Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 20:27
 
Çalışan Gazeteciler gününde AK Parti’den 2017 değerlendirmesi
AK Parti 2017 değerlendirmesini Çalışan Gazeteciler günü ile birlikte yaptı. Hem belediye çalışmaları, hem İl Özel İdaresi, hem de parti çalışmaları, dün bir termal otelde düzenlenen toplantıda anlatıldı.
GÜNDEM Haberi


10 Ocak çalışan gazeteciler günü ve 2017 yılı değerlendirmesi nedeniyle AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Gençlik Kolları Başkanı Dilek Çengel basın mensupları ile bir araya geldi.

 

Kongrelerimizin bir kısmı tamamlandı

 

Bir termal otelde gerçekleşen toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Geçen hafta itibariyle Kadın Kollarımızın ilçe kongreleri başladı 18 ilçemizin de ilçe kongreleri tamamlandı. İnşallah biz de kongre için Genel Merkezimizden Şubat ayı içerisinde bir tarih bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın programına veya Başbakanımızın programına göre inşallah bir tarih çıkacak. İkisinden birisi mutlaka kongremize katılacak. Gençlik kollarımızda tüm ilçelerimizdeki kongrelerini tamamladı” dedi.

 

2017 yılındaki faaliyetleri anlattı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl ilimizi iki kez ziyaret ettiğini anlatan Yurdunuseven, “2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı ziyaretlerde bulunmak ve açılış törenine katılmak için 15 Mart’ta ilimize geldi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Anıtpark alanında düzenlenen toplu açılış merasimi ile 275 adet eseri hizmete sundu. Partimizin 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı yine ilimizde yapıldı. Başkan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, Bakanlar, milletvekilleri, genel merkez yöneticileri ve kampa ilk kez davet edilen AK Parti'nin kurucu milletvekillerini ilimizde ağırladık” diye konuştu.

 

Yerli otomobil ve askeri birlik

 

İlimiz için hedefinin yerli otomobil için en azından bir üretim bandının şehrimizde yapılmasını sağlamak ve ilimize bir askeri birlik kazandırmak olduğunu kaydeden Yurdunuseven, “Bu yatırımlarla birlikte şehrimizin gelişimi daha hızlı olacak ve sosyo ekonomik gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Orman ve Su İşleri Bakanımız, Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve Hatice Özkal’ın da destek ve girişimleri sürecimizi hızlandıracak. İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’in köy ve kasabalarımızda yaptığı çalışmalar takdire şayandır. Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’ın şehrimiz için yaptığı mega nitelikteki projeler de siyasi ayrım gözetmeksizin herkes tarafından takdir ediliyor” dedi.

 

Darbecilere “onurlu” ifadesine tepki

 

15 Temmuz kahramanlarına dil uzatan CHP Muğla Milletvekili Ömer Suha Adan’ın kullandığı ifadeye de tepki gösteren Yurdunuseven şöyle dedi: “Benim bu ifadeyi söylemeye dilim varmıyor. Yine 2017 yılında 25 gün boyunca adalet için yürüdüklerini söyleyenler, bu hain darbe girişiminde üniformalı teröristler tarafından şehit ve gazi olanlar için tek tek kelime etmezken darbeciler için de “onurlu insanlardı” demeleri 2017 yılına kara bir not olarak düştü.”

 

“Burada hıyanet söz konusu”

 

“CHP Grup Başkanvekili Engin Altay CHP'nin muhalefet anlayışını bir kez daha gözler önüne serdi” diye konuşan Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Meclis'te konuşan Altay skandal ifadeler kullandı. Altay, 'Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok. Milletin bize verdiği görev bu kardeşim.' diye konuştu. Burada hıyanet söz konusu.”  

 

Taşerona kadro

 

2017 yılının 15 Temmuz’unda demokrasi nöbetlerinin başladığını söyleyen Yurdunuseven konuşmasında, “Teşkilatımızla birlikte nöbetlerimizi tuttuk. 696 sayılı KHK ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 900 bin taşeron işçisine verdiği kadro müjdesi hayata geçirildi. Cumhuriyet tarihinde tek kalemde en büyük devletleşme adımı olan süreç her kesimde memnuniyetle karşılandı. Biliyorsunuz bizim sloganımız “onlar konuşur AK Parti yapar” AK Parti bir söz vermişse mutlaka yerine getirir” ifadelerine yer verdi.

 

“Kanunun gereğini yerine getiriyoruz”

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da toplantıda yaptığı konuşmada, “Biz 9 Ocak’ta Dünya Motocross tanıtım toplantısını İstanbul’da yapacağız. Dolayısıyla bu toplantı nedeniyle programı biraz erkene almak zorunda kaldık Bu yüzden siz saygıdeğer basın mensuplarıyla bugün bir aradayız. Sokak köpeklerinin kısırlaştırılması konusunda çalışmalarımız sürüyor ancak görevimiz yani kanunun bize söylediği, “Belediye sokak hayvanını kısırlaştırdıktan sonra aldığı yere koymak zorunda” ifadesi var. Biz de kanunun gereğini yerine getiriyoruz” dedi.

 

Derslik başına düşen öğrenci sayısı yüzde 17

 

Başkan Çoban’ın ardından söz alan İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ise eğitim yatırımlarına dikkat çekti. Sel, “Hamdolsun 2018 bütçemizin yüzde 73 yatırıma gidecek. Biz zaten göreve başladığımız zamandan itibaren bütçemizin ortalama yüzde 70’ini yatırıma harcıyoruz ve Milli Eğitim’e bizim mecburen bir önceki bütçemizin yüzde 20’si kadar ayırmak zorundayız ama biz her zaman onu yüzde 25 30 seviyelerinde tuttuk. En son yapmış olduğumuz derslik başına düşen öğrenci sayısı maalesef ilçelerden gelen rakamlar sağlıklı değildi sayıları netleştirdik. Şu anda Afyon genelinde derslik başına düşen öğrenci sayısı yüzde 17 oldu” diye konuştu.

 

“Yüzde 11.1’lik büyümeyi çok önemsiyorum”

 

AK Parti milletvekili Hatice Dudu Özkal da yaptığı konuşmada Türkiye’nin büyüme rakamlarına dikkat çekti. Özkal konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ben yüzde 11.1’lik büyümeyi çok önemsiyorum. Çünkü dünyada ekonomisi büyük olan pek çok ülkeye baktığımızda ekonomik büyüme durumu ya aynı şekilde ya da gerileme kaydediyor. Bunun için ülkemizdeki 11.1 ‘lik büyüme oranı çok önemli. O yüzden Türkiye dünyadaki durağanlığı rağmen bu manada ciddi bir büyüme rakamı kaydederek tarihe çok önemli bir not olarak düşüyor.”

 

Dünya zalimlerden büyüktür

 

Son olarak söz alan AK Parti milletvekili Ali Özkaya da Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesine tepki gösterdi. Türkiye’nin İslam İşbirliği Teşkilatı’nın dönemsel başkanı olması hasebiyle bütün İslam ülkelerini ülkemizde bir araya getirerek dünyanın beşten hatta birden ve hatta zalimlerden daha büyük olduğunu anlattığını söyledi. Özkaya, “bakınız biz yaklaşık bu süreçten bir ay önce milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Kudüs’e gittik ve Kudüs’te dünyanın en büyük açık hava hapishanesine görmüş olduk. İnanın oraya girdiğimizde kendi vatanında parya olduğunuzu hissediyorsunuz ve çok üzülüyorsunuz. Zor bir durum. Bu acı ve ızdırap dolu olan süreç inşallah Cumhurbaşkanımız önderliğinde sona erecek” dedi.

 

Toplantı hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Çalışan, Gazeteciler, gününde, AK, Parti’den, 2017, değerlendirmesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Seçime artık son 5 gün kaldı !!! İşte Anketler
Cumhurbaşkanı eşi Emine Erdoğan, Vefa Buluşması’na katıldı
Diyanetten Basın Açıklaması
Bilgisayarlar geldi onlar emekli oldu
BURHANETTİN ÇOBAN BABALAR GÜNÜ MESAJI
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Ramazan Bayramı Mesajı
Afyon Bayram Namazı Saat Kaçta, Namaz Nasıl Kılınır
Cumhurbaşkanı Erdoğan “TÜM ENGELLERİN ÜSTESİNDEN MİLLETİN DESTEĞİYLE GELDİK”
Kaya Medya Ramazan Bayramı Mesajı
TRAFİK KURALLARINA UYALIM !!!
SÜRÜCÜLERİN DİKKATİNE !!!
AFYON ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ BAYRAMDA ÜCRETSİZ
Afyon'da Ramazan Bayram namazı saat kaçta kılınacak?
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 'Bizim geleneğimizde takiye yoktur'
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz'ın Babalar günü mesajı
Afyon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Haziran ayı toplantısını gerçekleştirdi
“Birileri 90’lı yılları vaat ediyor”
Recep Tayyip Erdoğan “Gündemimizde af konusu yok”
Bu gece Mübarek Kadir Gecesi
Prof. Dr. Ali Erbaş ,"Cami kapatma anlayışı gerçekten bizi çok üzmüştür"
Afyonkarahisar İl Genelinde 133 Bin 654 Öğrenci Karne Aldı
BURHANETTİN ÇOBAN : KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN !!!
Milletvekili Hatice Özkal, Fransa’daki Türklerle buluşacak
MİLLETVEKİLİ ADAYI ZEYBEK “SAHADA SADECE AK PARTİ VAR”
Yurdunuseven’den Kadir gecesi mesajı “Kardeşlerimize dua edelim”
Bakan Eroğlu, Eğitim kurumlarını açmaya devam ediyor
BİLGE TAM GELİŞİM MERKEZİ BASIN İLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
Afyon Belediyesi Hayvan Barınağı’nda etkinlik
Afyonkarahisar'da 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri
Bilecik'e stat sözü Bakandan geldi
SALAR'LI HASAN FİDAN'IN ORGANLARI 3 KİŞİYE UMUT OLDU
ARMONİ WEB TV TEST YAYINLARINA BAŞLADI !!!
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
75
0
7
3
24
34
2
Fenerbahçe
72
0
4
9
21
34
3
Medipol Başakşehir
72
0
6
6
22
34
4
Beşiktaş
71
0
5
8
21
34
5
Trabzonspor
55
0
9
10
15
34
6
Göztepe
49
0
11
10
13
34
7
Demir Grup Sivasspor
49
0
13
7
14
34
8
Kasımpaşa
46
0
14
7
13
34
9
Kayserispor
44
0
14
8
12
34
10
Evkur Yeni Malatyaspor
43
0
13
10
11
34
11
Teleset Mob. Akhisarspor
42
0
14
9
11
34
12
Aytemiz Alanyaspor
40
0
16
7
11
34
13
Bursaspor
39
0
17
6
11
34
14
Antalyaspor
38
0
16
8
10
34
15
Atiker Konyaspor
36
0
16
9
9
34
16
Osmanlıspor FK
33
0
17
9
8
34
17
Gençlerbirliği
33
0
17
9
8
34
18
Kardemir Karabükspor
12
0
28
3
3
34
Özlü Sözler
Ne irfandır veren Ahlâka yükseklik ne vicdandır, Fazilet Hissi insanlarda ancak Allah korkusundandır.


M.AKİF ERSOY
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı

AFYON HABER

AFYONHABER