Haber Detayı
15 Haziran 2017 - Perşembe 09:49
 
BURHANETTİN ÇOBAN PERSONELİ İLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
AFYONKARAHİSAR Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, takım arkadaşlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi
BELEDİYELER Haberi


Afyonkarahisar Belediyesi'nde Ramazan klasiği haline gelen personel iftarı, bu kez Özlemin Murti Restoran'da gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar organizasyonuna Belediye Meclis Üyesi Haydar Kaya, Başkan Yardımcıları Ayfer Örten, Ziya Arı, Sabri Demirkapu, Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Murat Gürsan, Belediye-İş Sendikası Başkanı Yücel Şahin, daire müdürleri ve Belediye personeli katıldı.

PROJELERİN BAŞKANI....

    İftar yemeğinin ardından gecenin ilk konuşmasını Belediye-İş Sendikası Başkanı Yücel Şahin yaptı. Belediyemizde bir ilkin gerçekleştirildiğine dikkat çeken Belediye-İş Sendika Başkanı Yücel Şahin nezih bir ortamda iftar yapma olanağını sağlayan Başkan Burhanettin Çoban'a şükranlarını sundu. Belediyenin altın çağını yaşadığını söyleyen Sendika Başkanı Yücel Şahin, Hayal bile edemediğimiz projeler hayata geçiyor. Örneğin küçüklüğümüzden beri konuşulan teleferik bugün hayata geçiyor. Başkanımız projelerin başkanı oldu. Bundan dolayı kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Emekli olan kardeşlerimize de bundan sonraki yaşantılarında sağlıklı, uzun ömürler diliyorum diye konuştu.

BELEDİYEMİZ ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

      Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Murat Gürsan ise 1992 yılının sonunda girdiği sınavla Belediye'ye girdiği günleri hatırlatarak konuşmasına başladı. Geçen süre zarfında altı belediye başkanı ile çalıştığını söyleyen Gürsan; tüm belediye başkanlarının kendilerinin üzerinde emeği olduğunu ifade ederek, Afyonkarahisar'a yapmış oldukları hizmetlerden ötürü hepsinden Allah razı olsun dileklerinde bulundu. Gelinen süreçte Afyonkarahisar Belediyesi'nin en verimli dönemini Başkan Burhanettin Çoban dönemiyle birlikte yaşandığını dile getiren Gürsan; Belediyemiz altın çağını yaşıyor. Burhanettin Başkanımız çalışma ortamı olsun, verimlilik olsun yatırımlar konusunda gerçekten ilimizi ve belediyemizi zirve noktasına taşıdı, taşımaya da devam ediyor. Bu ekipte olmaktan mutluluk duyuyorum. Huzurlarınızda kendisine şükranlarımı sunuyorum diye konuştu.

BAŞARANIN SIR NE?...

         Konuşmasına, personeline 'takım arkadaşlarım diyerek başlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise tüm personelin mübarek Ramazan ayını tebrik etti. Personeliyle Ramazan ayında sekizinci kez bir arada iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; Az önce sendika başkanlarımız bu dönemin Belediye'de altın çağ olmasından bahsettiler. Mutlaka bugüne kadar görev alan tüm belediye başkanlarımız elbetti imkânları ölçüsünde hizmet etmek için seferber oldular. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum, vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum, yaşayan geçmiş belediye başkanlarımıza sağlık, afiyet dileklerimi sunuyorum. Belediye'nin bu başarısında daire müdüründen en uçtaki temizlik işçisine kadar tüm arkadaşlarımızın emeği var, desteği var. Takım ne kadar birbiri ile ahenkli, uyumlu olursa, takım ruhu çalışma alanına yansırsa o takımda mutlaka başarı olur.  Başarı da yetmez, eğer arkadaşlarımız birbirini korurlar, kolluyorlarsa, kendi nefisleri için düşündüğünü arkadaşları için de düşünüyorlarsa ben inanıyorum ki; Cenab-ı Allah'ın oraya ayrı bir rahmeti bereketi iner. Dolayısıyla göremediğimiz yerden bize birçok nimet gelir, göremediğimiz yerden bize birçok bereket bizimle beraber olur.  Bazen soruyorlar Sayın Başkan sizin başarınızın sırrı ne? diyerek..... İşte ben bu sırra bağlıyorum. Çünkü bizler yaptığımız işlerle hayır duası alan meslek mensuplarıyız. İşimizi iyi yaparsak halkın duasını alırız. Bizim inancımıza göre kişi öldüğü zaman ameli kesilir. Ama biliyorsunuz üç şey müstesna. İlim sahibi hayırlı bir evlat. Sadaka-i cariye dediğimiz okul yapmış, hastane yapmış vs. Bizim işimiz de buraya giriyor. Bizler de insanlara sürekli kullanacağı işleri yapıyoruz. Suyu olmayan yere su götürüyoruz, kanalizasyonu, yolu olmayan yere yol ve kanalizasyon götürüyoruz. Zor durumda olan insanlara sosyal yardım yapıyoruz. Yetmedi dünyaya açıldık, sizlerin de bunda desteği var şu an 42 bin tane Kur'an-ı Kerim dünyaya gönderdik.  İnşallah bunu 60 bine tamamlayacağız. Afrika'da tahtalara tebeşirle ayetler yazıp ezberleyen çocukların eline Kur'an-ı Kerim gönderiyoruz. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Bunları hep birlikte yapıyoruz. Dolayısıyla ben inanıyorum ki; bizim hayırlı amellerimiz, biz öldükten sonra da elbette devam edecek.

BAŞKAN'IN EN BÜYÜK ARZUSU....

          15 Temmuz günü bizler Kosova'daydık. Arnavutluk'ta büyükelçimizi ziyaret ettiğimizde kendisi güneydeki bir şehrin içme suyu problemi olduğundan bahsetti. Daha ötesi Türkiye Cumhuriyeti olarak bu şehre ambulans sözü vermiştik ancak maalesef iki yıldır sözümüzü yerine getiremedik dedi. Bende kendisine sizin verdiğiniz, Türkiye Cumhuriyeti'nin verdiği söz bizim sözümüzdür. Merak etmeyin biz size verilen sözü yerde bırakmayız dedim.  Ağustos ayı sonunda fırsat bulup bu şehri ziyaret ettiğimizde gördük ki müthiş bir ihtiyaç var. Su motorları yok, şehre su basamıyorlar. Hastaları olsa en yakın hastaneye götürecek bir ambulansları yok. Biz onlara tam donanımlı bir ambulans gönderdik. Yetmedi 120 tane çöp konteyneri gönderdik yine yetmedi köylerdeki okullar dahil tüm okulların ihtiyaçlarını a'dan z'ye giderdik. Hizmetlerimiz Türkiye sınırlarını aştı. Bir emelim var. Suriye'deki savaş da bitsin, oradaki kardeşlerimiz de gün yüzü görsün, eskisi gibi huzur içerisinde yaşamlarını sürdürsünler. İnşallah o günler geldiğinde gideceğim ülkemizin yetkililerine bana 10 bin 20 bin nüfuslu bir şehir verin ben oranın alt ve üstyapısını yapacağım, insanlara tertemiz bir şehir teslim edeceğim diye içimden geçiyor. En büyük arzum da bunu gerçekleştirmek

TÜRKİYE'NİN YERİNE BAŞKA BİR ÜLKE OLSA BATAR

           Biz işimizi güzel yaptıkça işimize önem verdikçe bunun bereketi hem ailemize, hem belediyemize, hem de ülkemizde yer alır. 15 Temmuz'daki gibi bir darbe başka bir ülkede olacak ve yine bir gün havaalanında, başka ay Ankara'nın meydanında, başka bir ay Diyarbakır'ın meydanında, başka bir ay bir başka ilimizde böyle bombalar patlayacak ve vatandaşımız şehit olacak. Terör güneyden saldıracak, Rusya ile uçak krizi çıkacak vs, vs. bu ülke batmayacak, böyle bir ülke yok arkadaşlar... Mutlaka o ülke batar. Batmıyorsa bunda bizim belediyemizin gücümüz oranında yaptığı uluslararası yardımlar gibi ülkemizin de yaptığı yardımlar Türkiye'mize bereket olarak dönüyor. Türkiye, dünyada ekonomik büyüklük olarak 17. sırada. Ancak yine ülkemiz insani yardım olarak dünyada dini, dili, ırkı, inancı, mezhebi ne olursa olsun yardım etmede Türkiye dünya ikincisi. Zengin Müslüman ülkelerini yardım konusunda maalesef göremiyoruz. İş insani yardımlara geldiği zaman bu hassasiyeti onlarda göremiyoruz, kimde görüyoruz Müslüman Türk halkında görüyoruz. Ülkemizde görüyoruz. Afrika'da katarakt olmuş birinin ameliyatını biz yapıyoruz, hastalıktan tedavi olamayan kadınlarımızın imdadına biz gidiyoruz. Sel mi oldu, deprem mi oldu, açlık mı oldu yine ilk giden en fazla giden her zaman giden biz oluyoruz. İşte bu insanların duaları da ülkemizi ayakta tutmaya yetiyor. Bunca badireye rağmen ülkemiz ilk çeyrekte yüzde beş oranında büyüdü. Bu gerçekten önemli bir rakamdır. Ben ülkemizin yetkililerine de Allah sağlık, afiyet, feraset, basiret versin inşallah hem bizleri hem de onları yanlış karar almaya, aldırmaya sevk etmesin. Hem ülkemize, hem dünya insanına hizmet etmeyi hepimize nasip eylesin dedi.  

         Başkan Çoban konuşmasının sonunda emekli olan memur ve işçi personeline bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden ötürü teşekkür ederek, bundan sonraki yaşamlarında aileleri ile birlikte sağlık afiyetler temennisinde bulundu.

Kaynak: (AB) - Afyon Belediyesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: BURHANETTİN, ÇOBAN, , PERSONELİ, İLE, İFTARDA, BİR, ARAYA, GELDİ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
AFYON DURAK BAŞKANLARINDAN ÇOBAN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
SANDIKLI OSB YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
CUMHURİYET SAVCISINDAN BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’E ZİYARET
AFYONKARAHİSAR BELEDİYE MECLİSİ 3 ARALIK'TA TOPLANACAK
Gerontologlar Derneği Sandıklı’da Vatandaşlar ile Buluştu
SANDIKLIDA YILLARDIR ÖZLENEN TABLO
BEM-BİR-SEN´DEN BAŞKAN ÇOBAN´A ZİYARET
CUMHURİYET MEYDANI PROJESİNDE SONA DOĞRU
AFYON BELEDİYESİNDEN KANDİL SÜTÜ
SANDIKLI YARGI HEYETİ, SERTESER’İ ZİYARET ETTİ
MOTOKROSTA SEZON FİNALİ AFYONKARAHİSAR´DA
Dinar Belediye Bandosu The Bodrum Cup’ta Sahne Aldı
YAŞAYAN KUŞLAR SERGİSİ AÇILDI
AKIL TOPLANTISINA ATSO'DA KATILDI !!
Dinar asfaltlanıyor !!
AFYON SORACAK BAŞKAN ÇOBAN CEVAPLAYACAK
BURHANETTİN ÇOBAN A HABER’İN CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK
Dinar’da Ölçü ve Tartı Aletleri Denetlendi
Başkan Acar PTT’nin 178. Yılında Personelle Yemekte Buluştu
TİCARET BAKANI PEKCAN’DAN YILIN AHİSİNE ONUR PLAKETİ
Muhtarlar, Dinar belediyesini ziyaret etti
BURHANETTİN ÇOBAN’DAN MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
JANDARMA KOMUTANI HAMZA ÇÖMEZ’DEN BAŞKAN ÇOBAN’A ZİYARET
Başkan Acar’a Lise Arkadaşlarından Ziyaret
23. Dönem POMEM Adayları İçin Ücretsiz Eğitim Parkuru
Muharrem Ayı ve Deprem Şehitleri İçin Aşure Dağıtıldı
Yükümlülere Afetle Başa Çıkma Semineri Verildi
AFYON'DA İTFAİYE HAFTASI DOLU DOLU GEÇTİ
Dinar'da Vatandaşlar 5 Tona Kadar Su Yükleyebilecekler
Buhurcular Huzur Evinde Aşure ve Keşkek
İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği yüz güldürdü
KORUMA KURULU SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
2019 Mart seçimlerinde, oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?
Özlü Sözler
İmana gel ki, elemden emin olasın. Kadere teslim ol ki selamette kalasın.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı