Haber Detayı
16 Aralık 2017 - Cumartesi 22:04
 
Birliktir, Önemli olan esnafımız kazansın
Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, sanayi sitesinin son durumu ile ilgili bilgi vermek için üyelerle bir araya geldi. Sanayi sitesinin çalışmalarını ilk başladığı günden bu güne kadar yapılanları tüm şeffaflığı ile üyelerine aktaran Birliktir, “Bizim tek amacımız esnafımızın kazanmasıdır. Bunun mücadelesini veriyoruz. Her şeyi sizlere şeffaf bir şekilde anlatıyoruz” dedi
SİVİL TOPLUM Haberi


Afyonkarahisar-Konya yolu Karaaslan köyü yakınlarına yapılacak olan Modern Küçük Sanayi Sitesi yapımı ile ilgili dün Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) bir toplantı düzenlendi. Site Başkanı Mahmut Emin Birliktir ve yönetimi tarafından düzenlenen toplantıya sanayi sitesinden işyeri alan esnaflar katıldı. Tüm şeffaflığı ile site çalışmalarını anlatan Başkan Birliktir, bu süreçte kendilerine destek veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Hatice Özkal ile Maliye bakanlığı çalışanlarına teşekkür etti. Sanayi sitesine arsanın bulunmasından izinlerin alınmasına kadar geçen süreyi özellikle anlatan Birliktir, “Bu süreç kolay olmadı. Ama siyasilerimizin desteği ve bizlerin yoğun çabaları ile esnafımıza verdiğimiz sözü tutmanın heyecanıyla çalışmalarımızı sürdürdük. Sanayi sitemiz ile gerekli olan genel müdürlükleri ile bire bir görüşerek sorunları çözdük. Çünkü biz esnafımıza düşük maliyette işyeri sözü verdik. Bu sözü yerine getirmenin azmi ile esnafımız için çalmadık kapı bırakmadık” dedi.

ALT YAPIYI BELEDİYEMİZ YAPACAK

Modern Küçük Sanayi Sitesi için önemli olan çalışmalardan ve ihtiyaçlardan bir tanesinin alt yapı konusu olduğunu belirten Başkan Mahmut Emin Birliktir, alt yapıyı esnaf ve sanatkarın yerine belediyenin yapacağını söyledi. Birliktir, “Özellikle söylemek istiyorum. Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’a teşekkür ediyorum. Kendisi sanayi sitesinin alt yapısını yapma sözü verdi. Bu ne demek biliyor musunuz? Esnaf ve sanatkarımıza fayda demek. Belediyemiz 10 Milyon TL tutarındaki alt yapıyı kendisi yapacak. Gerçekten önemli bir gelişme esnafımız için. Ayrıca alt yapı sanayimiz için de önemli. Ama başkanımız Burhanettin bey alt yapıyı yapacak olması esnaf ve sanatkara verdiği desteği ve önemi bir kez daha gözler önüne seriyor. Kendisine tekrar esnaf ve sanatkarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

SANAYİ SİTESİNE GİRİŞ VE ÇIKIŞLARIMIZI TAMAMLADIK

Sanayi sitesine giriş ve çıkışı konusunda Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuç verdiğini dile getiren Başkan Birliktir, sanayi sitesi girişine kavşak yapılacağını, ayrıca 3 giriş ve çıkışın da yapılacağına dikkat çekti. Toplamda kavşak ile beraber sanayi sitesinin 4 giriş çıkışının olacağını dile getiren Birliktir, sanayi esnafının rahat ve huzurlu bir ortamda çalışması için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya gayret ettiklerini belirtti.

ESNAFIMIZ HUZURLU BİR ORTAMDA ÇALIŞACAK

Sanayideki iş yerlerinin ısınması konusu ile ilgili ayrı bir çalışma yürüttüklerinden bahseden Birliktir, “Isınma konusu ile ilgili gerekli girişimlerde bulunduk. Esnaf ve sanatkarımız iş yerlerinde sıcak ve huzurlu bir ortamda çalışacaklar” dedi.

İLK ETABI 2019 MART’TA TESLİM EDECEĞİZ

Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesindeki iş yerlerinin ilk etap teslim tarihinin 2019 yılı Mart ayı olduğunun müjdesini veren Başkan Birliktir, “Amacımız iş yerlerimizi bir an önce bitirerek esnafımıza teslim etmektir. Bunun için site yönetimi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah 2019 Mart ayında ilk etapta 382 işyeri tamamlanarak esnafımıza teslim edilecek. Toplamda 522 iş yeri yapılacak.  Şuan her şey esnaf ve sanatkarımızın istediği gibi gidiyor. Biz ne söz verdiysek onu yerine getireceğiz” diyerek konuştu. Ayrıca Birliktir, özellikle iş yeri sahibi olmayan genç esnafa iş yeri verdiklerini, fakat gelen talep doğrultusunda şartları sağlayan tüm esnaflara iş yeri vereceklerini ifade etti. >>HAYATİ KANAT

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Birliktir,, Önemli, olan, esnafımız, kazansın,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Koçak, “Başkanımızın yanındayız”
Gençlik merkezi bir Gençlik Projesini daha tamamladı
Danıştay 150.Yıl Hatıra ormanı kuruldu
Kumartaşlı, görevden alındı
“Bir olacağız, diri olacağız”
Afyon Şehit ve gazi aileleri Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklarda
“İHH mazlumların umudu olmuştur”
Afyonkarahisar Valisinden Muhtar Derneklerine ziyaret
BOLDAV BAYANLARLA İSTANBUL GEZİSİNE GİTTİ
TARIM, HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI AÇILDI
ESOB Başkanı Konak, Polis Haftası’nı kutladı
Afyon Deniz Fenerinden Afrin'e kardeş eli
AFYON MÜSİAD yeni yönetiminden Vali Tutulmaz’a ziyaret
KOBİ’LER NEFES ALACAK
AFYON TİCARET ODASI AÇIKLADI !! MART AYI İHRACATINDA BÜYÜK ARTIŞ
ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, genel sekreterler toplantısında konuştu
ATSO’DA SEÇİM HEYECANI YAŞANDI
Şuhut Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Vakfı toplandı
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ SEYDİLER ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİ MİSAFİR ETTİ
ATSO’NUN A KALİTE HİZMETİ, BİR KEZ DAHA TESCİLLENDİ
AFYONKARAHİSAR TARIM SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Konak, seçimleri tamamlanan esnaf odalarını ziyaret etti
AFYON ŞOFÖRLER ODASINDAN GİRİŞİMCİLİK KURSU
Başsavcı Özel’den iade-i ziyaret
Amacımız: Esnafımızı tanıtmak
Melek Yüzlüler Derneği ziyaret etti
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ EMİRDAĞ HUZUR EVİNİ ZİYARET ETTİ
11.Kalkınma Planı toplantısı
AFYON OSB YÖNETİMİNDEN TEŞEKKÜR
Yurdunuseven nezaket ziyaretlerine devam ediyor
İSCEHİSAR ESNAF KEFALET SEÇİMLERİNDE BÜYÜK İLGİ
ZİRAAT BANKASINDAN ESOB’A NEZAKET ZİYARETİ
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.


Hz.Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı