Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 23:24
 
Camilerde Kur'an Öğretimi Kursları Açıldı!
İmam ve Müezzinler Camilerde Cami Cemaatine Kur'an Öğretecekler...
RESMİ İLAN Haberi


Bakanlar Kurulunun 24 Temmuz 2009 tarihli ve 27298 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Diyanet İşleri Başkanlığınca Düzenlenen Eğitim Faaliyetlerinde Uygulanacak Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar”ı ile Kur’an kursu bulunmayan veya bulunup da ihtiyaca cevap vermeyen yerlerdeCamilerde Kur’an Öğretimi Kursları bugün itibariyle açıldı.

2018 yılında Türkiye genelinde açılan "Camilerde Kur'an Öğretimi Kursu"için Eğitim Hizmetleri Yönetim Sisteminde kayıtlar başladı. 

Camilerde Kur’an öğrenmek isteyen cemaatin talebi gerçekleşirken İmam ve Müezzinleri de yoğun bir çalışma hayatı bekliyor. 

Söz konusu kursu açmak isteyen İmam-Hatip ve Müezzin-Kayımlar  02.01.2018 tarihi itibariyle 2018 yılı sonuna kadar açacakları "Camilerde Kur'an Öğretimi Kursu"nun tüm kursiyerlerini EHYS veya DİBBYS programına girmeleri gerekecek.

15 kursiyeri olan bütün İmam ve Müezzinler "Camilerde Kur'an Öğretimi Kursu"nu açıp, 150 saat ders verebilecek.

Camilerde Kur'an Öğretimi Kursunu vermek isteyen din görevlileri önce il ve ilçe müftülüklerine giderek dilekçe vermeleri gerekiyor. EHYS veya DİBBYS programının müftülüklerce onaylanmasından sonra görevliler kursiyer bilgilerini ilgili sisteme girebilecekler.

Analiz: Ahmet Temiz / Kaynak: dinihaber.com

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Camilerde, Kur'an, Öğretimi, Kursları, Açıldı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı