Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 09:34
 
ALEVİ DEDESİNDEN, ÇOBAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
AFYONKARAHİSAR Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Alevi Kültür Dernek Başkanı Mustafa Güllü ve Alevi Dedesi Ali Demir’i belediyedeki makamında kabul etti. Gerçekleşen ziyarette Alevi Dedesi Ali Demir Alevi vatandaşlarımızın için yapım çalışmaları devam eden Cemevi projesinden dolayı Başkan Burhanettin Çoban’a teşekkür ederek plaket takdim etti
SİVİL TOPLUM Haberi


         Afyonkarahisar'daki Alevi kardeşlerimizin modern ve ferah bir ortamda cem yapmaları için imkânların adeta seferber edildiğini söyleyen Alevi Dedesi Ali Demir, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere şükranlarını sundu.

        Alevi vatandaşlarımızın inançlarını daha rahat yaşayabilmesi için  her türlü desteği verdiklerini ifade eden Başkan Burhanettin Çoban, bu desteğin süreceğini belirtti.  Ülkemizin ihtiyaç duyduğu en büyük güzelliğin birlik ve beraberlik olduğunu söyleyen, Başkan Çoban, bitmek tükenmek bilmeyen vatan sevdasıyla hiç bir ayrım gözetmeksizin Türküyle, Kürdüyle, Alevisiyle,  Lazıyla, Çerkeziyle kardeşlik duygularıyla hareket etmemiz gerektiğine işaret etti.  Başkan Çoban, birliğimizi, kardeşliğimizi bölmeye çalışan iç ve dış güçlere karşı omuz omuza hareket etmemiz gerektiğini vurguladı.

           Ziyarette ayrıca geçtiğimiz aylarda Belediyemiz tarafından düzenlenen ‘Birlik ve Beraberlik Gecesi’ne ilişkin karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak düzenlenen gecenin önemine dikkat çekildi. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: afyon alevi cemiyeti , alevi, alevi derneği, afyonhaber, afyon haber, burhanet
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı