Haber Detayı
04 Mart 2016 - Cuma 17:00
 
Ceylan Morca: “Oynanan oyunun farkındayız”
MHP İl Başkanlığı ve Emirdağ İlçe Başkanlığı tarafından ortak basın toplantısı düzenlendi
SİYASET Haberi


MHP İl Başkanlığı ve Emirdağ İlçe Başkanlığı tarafından ortak basın toplantısı düzenlendi

 

Emirdağ Belediyesi’nin MHP’den seçilmesi nedeniyle sürekli teftiş geçirdiğini söyleyen MHP Emirdağ İlçe Başkanı Ceylan Morca, “Kendi kişisel egolarını tatmin etmek isteyenler ilçemize büyük zarar veriyor. Gönül isterdi ki; Adı yolsuzluğa karışanlar milletimize hesap versinler. Ancak konuyu saptırıyorlar” dedi

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilçelerde düzenlediği basın toplantılarının 2’ncisi Emirdağ’da gerçekleştirildi. Toplantıya MHP İl Başkanı Raşit Demirel, Emirdağ İlçe Başkanı Ceylan Morca, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Emirdağ İlçe Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

HUKUK HERKESE LAZIM

Programın açılış konuşmasını yapan MHP Emirdağ İlçe Başkanı Ceylan Morca, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde MHP’nin Emirdağ’da seçimi kazanmasının ardından her 2 ayda bir teftiş geçirildiğini ve belediyenin hizmet yapmasının engellendiğini ifade etti. Emirdağ Belediyesi’nin birçok önemli projeye imza attığına dikkat çeken Morca, “Bütün engellere rağmen bölgede örnek gösterilecek projelere imza atılmış, bu projeler hem teşkilatımız hem de hemşerilerimiz tarafından takdir ile karşılanmıştır. Ancak son haftalarda gündeme gelen imar yolsuzluklarına ilişkin ihmali bulunan siyasilerin bu hizmetleri engelleme çabaları hepimizce üzüntü ile izlenmektedir. Gönül isterdi ki hakkında yolsuzluk iddiasında bulunanların bu hizmetleri engellemek yerine iddialara ilişkin açıklamalarla toplum önünde aklanması beklenirdi” dedi.

 

KONUYU SAPTIRIYORLAR

AKP Emirdağ İlçe Başkanı’nın yolsuzluk iddialarının ayyuka çıktığını ifade eden Morca, “Hele hele idida edilen imar yolsuzluğunu kapatmak için Cumhurbaşkanına ve Başbakana hakaret iddiası ile davaların açılması manidardır. 2 yıl öncesinden yazılmış olan yazıların gündeme getirilerek bir nevi santaj olarak kullanılması yolsuzlukların üzerine gidersen bizde seni içeriye attırırız demek değimlidir. Cumhurbaşkanı sevgisi arkasına sığınanların yolsuzluk iddialarına muhatap olduğunda bu sevgiyi natırlamaları dikkat çekicidir” dedi.

 

HALKIMIZA EZİYET EDİYORLAR

AKP Emirdağ İlçe Başkanının Emirdağ halkına eziyet ettiğini ifade eden Morca, “Öte yandan kamu yararına belediyeye tahsis edilen alanların bu siyasi endişelerle tahsislerinin iptal edileceğini duymaktayız. Yandaş basın aracılığıyla tahsislerin iptal edileceğini ve arkasının geleceği iddia edilmektedir. Belediyenin hizmet vermiş olduğu Sosyal Tesislerin yüzlerce ihtiyaç sahibine yemek dağıtan aşevinin, onlarca çocuğa hizmet veren kreşin, inşaatı devam etmekte olan fırın ve taziye evlerinin Hazineye geçeceği iddiaları hepimizi rahatsız ediyor. Herkese hizmet veren spor salonunun ve inşaatı devam eden kültür evinin, ilçenin tek anfi tiyatrosu olan tesisin Belediyeden alınarak Hazineye devredilmesinin söylenmesi dahi halkımızı tedirgin etmektedir. Kimsesizlerin yetim ve öksüz çocukların eğitimine destek verildiği bu tesislerin kaderi ile oynamak hiç kimsenin haddi değildir. Devlet hepimizin devletidir. Devlet imkânlarının hakkında yolsuzluk iddialarında bulunanların keyfine bırakılması ve bu anlayış beklenmesi mümkün değildir” dedi.

 

OYUNUN FARKINDAYIZ

AKP teşkilatının neler yaptığını Emirdağlıların çok iyi bildiğini ifade eden Morca, “Kent Ormanının tahsisinin kaldırılması övünülecek değil utanılacak bir durumdur. Sonuç olarak belirtmemiz gerekir ki; Emirdağ MHP olarak oynanan oyunun farkındayız. Kirli emellerine Emirdağ üzerinden gerçekleştirmek isteyenlerin tam karşısında olacağız. Belediye Başkanımızın yapmış olduğu işlere ve yönetim anlayışına teşkilat olarak sonuna kadar destek veriyoruz. Emirdağ MHP olarak bu süreçte Belediye Başkanımız Uğur Serdar Kargın’ın sonuna kadar arkasındayız” dedi.

 

HUKUKSUZLUK TAVAN YAPTI

Morca’nın ardından konuşan MHP İl Başkanı Raşit Demirel ise Türkiye’de son 13 yılda hukuksuzluğun zirveye ulaştığını ifade etti. Her yerde yolsuzluk yaşandığına dikkat çeken Demirel, “Türkiye, uzun süredir hukuksuzluğun ve adaletsizliğin pençesinde inim inim inlemektedir. Her geçen gün hukuka saygı ve hukuka güven ülkemizde azalmaktadır. Bunun başlıca sorumsu, ülkeyi yöneten AKP’dir. 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk sürecindeki tıkanıklık ve engellemeler, milletimizin yüreğinde onarılması mümkün olmayan güvensizlikler yaratmıştır. Güzel ülkemi 14 yıldır yöneten AKP, ucu kendisine ne zaman dokunursa hukukla ters düşmüş ve hukuktan şikâyetçi olan taraf olmuştur. Kendisine engel gördüğü kurum ve siyasi rakipleri hukukla karşı karşıya kaldığı zamanlarda ise ‘Bir durun bakalım, neden hukuktan kaçıyorsunuz? Suçsuzsanız neden yargıdan çekiniyorsunuz ‘ gibi ifadeler kullanmaktan da geri kalmamıştır. Unutulmamalıdır ki, Hukuk herkese lazımdır” dedi.

 

PROVAKASYON VAR

Diyarbakır’da yaşanan olayların bir provokasyon olduğuna dikkat çeken Demirel, “Terör örgütü PKK’nın meclisteki temsilcisi HDP, dün Diyarbakır’ın Sur ilçesinde vatandaşlarımızı yürüyüşe davet ederek orada yaşayan bölge halkını adeta isyana, kalkışmaya teşvik etmek istemiştir. HDP’li provakötörler, güneydoğu bölgesinde iç kargaşa çıkararak ülkenin parçalanması için her türlü kirli planlarını uygulamaktan geri kalmamaktadırlar. Bu provokötörler hakkında hukuk ve meclisimiz gereğini yapmalıdır. Fezlekeler bekletilmeden dokunulmazlıkları kaldırılmalı gerekirse partilerinin kapatılması cihetine gidilmelidir. Türkiye’de bir saldırı biterken diğer bir saldırının başlatılması, bazı dış güçlerin ülkemizi bölmek ve parçalamak için insanımızı bıktırıp teslim olmasını amaçlamaktadırlar. Bunlara ne kürt kardeşimiz nede biz, asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

 

VATANDAŞ SIKINTI YAŞIYOR

Terör olayları nedeniyle halkımızın büyük zarar gördüğünü ifade eden Demirel, “Türkiye’nin en önemli sorunu terör sorunudur. Türkiye bu terör bataklığından mutlaka kurtarılmalıdır. Başkanlık sistemiymiş, yok anayasaymış bunlar bir kenarda bırakılarak tamamen teröre endekslenmeli, terörün kökü kazınmalıdır. AKP bu güne kadar açılım denilen ihanet süreci safsatasıyla Türkiye’yi ateşe düşürmüş, istikrarsızlığın ve belirsizliğin batağına bırakmıştır. Türk milleti tarihinin en çetin günlerini yaşamaktadır. Şehirler terörist, bomba ve silahlarla doldurulmuştur. Hükümet maalesef tehlikeyi bir türlü görememiş, göremediği içinde yeterli tedbirleri alamamıştır. AKP’nin gösterdiği müsamaha ile PKK-PYD Türkiye’de adeta cirit atmaktadır. AKP’nin bu vurdumduymazlığı ülkemizin bir bölümü ile bu bölümde kalan vatandaşlarımızı adeta kaderleriyle baş başa bırakmıştır” dedi.

 

HÜKÜMET ACZİYET İÇİNDE

Başbakan Davutoğlu’nun yaptığı konuşmalarda acziyetini her fırsatta gösterdiğine dikkat çeken Demirel, “Sayın başbakanın hendek kazan teröristlere ‘gençlerimiz’ demesi, olaya ne kadar uzak ve acziyet içerisinde olduğunu göstermiştir. Kısacası; Yaşanılan sorunların temelinde baştan sona kadar AKP’nin yetersizliği ve beceriksizliği vardır. Ülkemiz AKP sayesinde huzursuz ve sıkıntılı günler geçirmektedir. Terör bu kadar azmışken, sayın cumhurbaşkanının başkanlık sevdasıyla olaylara şaşı bakması, yasa ve anayasayı yok sayması, dikkatlerin terör olaylarından uzaklaştırılmasından başka bir işe yaramamaktadır. Türkiye terörden dolayı çok keskin bir virajdan geçmektedir. Herkesin bu bilinçle hareket etmesinde fayda vardır. AKP ülkeyi sürüklediği bu terör belasından kurtarmak için ilk önce uyguladığı dış politikayı düzeltmesi gerekmektedir. Her zaman söylediğimiz gibi şimdi de söylüyorum. Suriye'nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin yararınadır. Suriye’de olacak bir parçalanma Allah korusun Türkiye’yi de içine alacaktır. Onun için Türkiye’nin öncelikli meselesi komşu ülkelerle ters düşmemesi ve şu ana kadar olan anlaşmazlıkların bir şekilde tamir edilmesi gerekmektedir. Şunu akıldan çıkarmamalıyız ki, Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Ülkelerin menfaatleri her şeyden önce gelir. Bu kural bizim içinde geçerli olmalıdır. Asla yan yana düşünemediğimiz ABD ile Rusya’nın Suriye’de ateş- kes üzerinde anlaşması bizlere çok şey anlatmaktadır” dedi.

Program soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: , Ceylan, Morca:, “Oynanan, oyunun, farkındayız”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
2.Lig Beyaz Grup
Afyon Nöbetçi Eczaneler
Afyonkarahisar Merkez Nöbetçi Eczaneleri
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
46
0
3
7
13
23
2
Trabzonspor
45
0
3
6
13
22
3
Galatasaray
45
0
4
6
13
23
4
Sivasspor
45
0
4
6
13
23
5
Alanyaspor
39
0
6
6
11
23
6
Fenerbahçe
38
0
7
5
11
23
7
Beşiktaş
37
0
8
4
11
23
8
Göztepe
34
0
6
7
9
22
9
Gaziantep FK
31
0
8
7
8
23
10
Gençlerbirliği
27
0
10
6
7
23
11
Antalyaspor
25
0
10
7
6
23
12
Yeni Malatyaspor
24
0
10
6
6
22
13
Denizlispor
24
0
11
6
6
23
14
Çaykur Rizespor
24
0
12
3
7
22
15
Konyaspor
21
0
10
9
4
23
16
MKE Ankaragücü
20
0
11
8
4
23
17
Kasımpaşa
19
0
14
4
5
23
18
Kayserispor
16
0
13
7
3
23
Arşiv
Haber Yazılımı