Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 16:06
 
ANADOLU VAKFI ‘DEĞERLİ ÖĞRETMENİM’ PROJESİ İLE AFYON’DA
Anadolu Vakfı, öğretmenlerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılması hedefiyle başlattığı ‘Değerli Öğretmenim’ projesi kapsamında Afyon’da öğretmenlerle buluştu.
EĞİTİM Haberi


Anadolu Vakfı, öğretmenlerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılması hedefiyle başlattığı ‘Değerli Öğretmenim’ projesi kapsamında Afyon’da öğretmenlerle buluştu. Öğretmenlerin büyük ilgisiyle düzenlenen eğitimlerde, iki gün boyunca Öğrenci Koçluğu ve Yetenek Yönetimi alanında bilgiler aktarıldı.

 

Öğretmenlerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılmasının hedeflendiği ‘Değerli Öğretmenim’ projesi Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerle buluşmaya devam ediyor. Anadolu Vakfı’nın, öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği proje kapsamında; 18-19 Mart tarihlerinde, Afyon’da Öğrenci Koçluğu ve Yetenek Yönetimi başlıkları altında düzenlenen eğitimlere öğretmenler büyük ilgi gösterdi. 

 

46 ilde 60 binin üzerinde öğretmene ulaştı

 

Değerli Öğretmenim kapsamında öğretmen ve yöneticilerin; bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinlikleri ile toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerinin geliştirilmesine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiriliyor. ‘Sosyal Girişimcilik’ konusunda öncü olan Değerli Öğretmenim projesi İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde yürütülüyor. Bugüne kadar 46 ilde 60 binin üzerinde öğretmene ulaşan proje kapsamında, 3 binin üzerinde proje başvurusu alındı. Toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi teşvik etmek amacıyla ‘Sosyal Girişimcilik Proje Yarışmaları’nın düzenlendiği projede bugüne kadar gerçekleştirilen 8 yarışma ile 200’ün üzerinde ödül verildi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: ANADOLU, VAKFI, ‘DEĞERLİ, ÖĞRETMENİM’, PROJESİ, İLE, AFYON’DA,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı