Haber Detayı
01 Şubat 2016 - Pazartesi 20:26
 
BİK MÜDÜRÜ ÇALIŞKAN’DAN BAŞKAN ÇOBAN’A KİTAP
Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şube Müdürü Selami Çalışkan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı makamında ziyaret etti.
SANAT Haberi


BİK Müdürü Selami Çalışkan ziyarette Başkan Burhanettin Çoban’a BİK yayınlarından “Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale” isimli prestij eseri takdim etti. Selami Çalışkan'a teşekkür eden Başkan Burhanettin Çoban, bu güzel eseri titizlikle inceleyeceğini söyledi.

                Çalışkan, eserin Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar’a sınırlı sayıda gönderildiğini belirtti ve Çanakkale ve Harbi umumi günlerini kastederek, “Allah o günleri bir daha milletimize göstermesin" dedi. Başkan Çoban ise ülkemizin birlik ve beraberliği için kahramanca savaşarak şehit düşen aziz ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ettiklerini söyledi.

                 

                İŞGALCİ BASININ MASKESİ: ÖZGÜRLÜK

                Araştırmacı Gazeteci Yazar Ergün Hiçyılmaz tarafından kaleme alınan ve ön sözünü Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yakup Karaca’nın yazdığı eser, 6 önemli bölümden oluşuyor.

                Prestij kitabın içindekilerden bazı başlıklar şöyle: “Fatih’in kabrinde diz çöküp ant içenler, Teşkilat-ı Mahsusa’dan bir kadın ajan: Mebruke Hanım, Libya’da “Bin” Gazi, Harb-i Umumi Felaketi, Padişah’ın “Cihad-ı Ekber” emrinin tam metni, Allahü Ekber, Allahü Ekber, Allahü Ekber, Buzların yandığı gün: Sarıkamış, Her 19 metrede bir şehit, Sarıkamış yetmez, haydi Sibirya’ya Ortadoğu’da İngiliz parmağı ve Lawrence, Osmanlı’ya karşı teşkilatlar, İşgalci Batı’nın maskesi: özgürlük, Düşman çiçek göndermez. Siyonizm, Siyonistler ve Abdülhamid, Kurtlar sofrası, ilk kurşundan  son kurşuna Çanakkale, Çanakkale’deki Mustafa Kemal, Savaşan Fenerbahçe, Vatan aşkı karşılık istemez, Bulgar Sadık, İzmir’deki ilk örgütlenme ve Gavur Mümin, Gazeteciler Çanakkale’de, Erzurum Albayrak Gazetesi’nden kahramanlık hikayeleri, Silah yoksa kalem var, Süleyman Nazif,Paşaların Gazetesi: Minber, Harp döneminde çıkan İstanbul gazeteleri, Savaşın Muhabir ve Gazetelcileri…”

                BİK Afyonkarahisar Şube Müdürü Selami Çalışkan, aynı kitaptan birini de Afyonkarahisar İl Halk Kütüphanesi’ne vereceğini söyledi.  

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: BİK, MÜDÜRÜ, ÇALIŞKAN’DAN, BAŞKAN, ÇOBAN’A, KİTAP,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı