspor FK
33
0
17
9
8
34
17
Gençlerbirliği
33
0
17
9
8
34
18
Kardemir Karabükspor
12
0
28
3
3
34
Özlü Sözler
Çoban uyudu mu kurt emin olur.


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı

AFYON HABER

AFYONHABER