Haber Detayı
01 Nisan 2016 - Cuma 09:40
 
AKÜ ÖĞRENCİLERİ MİNİK MİSAFİRLERİNE MUTFAĞI TANITTI
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı öğrencileri, Öğr. Grv. Tansu Çelik ve Öğr. Grv. Erkan Çelik rehberliğinde Özel Şirinceler Gündüz Bakımevi öğrencilerine mutfak atölyelerinde uygulamalı bilgiler verdi.
EĞİTİM Haberi


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı öğrencileri, Öğr. Grv. Tansu Çelik ve Öğr. Grv. Erkan Çelik rehberliğinde Özel Şirinceler Gündüz Bakımevi öğrencilerine mutfak atölyelerinde uygulamalı bilgiler verdi.

Düzenlenen etkinliğe Şirinceler Gündüz Bakımevi kurucu müdürleri Serkan Sağdıç ve Fatma Sağdıç Akpınar’ın yanı sıra okul öğretmenleri Ayşegül Yılmaz ve Raziye Şen ile bakımevi aşçısı Cemile Dalgıç katıldı. Aşçılık programı öğrencilerinin nezaretinde pizza, pankek, krep ve kurabiye gibi yemekler yapan minik öğrenciler yapılan etkinlik ile mutfak ve mutfak malzemeleri ile yakından tanıştı.

Şirinceler Gündüz Bakımevi Müdürü Serkan Sağdıç, üniversiteyle beraber gerçekleştirilen eğitimin öğrencilerin aşçılık mesleğini tanımaları ve kafalarında fikir oluşturması adına yararlı bir çalışma olduğunu dile getirdi. Yapılan faaliyetin son derece faydalı olduğunu belirten Öğr. Grv. Tansu Çelik ise 2008 yılından beri Afyonkarahisar’daki çeşitli okullarla sosyal sorumluluk projelerinin de sürdürüldüğünü söyledi.

Uygulamanın sonunda Aşçılık Programı öğrencileri küçük misafirlerini Kocatepe Aşçılar Takımı’nın birer üyesi yaptıklarını ifade ettiler.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AKÜ, ÖĞRENCİLERİ, MİNİK, MİSAFİRLERİNE, MUTFAĞI, TANITTI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız.


HZ.ALİ (R.A)
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı