Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 00:16
 
Beşir Derneği geleneği bozmadı
Beşir Derneği Afyonkarahisar Temsilciliği tarafından Muharrem Ayı nedeniyle şehrimizin çeşitli yerlerinde aşure dağıtıldı.
SİVİL TOPLUM Haberi


Afyonkarahisar’ın çeşitli semt ve işlek yerlerinde aşure ikramında bulanan Beşir Derneği Afyonkarahisar Temsilciliği, bir geleneği daha bozmadı.

Her yıl kentte vatandaşlara Aşure Dağıtan Beşir Derneği bu yılda, hazırlanan aşureleri vatandaşlara ulaştırmanın sevincini yaşadı.  Konuya ilişkin Beşir Derneği’nden yapılan açıklamada Muharrem Ayı’nın 10. günü nedeniyle aşure dağıtımında bulunduklarını belirtildi. Açıklamada ayrıca “Aşurenin içinde yer aldığı Muharrem ayı da, aynı zamanda Hz. Peygamber’in (sav) torunu Hz. Hüseyin’in ve çoğu Ehl-i Beyt mensubu 70’den fazla insanın Kerbela’da şehid edilmesi nedeniyle Müslümanların ortak hafızasında büyük bir acının tarihidir. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Aşurenin bu mecazî anlamı toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Bizlerde bu birlik ve beraberliğe katkı sunmak için yaklaşık 2 bin kişiye aşure dağıttık” denildi. >>Hayati Kanat

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Beşir, Derneği, geleneği, bozmadı,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı