Haber Detayı
15 Ağustos 2017 - Salı 23:19
 
Cansuyu Kurban çalışmalarına başladı.
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Afyonkarahisar İl Temsilciliği yaklaşan Kurban Bayramı nedeni ile çalışmalarını hızlandırdı.
SİVİL TOPLUM Haberi


 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Afyonkarahisar İl Temsilciliği yaklaşan Kurban Bayramı nedeni ile çalışmalarını hızlandırdı.

 

 Ülke genelinde ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde de büyük bir özveri ile çalışma yapan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gerek vekâlet ile gerekse yapılan bağış lar ile kurbanlarınızı emin eller ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Yaklaşan Kurban Bayramı ve çalışmalar ile ilgili olarak Cansuyu Afyonkarahisar İl Temsilciliği adına Mevlüt Yeşil Şu ifadelere yer verdi,

 

“ Derneğimize gönül vermiş değerli bağışçılarımız ve yardımsever halkımız, sizlerin de bildiği gibi Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Bizler her yıl olduğu gibi, sizler vasıtası ile çok sayıda ihtiyaç ve muhtaç sahibi kardeşlerimize, yardımda bulunuyoruz. 

 

Bu yıl yine her yıl olduğu gibi Yüce Allah’ımızın da buyurduğu gibi “Kurban Paylaşmak Allaha Yakınlaşmaktır “ Sloganı ile çalışmalarımıza başladık. Bu doğrultuda Afyonkarahisar’da ve genelinde broşürlerimiz vasıtası gerek basın yoluyla yaptığımız çalışmalarımızı ya da yapacaklarımızı sizlere duyuruyoruz. Önümüzde nasip olursa idrak edeceğimiz 4 günlük bir Kurban Bayramı var.” Ameller niyetlere göredir” kaidesi ile sizin adınıza Derneğimiz tarafından kurban kesimi yapılması için, bağışınızı yaptığınız andan itibaren, Kurban kesimi ile ilgili vekâleti doğrudan bizlere vermiş oluyorsunuz.

 

Bağışı yaparken size verilen resmi evrak, bu vekâletin yazıya dökülmüş halidir ve bir sözleşme anlamına gelir. Bu durum ben bu parayı ya da keseceğim Kurban ücretini Cansuyu Derneğine benim adıma veya belirttiğim başka birinin adına, kurban kesmesi için yatırıyorum demektir. Bu yıl 2017 yılında, Afrika için belirlenen kurban bedeli 400, Asya için 450,Türkiye, Filistin kampları ve Balkanlar için 850, Gazze için ise 1300 liradır.

 

Bizler Dernek olarak bu anlamda kurbanlarınız için hem vekâlet alıyoruz hem de kesilen kurbanlarınızı et olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Allah şimdiden keseceğiniz kurbanlarınızı kabul, yapacağınız yardımları makbul eylesin” dedi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Cansuyu, Kurban, çalışmalarına, başladı.,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Ali ’ye düşman olan Allah’ a düşman olur.


Hz.Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı