Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 10:45
 
BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM ELİ
BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM' KAMPANYASININ İKİNCİ TIRI YAYLADAĞI'NDAKİ TÜRMENLERE ULAŞTI
BELEDİYELER Haberi


Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın'ın talimatlarıyla başlatılan 'Bayırbucak Türkmenlerine Yardım" kampanyası devam ediyor.

Emirdağlıların yardımlarıyla toplanan çeşitli gıda ve diğer barınma malzemelerini taşıyan ikinci Tır da Hatay Yayladağı'ndaki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırıldı.

Emirdağ Kültür ve Sanat Merkezinde toplanan yardımlara Emirdağlılar yoğun destek veriyor. Battaniye, giysi, gıda malzemeleri, ev eşyaları, çocukların ihtiyaç duyduğu çeşitli araçlar gibi malzemelerden oluşan yardımlar dün iftarla birlikte yapılan dualarla yola çıkarıldı.

Yardımların toplanması ve ulaştırılması konusunda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ettiğini belirten Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, "İlçemiz Yörük ve Türkmen diyarıdır. Emirdağ'dan Türkmen soydaşlarımızın ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamak amacıyla toplanan yardımların daha anlamlı olduğunu biliyorum. Emirdağ Belediyesi olarak kampanyamızı bundan sonra da devam ettireceğiz" dedi.

Emirdağ Belediyesi tarafından başlatılan kampanyada toplanan malzemeleri taşıyan Tır Hatay'ın Yayladağı Türkmenlere Belediye çalışanları tarafından teslim edildi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: BAYIRBUCAK, TÜRKMENLERİNE, YARDIM, ELİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı