Haber Detayı
13 Eylül 2016 - Salı 14:39
 
AKÜ’NÜN KATKISI MASAYA YATIRILDI
Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen turizm faaliyetlerinin gelişmesi ve bu faaliyetler içerisinde AKÜ’nün aktif rol alması için Afyonkarahisarlı otel ve işletme yöneticileri ile toplantı yapıldı.
EĞİTİM Haberi


Toplantıya AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Uğur Türkmen, Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Sandıkçı, İl Kültür Turizm Müdürü Vekili Özge Öztürk Demirayak ve iş adamı İbrahim Alimoğlu ile beraber otel yöneticileri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan AKÜ Devlet KonservatuvarıMüdürü Doç. Dr. Uğur TürkmenAKÜ Devlet Konservatuvarı içerisinde yer alan İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi’nin Afyonkarahisar’a turistik amaçlarla gelmiş kişiler için önemli bir ziyaret noktası olması gerektiğinibelirtti.

Türkmen AKÜ Devlet Konservatuvarı olarak gerçekleştirdikleri kültürel faaliyetler ile ilgili bilgiler verdi. Afyonkarahisar’a turist çekebilecek çalışmalar yaptıklarının altını çizen Türkmen, “Amatör Çalgıcılar Festivali, Marsyas Müzik Festivali, İhvan-ı Musiki Konserlerimiz ve Sultan Divanları gibi Afyonkarahisar’a binlerce kişinin gelmesini sağlayan çalışmalarımız mevcut. 23 Nisan Korolar Şenliği ile her geçen gün büyüyoruz ve şehir dışından da koroların katıldığı ulusal bir şenlik haline geliyoruz. Aslında buraya sadece o çocukları değil, çocukların aileleri ile beraber binlerce insanı Afyonkarahisar’a çağırmış oluyoruz” diye konuştu.

AKÜ turistlerin gezi noktalarından biri olmalı

AKÜ’nün düzenlediği festival ve şenliklere katılacak kişilerin konaklaması konusunda otel yöneticilerinin yardımcı olmasının konuşulduğu toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş ise, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen şehir turlarına AKÜ’nün de eklenmesi gerektiğini ifade etti. AKÜ içerisinde yer alan Devlet Konservatuvarı ve Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde birçok sanatsal etkinliğingerçekleştirildiğini ifade eden Sağbaş, gerçekleştirilen şehir turlarına AKÜ’nün dahil edilmesi ile Afyonkarahisar’ın kültür ve sanat ile anılan bir şehir olabileceğini kaydetti.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantı sonrasında İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi ile Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yer alan resim ve seramik eserler sergisi gezildi.

Kaynak: (AKÜ ) - Afyon Kocatepe Üniversitesi Basın Yayın Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AKÜ’NÜN, KATKISI, MASAYA, YATIRILDI,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
İddaa Canlı Skor
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
"İşlediğiniz günahları gizlediğiniz gibi, iyilikleri de gizleyiniz "


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı